Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátság vs. Szerelem - hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátság vs. Szerelem - hogy kezeljem a helyzetet?

Figyelt kérdés

Van egy srác, aki régebben kicsit belém szeretett, de én nem viszonoztam ezt, mivel szeretem a férjem. Ő egy közös barátunk. Azt nem tudom megtenni, hogy ne tartsam vele így vagy úgy a kapcsolatot, mivel a férjem barátja is, így elkerülhetetlen, hogy találkozzunk. De nem is akartuk megszakítani a kapcsolatot, mivel megegyeztünk, hogy akkor maradunk barátok. Arról fogalmam sincs, hogy érzelmei maradtak-e irántam, de attól még nem akarok nehezíteni a helyzetén, és nem akarom direkt megkeresni - csak néha, mert a barátok nyilván érdeklődnek egymás iránt.


A férjem ismeri a szituációt, ennek ellenére csomószor kér meg, hogy én hívjam fel őhelyette vagy én írjak neki e-mailt, mert neki nem mindig van kedve kommunikálni másokkal. Ilyenkor mindenkit nekem kell felhívnom. Hiába mondtam férjemnek, hogy őt nem nekem kéne felhívnom, hanem neki, nem mindig törődik vele, így muszáj nekem felhívnom. Azt meg nem tehetem meg, hogy nem hívom fel, mert általában olyan ügyben kell fehívnom, amit muszáj akkor megmondani neki, mert ha nem tudja, akkor abból baj lesz (üzlettársak is a férjemmel).


1. dolog, amiben tanácsot kérek tőletek:

Szoktunk néha emailezni, de nem tudom, hogy milyen gyakran válaszoljak a leveleire, hogy ne kavarjak fel benne érzéseket (remélem már rég nem szerelmes belém, de ezt nem tudhatom).


2.:

Néha skype-on is látom, hogy fenn van. Azelőtt mindig ráírtunk egymásra (főleg én őrá), azóta nem tudom, hogy ráköszönjek-e skype-on vagy inkább csak válaszoljak, ha ő ír.

- Ha ráköszönök de nem kezdek el vele beszélgetni, az hülyén jön ki. Eleve akkor én kezdeményezem a beszélgetést, amit nyomulásnak is vehet. De az a baj, hogy azelőtt, hogy belém szeretett volna, majdnem mindig én kezdeményeztem a beszélgetést.

- Ha elkezdek vele beszélgetni is, attól félek, úgy venné, mintha én direkt nehezíteni akarnék a helyzetén és direkt nyomulnék is.

- Ha nem köszönök rá és nem érdeklődöm, hogy mi van vele (nem olyan gyakran látjuk egymást, hogy ezt tudjam), akkor meg attól félek, hogy azzal bántanám meg, hiszen azt hihetné, hogy már nem is érdekel, hogy hogy van. Pedig érdekel, hiszen barátok vagyunk. Ráadásul mostanában úgy alakult, hogy állandóan kellett valamilyen ügyben találkoznunk. Ezért még hülyébben jönne ki, ha nem keresném skype-on, vagyis azt hihetné, hogy csak akkor keresem, ha kell valami tőle. Azt meg nem akarom, mert nem akarom megbántani.


Ezt ővele megbeszélni nem tudom, mert elég félénk vagyok ahhoz, hogy erről ne merjek beszélni és ő sem mondta, hogy most akkor hogyan is legyünk továbbra is barátok anélkül, hogy ez neki rosszabb lenne.


Kérlek adjatok tanácsokat, véleményeket, hogy lenne jobb, mit tegyek és mit ne.


2010. aug. 18. 19:19
 1/6 A kérdező kommentje:

"(nem olyan gyakran látjuk egymást, hogy ezt tudjam)"

"állandóan kellett valamilyen ügyben találkoznunk."


Ez a kettő ellentmondásosnak tűnhet.


Igazából úgy van, hogy régen nagyon ritkán találkoztunk, egy ideje meg úgy alakult, hogy nagyon gyakran, mert közösen kellett intéznünk valamit.

2010. aug. 18. 19:23
 2/6 anonim ***** válasza:

Besszéld meg a férjeddel szerintem az érzéseidet, a gondolataidat. Nem fog fájni.

Egyébként a Sykpe-os dologban a véleményem az, hogy -bár nem tudom milyen gyakran vagytok egyyütt fenn- NÉHA köszönj neki, kérdezd meg hogy van, de zárd is le hamar a beszélgetést, de azért ne légy durva. (talán úgy lehetne, hogy örlük hogy jól vagy, csak ennyit akartam tudni :) ) Így nem leszel pofátlanul távolságtartó, de mégis meglesz a szükséges 3 lépés távolság.


T.

2010. aug. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez jótanács volt! Nem tudom miért, de ez nem jutott eszembe.


A férjemmel már rég megbeszéltük ezt, tudja jól, hogy mi a helyzet, mégsem mindig van erre tekintettel. (Pedig mindig mondom neki, hogy miért nem akarom én felhívni.) Nem rosszindulatból csinálja ezt, abban biztos vagyok, de attól még sokszor hajthatatlan.

2010. aug. 18. 19:48
 4/6 raoul ***** válasza:
El kell felejteni, minden kapcsolatot megszakítani, úgy sincs értelme és csak gázolsz bele az egyre jobban mélyülő mocsárba. Nem jó ez, hidd el:-) Sok év kellett ahhoz, hogy egy ilyenből ki tudjak szállni én is.
2010. aug. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Te melyik fél voltál? A szerelmes vagy a barát?
2010. aug. 19. 01:04
 6/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a kapcsolatot nem tudjuk megszakítani, mert a férjem barátja is. És ha van valami esemény, akkor arra minden barátot meghívunk, tehát őt is. Tehát egy helyre kerülünk. Vagy eleve az üzleti ügyek miatt is, amiben én is segítek. De azért igyekszem nem beszélgetni vele, ha ez segít.
2010. aug. 19. 01:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!