Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek orvos és egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek orvos és egy alacsonyabb rangú egészségügyi dolgozó között alakulhat ki komolyabb kapcsolat?

Figyelt kérdés

Egy orvos és például egy ápolónő/dietetikus/egészségügyi ellenőr vagy szülésznő között lehet bármi komolyabb? Vagy minden orvos csak egy dolgot akar?

En ápolónak tanulok, és gyakorlaton látom a kórházban, hogy sok orvosnak ottani felesége van, ápolónő, szülésznő vagy bármi más.

Persze nyilván számít az egzisztencia is, én szeptemberben kezdem az egyetemet, valamely eü szakon.

És nem, nem a pénz miatt érdekel ez a téma, csupán néha eljátszok a gondolattal, hogy egy orvos párja, felesége vagyok.

Ahogy olvastam az előző kérdéseket, írták, hogy az ápolók, vagy alacsonyabb rangú eü dolgozók vagy nem kívánatosak, vagy éppen már az 50-60-at súrolják, ezért nem foglalkoznak velük az orvosok.

Én 22 vagyok, picit magas, átlag testalkatú, és nem, nem k...a, nem ezért tettem fel ezt a kérdést.



2021. febr. 2. 23:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
65%
Orvostanhallgatóként tényleg nem tudod hány év egy osztatlan tanári? Az nem engem minősít.
2021. febr. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
51%

Honnét kéne tudnom ? Orvosira járok , nem tanárira😂 Én öt éves képzésre emlékeztem....

Ez a megjegyzés téged minősít , nem engem . Meg az előző kommented is, hogy egy tanár végzettséget magasabbra tartasz, mint egy ápolóit. Tudod, hogy mekkora felelőssége van egy diplomás ápolónak? Ehhez képest egy tanárnak nem túl sok .

2021. febr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
29%

A tanár fogja a hülyegyereked tanítani, nem egy ápoló. Szerintem ez mindegy egyébként a kérdés szempontjából. :)

Az ápoló kérdezőnek presztizs kell, de ő maga nem tud tenni érte, cserébe más végzettségű embereket lenéz, akiknek több munkájuk van a diplomájukban, mint neki. Sok szerencsét a dokiknak hozzá, egy élmény lehet vele az élet. :)

2021. febr. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Attól, hogy több a tanári képzésnek az ideje (1 évvel), nem kell így lenézni az ápoló szakmát sem. Nyilván mindenkinek az a nehéz, amit éppen tanul, vagy amiben épp dolgozik.. csak tudod, a tanár nincs 12 órás műszakban, nem egy betegágy mellett talpal éjjel-nappal. De nyilván ezt a szakmát ingyen adják. Majd ha olyan helyzetbe kerülsz, amikor éppen ápolóra lesz szükséged, akkor oldd meg magadnak a problémáidat a tanári diplomáddal!
2021. febr. 3. 14:16
 15/24 anonim ***** válasza:
83%

A diplomás ápoló pedig gyógyszerel, infúziót szerel és köt be , viszi az osztályt, teljesíti az orvos/beteg/hozzátartozó kéréseit, papírmunkázik. Ja és ott van akár egy műtét előtt/után veled, támogat egy kemo alatt és fogja egy haldokló kezét az utolsó pillanatban is, mert a kedves családnak erre nincs ideje. De tényleg “csak” ennyit csinál .:)

Mindenkinek van elképzelése, hogy milyen part szeretne magának. Én pl.nem orvost képzeltem el, hanem egy szabadabb munkarenddel bíró párt. Ha a kérdező orvost szeretne , akkor keressen magának .

2021. febr. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
68%
De a gyakorin levő tanári brigád már látom le is pontozott. Savanyú a szőlő?
2021. febr. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom hogy jött le bárkinek a válaszomból az, hogy lenézem az ápolókat, egy szóval nem írtam ilyet. Az, hogy én tanár vagyok, egy tényközkés, ennyi. Nem tudom miért zavar ez bárkit, vagy miért tűnök ettől beképzeltnek. A válaszomat az orvos ismerősökkel való beszélgetésekre építettem, nem a kisujjamból szoptam, ezek az ő gondolataik. Talán jobb lenne ha egy random vadidegen kommentelő szidalmazása helyett a feltett kérdésre válaszolnátok, tudtommal ennek az oldalnak ez a rendeltetése.

Első voltam.

2021. febr. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Csak éppen az volt a mondanivalója annak, amit írtál, hogy az ápoló diplomát könnyen meg lehet szerezni, mert nem tesznek érte annyit, mint a tanárok. Persze, amíg nincs rálátásod teljesen, addig könnyű ezt mondani, egyébként meg k..vára meg kell azért a diplomáért is szenvedni, és egy elég felelősségteljes szakma, amin életek múlhatnak!! De csupán ennyi.
2021. febr. 3. 17:34
 19/24 anonim ***** válasza:
50%

Szivem az 1. és a 17. válaszban te hol látsz ilyet? (Ezeket írtam én, a többiért nem vállalok felelősséget) Egyáltalán nem ez volt a mondanivaló, itt kettőnk közül te voltál az, aki az én szakmámat lenézte, én mi rosszat írtam az ápoló szakmáról? Magyarázd el mert tényleg nem értem miféle mondanivalót érzékeltél és melyik mondatból a válaszomban.

Egyébként van rálátásom az ápoló szakmára, a nagynéném is az.

2021. febr. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Ez esetben bocsánat, nem néztem le a te szakmádat sem, csupán azt akartam ezzel mondani, hogy egy tanár és egy ápoló is szerintem ugyanolyan egyenrangú ember!
2021. febr. 3. 19:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!