Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ragaszkodnak az emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ragaszkodnak az emberek a hűséghez? Miért lesz erősebb az a kapcsolat, amibe a hűséget elvárják?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 13. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

Miért?

- Mert azt gondolják, hogyha csak velük van, akkor nem fogják őket elhagyni egy másikért. Pedig szimplán megeshet.

Miért lesz egy hűségen alapuló kapcsolat erősebb?

- Nem lesz erősebb. Egy nyitott kapcsolat is lehet erős, és egy monogám kapcsolat is lehet gyenge. Legtöbb ember hiába hűséges, kiüresedett, kihűlt párkapcsolata van, amit csak a gyerek vagy a magánytól való félelem tart össze.

2021. ápr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem minden ember ragaszkodik hozzá. Találd meg azt, akinek ez nem fontos és legyetek együtt boldogok. Nincs jogod számonkérni senkit, hogy miért van a monogám kapcsolat mellett, attól hogy szerinted semmi értelme.
2021. ápr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Feltett egy egyszerű kérdést, mit kér és kin kér számon? Már kérdezni se lehet?
2021. ápr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Nem feltétlenül lesz erősebb, csupán más. Lehet nagyon erős egy olyan kapcsolat is, ahol mindkét fél nyitott a másokkal való szexre, de nem visz a dologba érzelmet, mert azt otthon kapja a párjától.

De én nem tudnék így élni. Én nem vágyom arra, hogy a falu összes farkát végig lovagoljam és nem tudnám elviselni, ha a párom ezt tenné. Számomra ez megalázó lenne és magában rejti a lehetőséget, hogy talál mást. Emellett undorító a gondolat, hogy egy random nőt lefektet, az összenyalja a nyakát, bekapja a farkát, a párom kinyalja, majd ezek után odajön és megcsókol. Akkor is, ha a kettő között lefürdött. Számomra taszító az egész és nagyon bizonytalan lennék egy ilyen kapcsolatban.

Azzal semmi bajom, ha a párom talál mást és mielőtt lefekszik vele szakít velem

Persze fájna, de tudom, hogy mindig van jobb az embernél. De így, akkor a közös életünkbe csak mi voltunk.

Számomra a mondtam kapcsolat az egyetlen opció, részben sima birtoklási vágy miatt, részben pedig azért, mivel én monogám vagyok, egyoldalú lenne a "nyitottság", így kihasználva érezném magam. Emellett, nehezebben bíznék egy olyan kapcsolatban, ahol a szexualitás, a vágyak kiélése nem egymásra korlátozódik. Talán, mert nekem a szex és érzelem együtt működik.

Ettől függetlenül nem tartom gyengébbnek azt a kapcsolatot sem, ahol mindkét fél elégedett azzal, hogy nyitott kapcsolatban él.

2021. ápr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
13%
És mi lenne, ha nem csicskáznál neki azért, mert nő vagy, hanem kimosná magától?
2021. ápr. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Mert a monogámia és a hűség emberi érték.

Az ember ettöl kúlönbözik az állattól hogy tud uralkodni az ösztönein

2021. ápr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%
Mert az aztán baromi jó, hogy két ember hűséges egymáshoz, de nem működik a szex, a gyerek miatt meg együtt maradnak. A szex nem állatias, az egy fiziológiai szükséglet.
2021. ápr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%
Én speciel azért vagyok monogám, mert más nem tudok lenni egy kapcsolatban. Ha szeretek egy nőt, nem vágyok rajta kívűl más nőre. Még csak fantázia szinten sem. Azt nem várom el, hogy hűséges legyen hozzám a nő. Viszont miután megcsalt, én el fogom hagyni mert nekem ez nem fér bele. Ha valami problémám van az adott kapcsolatban, először próbálom megbeszélni. Ha nem lesz jobb, akkor szakítok és idővel keresek mást. Nem fogom megcsalni:)
2021. ápr. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért, mert régen két ember volt szükséges egy gyerek felneveléséhez.

Ezért aztán az ember szervezete ehhez alakult.

2021. ápr. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
5%
a nőnek fontos a hűség, mert a nő hátrányos helyzetű, főleg ahogy idősödik és ő neki kell lemondani sokmindenről. Fokozottan ki van téve annak hogy gyerekkel egyedül marad, hogy nem fogadja el más pasi, hogy nem tud jó munkahelyet szerezni, hogy hamarabb kirúgják, hogy elszegényedik. ezért kellett mellé egy férfi, akinek stabilabb minden szempontból az élete és segít felnevelnia csemetét. De ha a férfi lelép, mert nem hűséges és ilyenkor könnyen bele is szeret másba és nem motivált fenntartani az előző kapcsolatát, akkor a nő támasz nélkül marad, mert a férfi többé már nem osztja meg vele az erőforrásait. a férfinak pedig azért fontos a hűség, mert a nő fenti okoknál fogva kikényszeríti, hogy erőt, energiát és pénzt öljön a kapcsolatba, a férfi pedig nem akarja veszni hagyni, illetve visszalépés neki.
2021. ápr. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!