Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Beleszólnál, ha a párod a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beleszólnál, ha a párod a kamasz lányának autót szeretne venni?

Figyelt kérdés
Lány előző házasságból van, ti külön kasszán vagytok, közös gyerek nincsen.

2021. márc. 5. 16:02
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
Azért egy kocsi nem két fillér, plusz azt fent tartani, tankolni stb.... Azt te fogod fizetni vagy apukád? Azért szerintem mivel a felesége és együtt élnek van beleszólása, és tudnia kellene róla.Nem ismerem a körülményeket, illetve apukád feleségét sem, de nekem ez gondolkodásra adna okot, hogy miért titkolja a saját felesége elől. Ha ebben a helyzetben lennék semmi gondom nem lenne, ha a férjem a saját lányának szeretne venni autót, de csak akkor ha nem több milliósat akarna vetetni magának, illetve megengedhetnénk anyagilag is, nem az összekuporgatott pénzünk menne rá. Közös kassza vagy sem.
2021. márc. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:

Nem dolgozom, még gimibe járok. 11.-es vagyok, de megbeszéltük, hogyha megcsinálom a jogsit, kapok egy autót. Azért, mert így is mindenhová vagy apa, vagy anya visz és nekik munka mellett azért ez sok. Hiába nincs most nyitva a gimi, azért különórákra, barátnőkhöz, a barátomhoz ugyanúgy eljárkálok. Plusz alkalomadtán fodrászhoz, kozmetikushoz, vagy masszíroztatni. Ezek nem napi programok nyilván, de össze kell szervezni, ami úgy nem könnyű, hogy sem anyának, sem apának nem kötött, 8-tól 4-ig tartó munkájuk van.


Az ára mindegy, de mivel új autó, nem olcsó. Anyukám nem bízik a használt autókban, apa is úgy van vele, hogy inkább kerüljön többe, de ne kelljen folyamatosan szerelőhöz hordani, mert sorra jönnek majd elő a rejtett hibák (+ így teljesen olyan lesz, amilyenre szeretném). Ráadásul másfél év múlva egyetemre megyek, valószínűleg hetente, kéthetente fogok hazajönni autópályán. Ezért egy erősebb autó kell, amivel rendesen lehet haladni, pakolható és biztonságos is, megbízható.


Plusz apáék teljesen külön kasszán vannak. Van házassági szerződésük, felezik a rezsit, nagybevásárlást, háztartási kiadásokat. Szóval nem az van, hogy "megengedhetik" maguknak, hanem apa megengedheti ezt a plusz kiadást magának.

2021. márc. 5. 22:35
 23/49 anonim ***** válasza:

17!


Megegyszer, neem ismerjük a körülményeket. Lehet hogy a kérdező egy egomanias kis pitsa, aki kihasználja az apját, aki kb éhezés szinten van, hogy a kiralylanyanak mindene meglegyen. Nem tudhatod. Itt mindig csak egy oldalt látni, azt is csak úgy, ahogy azt a kérdező leírja.

2021. márc. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:

Kérdező, nekem furcsa amit írsz. 11.-es vagy és olyan életmódot írsz le mint amilyet egy dolgozó, kiépített egzisztenciával rendelkező felnőtt nő él.

Ha budapesti vagy (vagy városban élsz) eleve nem értem,hogy miért kell mindenhová autóval menni?

Szülő vagyok, a gyerekem nemrég kezdett el dolgozni, jól keres. Az otthonhoz jutásban segítettem, van hol lakniuk, de képzeld, egyelőre - annak ellenére-,hogy megtehetnék- tömegközlekedéssel közlekednek a barátnőjével.

Én nem tartom annyira ördögtől valónak,hogy apukád felesége elmondja a véleményét. Ez nem beleszólás, vélhetőleg egy beszélgetés kapcsán negatívan nyilatkozott, amit én hozzáteszek: megértek.

Nem hiszem,hogy azt mondta,hogy ne vegyenek Neked autót, egyszeráen csak korainak tartotta, esetleg magát az életmódot, amit élsz, és amihez mégjobban hozzásegít egy autó.


Nő vagyok, ahogy írtam, van egy gyerekem, és párkapcsolatom, különélős/különkasszás. Én természetesnek vettem és veszem ha a párom elmondja a véleményét bizonyos helyzetekről a gyerekem kapcsán.Annak ellenére,hogy én neveltem, és én fedeztem a kiadásait.Igy legalább elgondolkodtat olyan döntésekről amit esetleg elfogultan kezelnék mint szülő.

2021. márc. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
Szegény fater...
2021. márc. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
90%

Hát ezek tudatában én is ellenezném, hogy autót vegyen neked. 1. Honnan tudod, hogy felvesznek az egyetemre, és hova? 2. "Amivel lehet haladni az autópályán", na hát ezekből szoktak lenni a balesetek, hogy a friss jogsis 2 hónap után azt hiszi annyira tud vezetni illetve száguldani, mint olyanok akik már több éve napi szinten vezetnek. 3. Tizenegyedikesként, amúgy sem olyan sok dolgod van, ráérsz buszozni, vonatozni akármi. 4. Fodrász, műköröm, masszázs? Én már annak is örülnék, hogy ezt fizetnék...:D

Gondolom egyetemen is albérletet mindent fizetni kellene neked...:D Kislány nagyon álomvilágban élsz szerintem. Barátnőkhöz ide-oda eljárkálni busszal is simán ellehet, sőt mindenhova. Én egy kis faluban lakom, ahol semmi nincs. Mindenért át kell menni egy közeli városba, ahová kb napi 4-5 busz megy, mégsem sírok, hogy mennék barátnőzni, fodrászhoz vágjanak már hozzám egy új autót.

Nekem már az is fura, hogy mindenhova hordanak. Minek? Unokatesómmal pont ugyanígy viselkedtek, most azt sem tudja, hogy kell kérni a buszon, vonaton a jegyet..illetve ez szerintem neked ez nem létszükséglet. Mindenki más tud járni tömegközlekedéssel 17-18 évesen, sőt szerintem még jobb is, mivel parkolni amúgy sem nagyon lehet, az üzemanyagárakról ne is beszéljünk.

Nem sajnálom tőled félreértés ne essék...

2021. márc. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 A kérdező kommentje:

Miért élnék álomvilágban?

Nem Budapesten lakunk, itt nincs metró, villamos, troli. Csak busz, ami általában tele van lepukkant és/vagy cigány emberekkel. 17 éves vagyok, de egyszer nem buszoztam még. Nem most tervezem elkezdeni, a covid közepén...

Kicsit úgy érzem, hogyha nektek sz__r, akkor másnak is legyen az. Fura lesz, de nekem ez természetes, mert a baráti körömben sem nagyon buszoznak az emberek, barátnőim, anyukám is járnak szépítkezni stb. Tehát én abban nőttem fel, hogy ezek a dolgok nem kirívóak, ahogy az sem, ha az ember mindenhová autóval megy. Pl. a mellettünk lévő nagyobb város busszal kb 45-50 perc, autóval ott vagyunk 15 perc alatt maximum, ha nagyobb a forgalom. Ki akarna szenvedni közel 1 órát a közlekedéssel egy rossz állapotú, lepukkant buszon maszkban, ha mehet kényelmesen autóval, a saját tempójában úgy, ahogy ő szeretne?


Nyilván nagy luxus az autó manapság, ezzel én is tisztában vagyok. De ha van rá keret, nem jelent majd gondot a fenntartása sem, akkor miért ne járjak azzal inkább?:D

2021. márc. 6. 20:38
 28/49 anonim ***** válasza:
31%

Érdekes mióta kiderült, hogy a kérdező a lány szidjátok, mint a bokrot :D

Az apja meg azt fizet a saját gyerekének amit akar... Ha 40 éves korában is majd apuci tankolja akkor mi van?


Nekem ugyan soha nem vettek egy cipőt se, mert mindig a kinőttet kaptam... De ne legyetek már ennyire irigyek!


A lánynak jó sorsa van nekted nem ennyi... Majd ha azt mondja neki az apja, hogy na lehet tankolni, meg ezt azt fizetni rá és esetleg nem fogja vagy nem tudja akkor majd ellesz a segge alól véve a kocsi vagy fizetik neki tovább ennyi

2021. márc. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
Pont ezért, mert még csak nem is érted:D Nem neked nem gond a fenntartása, hanem a szüleidnek...:D Dehát egyszer fent, egyszer lent tudod.
2021. márc. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 A kérdező kommentje:

Vagy valakinek mindig fent. Erről ennyit.

Direkt nem akartam leírni először, hogy én vagyok a "gyerek", mert gondoltam, hogy ez lesz.

2021. márc. 6. 20:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!