Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Teljesen kétségbe vagyok esve...

Teljesen kétségbe vagyok esve ☹ Hogyan tudnám a kapcsolatom a kamasz lányommal rendezni?

Figyelt kérdés

Van egy 14 éves lányom. Borzasztó, ahogyan viselkedik. Tudom kamaszkor meg minden, de mindent nem lehet erre fogni ☹ Mindig próbálom lesni a kívánságait. És itt nem a tárgyi dolgokra gondolok. Bár azokból sem szenved hiányt. Mindig mondom neki, hogy ha menni akar barátnőzni, szóljon, mehet, viszem, adok pénzt. Nem tiltom, bár nem egy elmenős típus. Próbálok jó fej lenni. Sok teret adok neki, mint embernek. Nem mászok a nyakára, nem tolakodok. Mindig biztosítom arról, hogy bármit bármikor elmondhat, mindig. Mégis rá csodálkozok, hogy milyen ember az én gyerekem ☹

Nem tisztel se minket, mint szülők, se a nagyszülőket. Goromba, durván beszól. Szarik a sulira, nem tanul. Most lesz a felvételi, nem érdekli. Nem ülhetek mindig a nyakán egy 14 évesnek, hogy csináld…csináld… Trehány, semmi felelősség nincs benne semmi iránt. Órákat tudnák panaszkodni róla. Van egy 7 éves húga. Vele is mint egy kutyával úgy beszél.

Tényleg igyekszem, de tanácstalan vagyok. Ha „büntetésből” elveszem a telefonját, nem érdekli. Azt kérdezi, hogy „ilyenkor mit vársz, ha elveszed a telefonom?” Olyankor úgy nyakon csapnám, hogy leszakad a feje-érzésem van ☹de csak nézek, hogy „atyavilág”. Nem így lett nevelve. Én anno nem beszéltem így anyummal, mert jött a saller. A lányom nem tart tőlem, senkitől. Mit tudnák csinálni? Én anno sokat kaptam gyerek koromban, ezért azt mondtam, soha nem verem a gyerekem. Volt, hogy kisebb korban kapott a popóra vagy kezére, ha olyat csinált, de az még nem verés, bántalmazás (biztos lesznek, akik emiatt majd keresztre feszítenek) Már most ott tartok, hogy úgy megtépem a haját mérgembe, hogy magam is meglepődők. Annyira ki tud hozni a sodromból ☹ annyira pofátlan, annyira ki vagyok tőle. Mikor „kap egyet”, olyankor mindig úgy néz rám mint akit meg tudna ölni. Olyan lelkiismeret furdalásom van olyankor, hogy bent a fürdőbe sírok. Most is ahogy ezt írom sírok, mert annyira tanácstalan vagyok. Annyira bánt, pedig tényleg próbálok közeledni hozzá, de olyan taplón tud beszélni. Sajnos már ott tartunk, hogy se én, se az apja (elváltunk, még mielőtt valaki ezzel jönne, hogy azóta ilyen….4 éves kora óta külön vagyunk, tökéletes a kapcsolat az ex férjemmel és apa lánya kapcsolat is rendben van) nem szívesen megyünk vele sehová (kirándulni, vásárolni, ismerősökhöz, stb.). Ki készít mindenkit a felmászással, a visszapofázás meg a bunkó tapló undorító megjegyzésekkel. Mindig okoskodik és hülyének nézi az embert, kérdésre von bármit, mindig minden ellene szól szerinte.


Itt most olyanokhoz szól, akinél volt ilyen, de valamit változtatott a kapcsolaton és jó irányba ment midnen.

Illv a kamasz lányok, ha esetleg olvassák…mit vártok az anyukáktól???


Köszönöm a válaszokat 😊 ☹


2021. febr. 18. 07:34
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
84%
Na így jár az aki mindent enged a gyerekének és barátnőként akar viselkedni. 0 tekintélyed van a saját gyereked előtt, ezt bebuktad
2021. febr. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
81%
Erdemben nem tudok hozzaszolni, kovetem.
2021. febr. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
84%
Kérdéseben ott a válasz : mindig próbálom lesni a kívánságait.
2021. febr. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
20%
Kell neki egy pasi 😀 majd attól lenyugszik.
2021. febr. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim válasza:
69%

Van egy 14 éves lányom. Borzasztó, ahogyan viselkedik. Tudom kamaszkor meg minden, de mindent nem lehet erre fogni..

de lehet, mivel ilyenkor változnak a hormonok, ilyenkor lázadnak sokszor, ilyenkor változik a személyiség.

2021. febr. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
65%

"Mindig próbálom lesni a kívánságait... Próbálok jó fej lenni"


na itt rontottad el, nem nevelted csak kiszolgáltad, mostmár lőttek az egésznek, csak egy kallódó drogos vagy hasonló lesz belőle

2021. febr. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
A gyermek nem fogja saját magát megnevelni. Ha nem volt egy karakán szülő, akkor csak azok a dolgok hatnak rá, amiket az utcán, suliban, neten lát.
2021. febr. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
97%
Igen, egyetértek a többséggel, a "próbálok jó fej lenni" általában röhejes egy kamasz szemében, a kívánságait pedig nem kell lesni, mert lehet, hogy nem gondolod, hogy tolakodó vagy, neki mégis sok voltál. Szerintem most hagyd békén egy darabig. Nyilván nem a felvételire gondolok, de minden mással. Egy 14 éves már otthon maradhat, menjetek ti nélküle kirándulni, ha dacol. Provokál téged, hogy jól beszólhasson. Egyszerűen ignoráld most egy darabig.
2021. febr. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

23 éves vagyok, első szülött.

Anyukám mindig úgy bánt velem, mintha a barátnőm lenne. Imádjuk egymást. Ott van a hugom, ő is 14 éves. Ég és föld vagyunk. Míg én otthon laktam én takarítottam, segítettem, mert tudtam, hogy segítenem kell, és nem azért, mert elvárják. A tanulás volt az, amiert nagyon haraptak.

Testvéremet mindig körbejárják, hogy mit szeretne, mit nem szeretne, külön főznek neki. Úgy gondolom itt van valami elrontva. Egye azt amit megfőz anya egy műszak után, aztán ő még külön főzet magának, az a baj, már el is várja ezeket. Oldja meg, nagylány.

Értem hogy vannak igényei, de nem szabad elkapatni, mert sajnos tudom, hamar makaccsá válik így az ember fia.

2021. febr. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy ebből félreértés lesz...tehát "próbáltam jó fej lenni és lesni a kivánságait, az nem azt jelenti, hogy ki volt nyalva a segge...a jó fej az az, hogy próbáltam rugalmas lenni, nem olyan szigoru, mint velem voltak, hogy nem jöhetett oda barátnőim vagy nem mehettem el sehova. mindig mindent titokba kellett csinálnom, mert semmit nem engedtek meg (volt, hogy buliba szöktem stb. )na ezt nem akarom, azt akarom hogy mindent elmondjon. nincs barátnő viszony közöttünk. tehát nyilván szoktunk szorakozni stb, de elsősorban az anyja vagyok, nem a barátnője.

a lesem a kívánságait, se úgy kell elképzelni, hogy kiszolgálom,szó sincs erről. arra értem, hogy pl ha szeretne elmenni kettesben velem, akkor igyekszem úgy alakítani, hogy elmenjükn. vagy ha apánál akar lenni több napot, akkor elengedem. nem kap meg mindent.

2021. febr. 18. 08:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!