Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám 2 hónapja halt megy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Édesanyám 2 hónapja halt megy egy ritka idegrendszeri betegségben: ALS-ben. Mivel (a fiaként) 5 % eséllyel én is megörökölhetem a betegséget, nem merek párkapcsolatot felvállalni (nem akarok teher lenni a másiknak). Rosszul gondolkodok?

Figyelt kérdés
Az ALS az Amiotrofikus Laterál szklerózis rövidítése, ami egy ritka idegrendszeri betegség. Sorvasztja a morzásért felelős idegeket, emiatt a végtagok folyamatosan gyengülnek, végül pedig elhalnak. Érinti a nyelő és a légzőszerveket is. Édesanyámat másfél éven át ápoltam, és tudom, milyen szenvedéseket kellett átélnie. Mivel elvileg anyáról fiúra könnyebben átörökíthető a betegség, (ennek esélye csekély, 5 % körüli), de mégis adott. Most még egészséges vagyok, (van egy hallókészülékem, de az ehhez képest szinte semmi), de mivel a jövőt nem lehet előre látni (anyám is 62 évesen kapta el a betegséget), nem tudom, jól gondolkodok -e 36 éves fejjel, ha inkább nem vállalok fel párkapcsolatot egy lánnyal (persze, nem mintha még így is kelendő lennék)

2021. febr. 12. 11:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nagyon agyalsz rajta és a jővőben gondolkodsz úgy, hogy nem is tudod tényleg mi lesz.


A jelenben egészséges vagy, próbálj pozitív lenni.


Egyébként nem csak te bármilyen egészséges emberrel előforduljat, hogy x idő múlva lesz egy betegsége. Szerintem ne pörögd túl, légy hálás amiért egészséges vagy és pozitív legyél mert az sokst segít hidd el!

2021. febr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Mivel Te ápoltad anyukádat,most veszítetted el,ennek tükrében látod ennyire borúsan ezt az egészet. Már régen ismerkedned kellett volna! Szerinted hány leszármazónál állhat fenn ilyen-olyan betegségre való hajlam? Hány szülőnél van daganatos betegség,magas vérnyomás,cukorbetegség,SM,látás/hallásprobléma stb? Ha ezt nézzük senki nem ismerkedne ettől való félelmében. Ennyi idősen ismerkedj gyerekes anyával,így ha nem vállalsz gyereket is nevelheted/szeretheted sajátodként.
2021. febr. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ez egy tökjó magyarázat az eddigi sikertelenségedre.
2021. febr. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Persze még nem is nagyon próbálkoztam soha senkinél. Mindig bemagyaráztam magamnak, hogy még nem vagyok kész egy kapcsolatra. Most meg jövök egy ilyen ötlettel. Valamiért mindig kitalálom magamnak, hogy "miért ne" legyen kapcsolatom, aztán tessék - most találtam egy újabb okot...igen.
2021. febr. 12. 16:24
 15/17 anonim ***** válasza:
Hát akkor - rajta! Irány a csajok, de nehogy azt hidd, hogy az első lesz a biztos igazi!!! A párválasztás válogatásból áll. Aki megtetszik Neked, nem biztos, hogy megtetszel neki (és fordítva).
2021. febr. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

36 évesen késő.


Fogd anyukád betegségére, ha neked könnyebb úgy.

2021. febr. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi az együttérzést.
2021. febr. 17. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!