Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácstalan vagyok, pedig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tanácstalan vagyok, pedig nagyon fontos kérdésben kellene döntenem, akár az egész életemre kihathat. Ezért csak agyalok, nem jön álom a szememre, úgyhogy írok ide. Mit tanácsoltok? N

Figyelt kérdés

Mielőtt rátérek a kérdés párkapcsolati oldalára, előbb magamról mondok valamit, amit tudnotok kell ahhoz, hogy hozzá tudjatok szólni.


Van egy rész, egy vidéke Európának, nem Magyarországon, ami nekem gyerekkorom óta nagy szerelemem. Egy könyv folytán figyeltem fel rá fiatal tiniként, aztán kértem a családom, és egyik nyáron odautaztunk. Nagyon tetszett élőben is, mikor először láttam, azóta még ketszer utaztam oda. A legtöbb hétterképem ezt a vidéket ábrázolja, óriási szerelem számomra. Lenyűgöz, megbabonáz.


Éppen emiatt, én már réges rég eldöntöttem, hogy ott akarok élni. Kerül amibe kerül, oda akarok költözni, és ezért bármit megteszek. Már a nyelvet is megtanultam, van belőle B2-es nyelvvizsgám. Ott szeretnék boldogulni, akkor is, ha esetleg nehézségek lesznek, mert nekem megéri. Mindig is úgy képzeltem, hogy majd a jövőben, ha lesz családom, férjem és gyerekeim, akkor ott élünk majd, ott nevelem a gyermekeimet.


De. Most lett kapcsolatom, életem első komolyabb kapcsolata. És minden egy álom a pasival, kivéve egy dolgot. Nem akar odaköltözni, mi több, ha akarna, se tudna, mert nagyon Magyarországhoz van kötve az élete, én is belátom, esélytelen, hogy odaköltözzön. Persze mondja, hogy akár minden évben elutazhatnánk oda, meg ha lenne rá pénze (nincs) venne ott magunknak nyaralót, hogy télen-nyáron mehessünk, de életvitelszerűen lehetetlen.


Távkapcsolatot nem akarunk. Most mi legyen, maradjak itt? Szeretem. Ő is szeret. Nagyon jó vele. De úgy érzem, ha elengedem ezt az álmomat, meghazudtolom azt, aki vagyok. Már a személyiségem része, hogy ott akarok élni. Gyerekkorom óta oda készülök, megtanultam a nyelvet, az utolsó szaros kis részeletnek is utánajártam, amit csak tudni érdemes, ha valaki oda akar költözni végleg. És most dobjam el? Igaz, egy különleges, arra méltó ember miatt dobnám el, nem a semmiért. Az a rossz, hogy néha azon kapom magam, hogy arra vágyom, derüljön ki, hogy nem is jó ember, nem is jó vele, és egy szakítás után szedjem a cókmókomat. De olyan rossz szakításra gondolni egy álomjó kapcsolatban. Szinte szétszakadok. Szeretem, de oda költözni is szeretnék. Sajnos az évi egy nyaralás ott, amit mondott, bár jobb, mint a semmi, mégsem ugyanaz. Olyan, mintha nem megitatnánk a szomjazót, hanem csepegtetnénk neki a vizet.


Szüleim amúgy mivel évekig végigkísérték, hogy oda készülök költözni, réges rég elfogadták, mint tényt, néha még mondták is, hogy milyen szép helyre mehetnek majd engem látogatni. Most kicsit furcsállják, hogy elbizonytalanodtam, nem akarják, hogy feladjam az álmomat, de persze megértik, hogy szerelmes vagyok, és szimpatikus is nekik a barátom.


2021. ápr. 17. 04:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek vagytok?
2021. ápr. 17. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gondold végig a következő dolgokat.

20 év múlva mi lenne számodra rosszabb?

Hogy lehet eléd sodorta a sors életed párját de te elhagytad őt egy szép hely miatt, vagy hogy nem élhettél azon a helyen ahol szerettél volna de van melletted egy szerető férfi akivel boldog vagy?

Neked kell végiggondolnod mi számodra a fontosabb mert 20 év múlva neked kell viselni a lelki terhét a döntésednek.

Én személy szerint a párommal maradnék mert az élet nem osztogatja csak úgy az egymáshoz való embereket, és lehet később a párodnak is úgy alakul az élete hogy elköltözne veled oda.

De ha elhagyod a párod emiatt , és elköltözöl álmaid tájára, lehet soha nem találod meg azt akivel leélheted az életed, hiába laksz azon a szép helyen, nem leszel boldog.

Gondold végig ezeket a sorokat és próbálj meg kicsit a jövőbe nézni hogy hol akarsz tartani 20 év múlva :)

2021. ápr. 17. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
10%

Nincs pénze arra, hogy néha elvigyen oda? 🤔

Én a költözést választanám!

2021. ápr. 17. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
34%
Egy fiatal férfinak miért esélytelen a költözés? Munkát máshol is talál. Vállalkozást is indíthat. Nem lennék ennyire röghöz kötött emberrel.
2021. ápr. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban játsz a gondolatokkal.

Ha szakítasz vele milyen lesz az életed 5 év múlva? 10 év múlva?

Ha oda költözöl az álomhelyre milyen lesz az életed 5,10 év múlva?

Ne fantáziálj nem gondolatot hanem érzetet keress, melyik a könnyebb? azt kövesd.

Nincs olyan hogy életed párja meg szerelme és ha oda költözöl akkor végleg elveszíted az egyetlen egyet ahogy itt fentebb említették neked, és soha nem késő semmi még a párkapcsolatot sem választani.

Nem azt mondom hogy szakíts hanem hogy nézd meg mi lenne neked a jobb, és az sem jobb ha van párod és az sem ha odaköltözöl. Neked mi működik, TE mit szeretnél? nem amit anyád mond, apád hogy neked mi a jó hanem te?

2021. ápr. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
28%

Ha vallalkozasa lenne itthon, erteném. De gondolom nincs, mivel annyira csoró h egy myaralast sem tud kifizetni. Minek vagy egy ilyen lúzerrel?

Ez melyik ország amugy? Én most már kivancsi vagyok

2021. ápr. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"mivel annyira csoró h egy myaralast sem tud kifizetni. Minek vagy egy ilyen lúzerrel?"


Elvéreztél szövegértésből.

2021. ápr. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%
" Persze mondja, hogy akár minden évben elutazhatnánk oda, meg ha lenne rá pénze (nincs) venne ott magunknak nyaralót, hogy ...."
2021. ápr. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%
Inkább költözz.Én hasonló módon rontottam el az életem.Egy olyan városba költöztem a párom miatt,ahol nem szívesen élek.Én is áltattam magam,hogy majd együtt elköltözünk.5 éve itt vagyok,és nem vagyok boldog,pont ez a hely miatt,de egy 5 éves kapcsolatot még nehezebb eldobni.
2021. ápr. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

#7

Jogos. Még nem hatott a KV ☕

2021. ápr. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!