Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Engedjem el vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Engedjem el vagy próbáljam meg, hátha mégis működik?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy vannak lelki problémáim. Nagyon sokat stresszelek a munkahelyemen, már a szabadidőmben se tudok igazán kikapcsolódni miatta. Igyekszem váltani mert már nagyon nincs jó hatással rám, de félek hogy máshol se állnám meg igazán a helyem. Enyhe szociális fóbiám van és szorongok. Nem igazán vannak barátaim sem, a családi körülményeim sem a legjobbak. Ezáltal depressziósnak érzem magam már hónapok óta. Próbálom tartani magam és megoldani mindent, főleg hogy már 2 hónapja van egy férfi az életemben akivel úgy tűnik, jól alakulnak a dolgok és szeret engem. Bár ő teljesen az ellentétem, sok ember van akire számíthat, családja, barátai, jó munkája.


Néha úgy érzem kevésnek bizonyulok hozzá, és félek ha jobban megismer és megtudja hogy mennyire nehezen mennek a dolgaim az életben, ki fog ábrándulni belőlem. Az előző kapcsolataim is ezen csúsztak el, mert én nem voltam jól lelkileg. Bár most tényleg azon lennék hogy ezt ne rontsam el, ne vetítsem ki rá a sok problémám. De az is lehet hogy jobb lenne ha bele se mennénk ebbe jobban, hiszen megérdemel egy olyan nőt akinek rendben van az élete és aki nincs ennyire "elveszve" a gondjaiban...


Úgy érzem én is hogy megszerettem, nagyon jó vele lenni, de nem tudom hogy ez működhet-e így, én nem akarok neki sem rosszat, és magamnak sem szeretnék egy újabb csalódást. De ha most szakítok vele akkor félek hogy egy olyan embert dobnék el magamtól aki talán kitartana mellettem és akivel talán meg tudnánk oldani mindent. Ugyanakkor azt is érzem hogy lehet mégsem menne nekem ez, hiszen kevésnek érzem magam mellette, mert nekem nincs olyan jó életem mint neki.

Ezen is stresszelek és őrlöm magam. Túlzottan stresszelek mindenen és úgy érzem teljesen egyedül maradtam, tanácstalan vagyok.


Vágyom a boldogságra és szeretnék tenni azért hogy jobb legyen minden, de jelenleg úgy érzem nagyon nem állnak jól a dolgaim, és lehet jobb lenne ha most nem mennék bele egy kapcsolatba.



24/L



2021. ápr. 13. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mondjad el neki a nehézségeidet, hogy támaszkodhassál rá lelkileg. Ha olyan ember, hogy nem képes ezt megadni neked, akkor úgysem lennél vele boldog.
2021. ápr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindenkinek vannak lelki problémái, hidd el, hogy a párodnak is, csak még nem ismered őket. Szerintem idővel, ha jobban megismered őt, ezek a szorongásaid el fognak múlni vele kapcsolatban. Illetve, ha igazán fontos vagy neki, akkor meghallgatja a problémáidat és próbál neked lelki támaszt nyújtani.
2021. ápr. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Beszélgetés közben úgy irányítsd a beszédet, hogy előbukkanjon valamelyik nagy problémád. Kérdezz rá, mit gondol efelől, de még ne áruld el, hogy Neked ez a problémád. Boncolgassátok a kérdést, de csak akkor adj neki igazat, ha Téged valóban meggyőzött arról, hogy téves a nézeted. Tehát - ne vezesd őt félre!

Később jöhetnek a kisebb problémáid. Persze ezt nem úgy gondolom, hogy betervezed melyik nap mit fogsz kérdezni. Más irányú beszélgetés közben is néha bele tudod keverni a beszédbe a magad ügyét. Szóval - ne vezesd őt félre, hogy akkor is igazat adsz neki, ha másképp gondolod. Talán otthon ő is elgondolkozik rajta és rájön, hogy a Te nézeted a jobb.

Kell, hogy ezek a kérdések spontán törjenek föl.

Ne izgasd magad, ne élj állandóan feszélyezetten, kétségek között.

(Esetleg pszichológusnál sok alkalommal beszélgetés?)

2021. ápr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!