Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Orvosnőként milyen hatással...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Orvosnőként milyen hatással lesz a hivatásom a kapcsolatomra meg a családomra?

Figyelt kérdés
Ugye nem fenyegeti a családalapítást az orvosi hivatás az orvosnők esetében?

2021. jan. 6. 12:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha akarsz férjhez mész és szülsz, nyilván akkor 1-2 évre megreked a karriered, előbbre jutásod, de behozható ha akarod.
2021. jan. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért de, sajnos fenyegeti...

Én egy évet jártam orvosira, az akkori evfolyamombol csajok akiket ismerek nagyrészt nem hazások, gyerek sincs - 31-34 éves korosztály.

Akiknek van gyereke azok mind házasok, és legalább az egyik fél gazdag családból jön (de leginkább mindkettő), tehát egzisztenciális probléma nem volt.

Minden lánynal a rezidenskepzes előtt vagy elején jött a bébi, egyről tudok, akinek az egyetem közbe, na ő lehet be se fejezi, most két gyerekkel van otthon.

Szóval én azt látom, hogy a családalapítás azért inkább 30+ tolódik.

2021. jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%

1X volt orvos csajom, SOHA többet!


Éjszakás, hétvégi, 24 órás ügyelet. Hajnali 2-kor telefon, hogy be kéne mennie. Hajnal 4-kor telefon, hogy paramami mit csináljon, mert... Vidéki, hosszú hétvége lefújása, mert ő lett a telefonügyeletes, behívható.


És csak az ügyeletek miatt kellett kocsit vennie, mert nem tudott időre beérni, és amíg nem volt kocsija, szerinted ki vitte - hozta?

2021. jan. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Embertol fugg. Ha hivatasszeruen akarod uzni, akkor minden hatterbe szorul miatta, nem sokan fogjak elviselni. Ha tudsz hatarokat szabni, life-work balansz egyebek, akkor nem leszel se kizsigerelve es meg eleted is lehet mellette. Eleg durva az egeszsegugy, sok embert bedaral, hamar kiegnek.
2021. jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Orvosok valaszat is várom szívesen
2021. jan. 6. 13:27
 6/18 anonim ***** válasza:
41%

Tököm se vesződne ügyelettel, három munkahellyel, éjszakai hívásokkal, napi 12 óra munkával, stb.


Nekem többet ér az együtt töltött idő mint az a kis extra pénz amit egy orvos keres. Egy karrierista férfinak talán jobban bejönne mert amúgy is keveset lennétek együtt.

2021. jan. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%
Nem fenyegeti, össze lehet egyeztetni a kettőt.
2021. jan. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden orvost hívogatnak be a munkahelyére éjjel-nappal (nyilván "békeidőben", nem járványhelyzetes, átvezényeléses káoszban), bőven vannak család- és gyerekbarát munkakörök is, ha valakinek fontos, hogy elég időt tudjon otthon tölteni. Nem csak a sebész vagy a szülész-nőgyógyász orvos, hanem a szakrendelőben dolgozó bőrgyógyász, szemész, háziorvos vagy házi gyerekorvos is.

Egyetemen az első két-három év húzós, nálam még a párkapcsolat sem fért volna bele, minden időmet és energiámat a tanulásba fektettem. Utána is nyilván kell készülni, tanulni, jelen lenni, de már jelentősen több az ember szabadideje.

Nyilván attól is függ a dolog, hogy a (leendő) párod milyen nőre vágyik. Ha egy tűzhely körül sürgölődő, lakást rendben tartó, a családnak minden este friss, meleg ételt tálaló tyúkanyó családanyát képzel el maga mellé, akkor valószínűleg nem te vagy az embere. Ha ő is aktív életet élő, tanult, szorgalmas, a tanulmányaiba, karrierjébe (is) energiát fektető ember, akkor valószínűleg megérti, ha te sem az otthon kötögetésben teljesedsz ki.

A gyerekvállalást jól meg kell fontolni, nyilván az anyagi helyzetedet (helyzeteteket) te ismered. Gondolom mondanom sem kell, hogy kell egy bizonyos anyagi és tárgyi alap, amire családot építhet az ember (a lelki/szellemi alap azért remélhetőleg mindenkinek megvan, mire egy orvosit elvégez). Az orvosi jellemzően nem az a szak, ami mellett összegyűjti az ember a pénzt egy lakásra diákmunkából és ösztöndíjakból, szóval ha a családotok jóvoltából nem állnak rendelkezésre az önálló, felnőtt élet feltételei, akkor felelőtlenség gyereket vállalni. Amint minden rendelkezésre áll, már rajtatok múlik, hogy mikor és hány gyereket szeretnétek. Nyilván jellemzően az anya esik ki a munkából egy gyerek születése után pár évre, ennyi áldozatot kénytelen leszel hozni, ha esetleg több gyereket szeretnél és hosszabb ideig maradnál otthon velük.

2021. jan. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát, eléggé le vannak kötve a hétvégék, ünnepek. Olyannal nem lesz baj aki hasonló helyzetben van: mentős, orvos, rendőr, tűzoltó, tudod. Akkor nem lesz az hogy az egyik otthon ül egyedül, mert a másik egész nap dolgozik. És meg is fogja érteni ha éppen az éjszaka közepén mégy valahova.
2021. jan. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

A barátom alkalmazott közgazdásznak készül


Nem tudom hogy ez mennyire egyeztethető össze az én szabadidőmmel

2021. jan. 6. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!