Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menni vagy maradni?

Figyelt kérdés

Férjemmel külföldön élünk. Eddig minden rendben ment, viszont terhes lettem (tervezett baba).

Nos azóta folyamatosan azon kattogok, hogy haza szeretnék költözni, mert nem tudom elkèpzelni, hogy itt neveljek gyereket. A férjem hallani sem akar a költözésről, mert szerinte pont ezzel tennénk rosszat a babának ès magunknak is. De èn meg teljesen máshogy làtom.


2019. jan. 4. 11:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem jobban jársz ha kint szülöd meg, főleg ha Nyugat-Európában vagy USA-ban vagytok...
2019. jan. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
Egy nagy lótúrót tervezett baba. Maximum akartad, de hogy semmit se terveztetek meg, az fix. Azt se tudjátok, hol akartok élni! Miféle tervezésről beszélsz? Fogjatok egy papírt, írjátok össze a külföldi, illetve a magyarországi családalapítás előnyeit, hátrányait. Meg is lesz a döntés, hol éljetek.
2019. jan. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
54%

Miért nem tudod elképzelni, hogy ott szülessen meg? Mik az érveid?

Vagy csak a hormonjaid játszanak veled totál hülyét épp? Jól gondold át az érveket, simán lehet, hogy most fel vagy borulva a hormonlökettől.

2019. jan. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Tervezett baba, mindent átbeszéltünk már előtte. Mi, hogyan, merre.

Bennem már régebben is volt honvágy, viszont most, hogy "benne vagyok" kicsit megrémiszt, hogy távol vagyok a megszokottól. Nem elég, hogy szülők leszünk, plusz még a környezet is. Majdnem 10 éve élek itt, de ugye ez új terep és sajnos az itteni hozzáállás ha gyermeked van nekem szokatlan és unszimpatikus.

2019. jan. 4. 12:37
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Melyik orszagban elsz??

Mi nemetben,teljesen megvagyunk elegedve h itt maradtunk

Nagyon nehez mert nincs segitseg

De annal erösebbek lettünk.

Sokkal többet tudok adni a gyereknek

Sokkal több az eselye h többre vigye itt.

Nem beszelve a tanultatasarol.

Jol erzi itt magat a gyerek is.

Sokkal több a program nekik,több lehetöseg.

Es jobban beszel nemetül mint mi😁

2019. jan. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Anglia, vidék.
2019. jan. 4. 13:08
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon is új terep lenne a szülőség. Hidd el, ott is ugyanígy pánikolnál. Ha már elterveztètek, eldöntöttétek, ne futamodj meg. A szülőség pontosan annyira lesz bonyolult, amennyire Te megbonyolítod.
2019. jan. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Teljesen jogos, de annyi minden kavarog bennem. Itt ugye csak 9 hónapig lehetsz otthon a picivel, utána vagy otthon maradsz vele fizetés nélkül vagy visszamész dolgozni és beadod bölcsibe, ami itt fizetős, de olyan szinten, hogy egyikőtök fizetése elmegy rá. Ha felváltva dolgoznánk férjemmel, akkor meg nem látnánk egymàst. Eddig is tisztában voltam ezekkel, de most, hogy ez èlesben fog menni nagyon elbizonytalanodtam, hogy hogyan is fogom megcsinálni. Főleg úgy, hogy az otthoni sokkal szimpatikusabb. Vagy akár ha a későbbiekre gondolok, hogy ha 2 percet késve viszed a gyereket suliba, már fizethetsz büntetést. Abszolút semmi családbarát. Senki sincs itt, barátok is más városban. Nem is a segítsèg miatt, csak legalább lennének más anyukàk.
2019. jan. 4. 13:23
 9/20 anonim ***** válasza:

Ha elköltöznetek mondjuk nemetorszagba?

Sokkal közelebb lennetek a csaladhoz is

es a nemet rendszer nagyon csaladtamogato

itt 10honap utan kell dolgozni menni

en is mentem amig nem lett ovodas ejszaka dolgoztam

este 10 hajnali 3ig.

Nem teljes fizu de nagyon jo volt ez is

nem mertem teljes allast vallalni mert nem hiszem h megtudtam volna tartani.

Apa ejjel itthon volt.

Delutan együtt voltunk 3-an,delelött apa dolgozott,gyerek bölcsiben

en tudtam aludni,megtudtam fözni delelött,haztartasra is volt idöm

a delutan meg már a miénk volt🙂

Kicsit gondolkodjatok elöre🙂

2019. jan. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

És Németországban bölcsi, ovi hogy működik?

Illetve a családtámogatás.

Itt ugye amint lejár a 9 hónap, csak a családi pótlék van, ami kb 80 font havonta. Egy albèrlet kb 700-800 font. Nevetséges. Köszönhető az anno segélyen élő, munkakerülőknek. Szívjon az, aki normàlisan szeretne èlni.

2019. jan. 4. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!