Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Maradni vagy menni?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem tavaly ősszel egy lánnyal, akivel még akkor tisztáztam, hogy nem komoly kapcsolat a cél, mert mindketten benne voltunk érzelmileg még másban is, ami lezáratlan volt, ezért csak egy kötetlenebbb összejárós dolognak indult, nem is elvárva az exkluzivitást.


Aztán ő újra megpróbálkozott az exével, én is eléggé behavazódtam, nekem is volt még régebbről egy érzelmileg viharos se-veled, se nélküled dolog, amit nem annyira varrtam el... Megbeszéltük hogy még majd úgyis fogunk találkozni, akár barátokként is, mert kimondottan élvezzük egymás társaságát, a kémia is nagyon megvan. Szóval nyilvánvalóan nagyon megkedveltük egymást, tényleg üdítő az együtt töltött idő.


Neki végül a dolog az exével mégsem úgy sült el, ahogy szerette volna, megint elkezdtünk kb egy hete találkozgatni...


Több szempontból azt érzem, hogy nem vagyok még alkalmas párkapcsolatra... hiába látom, hogy ezzel a lánnyal egy harmonikusan működő dolog is lehetne, mintha nem lenne megfelelő az időzítés. De mégis mikor az?


Egyrészt eléggé élvezem még ezt a kötetlenséget, randizgatok, ismerkedek, összejárok más lányokkal is... nekem ez kimaradt korábban, mivel egy nagyon hosszú kapcsolatban voltam benne tizenéves korom elejétől a húszas éveimben végig, most jólesik ez.


Másrészt függőben van külföldön egy álláslehetőség (nagyon messze, más kontinensen), és ez sem feltétlenül alkalmas arra, hogy érzelmileg nagyon elmélyüljek valamiben.


Régóta bennem van, hogy kéne kicsit máshol is élni, mindenképp jót tesz a látókörnek, nem árt a környezetváltozás sem... viszont ott van az is, hogy nem-e csúszok le emiatt most egy tényleg kompatibilisnek tűnő társról, akit valóban meg tudnék szeretni? Mit adjon fel az ember?


Még szerencsére van időm eldönteni, egyáltalán nem biztos, hogy megkapom azt a munkát, de nem csak az eshetőségek alapján kellene döntenem, hanem kicsit tudatosan is. Érdekelnek a vélemények.


2021. febr. 1. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Amit most szeretnél,a kötetlenség már eleve nem egyeztethető össze egy kapcsolattal.

A másik probléma,ha az összes kifogás amit leírtál nem lenne,akkor se lenne hosszútávon működőképes.

Nincs egy alap,amire építhetnétek.

Az ex,a lezáratlan a hébe hóba összejárós,a jó ég tudja még ki mindenki,meg még ti ketten...

Ez csak egy küzdelmes , hazugságokkal teli rossz tapasztalatnak jó.Annak viszont elsőosztályú.

2021. febr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nyilván abban az esetben leépülnének az egyéb viszonyok, nem állna szándékomban megtartani. De alapvetően egy potenciál miatt, érdemes-e feladni a szabadságomat? Jelentse ez a külföldi lehetőséget (nem maga az állás annyira érdekes, bár az sem rossz, de inkább az ország érdekel), de a kötetlen ismerkedést is.


A hazugság részével nem értek egyet, hogy arra épülne... lévén hogy mindenki tud mindenről, nagyon őszintén tudtam vele erről beszélni, elengedve az ego kérdéseket, amennyire ez emberileg lehetséges. Többek között ezért is üdítő a társasága, egyáltalán nem kell megjátszanom magam és neki sem saját magát.

2021. febr. 1. 17:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem igazán látom benne a realitást.

Egyrészt azt se tudod mit akarsz.

Ez folyamatos védekezésre késztet egy induló kapcsolatban.

Mindig ott lesz a fejedben a kérdőjel,hogy nem kéne inkább mégis szabadon jönni menni?

Ha valami rendkívül jónak látszik,ott nincsenek ilyen bizonytalanságok.Ott az ember csak próbál minél többet beletenni és kivenni a kapcsolatból.

Az,hogy ilyen lezáratlan történetek mellett kezdtek egymással, szerintem egy idő után bizonytalanná teszi legalább az egyik felet. Elmúlik a rózsaszín köd,aztán jönnek a kételyek.

Ez pedig kikezdi a kapcsolatot.

Az egyetlen pozitívum,amit írtál,az a jó kommunikáció.

Ez számít a legtöbbet egy kapcsolatban.

Először magadban kellene rendezni,hogy mit szeretnél igazán.

A másik simán lehet társ ebben, hogyha ez a dolog nem minden hónapban változik meg a fejedben.

2021. febr. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!