Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Bántalmazó kapcsolat után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bántalmazó kapcsolat után mindenkit unalmasnak találok. El fog ez múlni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Évekig voltam kapcsolatban egy (szerintem) nárcisztikus személyiségzavaros emberrel. Most nem is az a lényeg, hogy hogyan nevezzük, van-e rá szakszó, de utólag szembesültem csak azzal, hogy egy romboló és bántalmazó kapcsolatban voltam.

Ennek már jó ideje vége van és volt is már néhány ember, akikkel létesíthettem volna kapcsolatot, de nem ment. Aki volt ilyen emberrel, talán csak az értheti meg, hogy egy ilyen személy milyen intenzív érzéseket mutat és vált ki egyaránt. Amit persze csak utólag tudok, hogy nem normális. És hiába ért véget a kapcsolat és tudom, hogy nem volt egészséges, azzal a jelenséggel meg nem tudtam mit kezdeni, hogy ezeket az intenzív érzéseket "várom" egy másik embertől is, de ezt egészséges lelkületű embertől nem fogom megkapni. Így kezdek attól félni, hogy nem lesz már lehetőségem egészséges kapcsolatra, mert mindig azt érzem, hogy valami hiányzik és amit adnak érzelmileg, az kevés.

Remélem, hogy valaki érti és tudja, hogy miről beszélek.

Akinek volt ilyen tapasztalata, az mikor volt képes normális kapcsolatot kialakítani valaki mással? Illetve mit tudnék tenni még, hogy ez a jelenség ne álljon fenn bennem?


2021. ápr. 18. 11:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Nekem volt bàntalmazó kapcsolatom nàrci, mamakedvence emberrel. Rövid úton elhagytam, amint ràjöttem, és vissza sem néztem. Arra jó volt, hogy legközelebb előbb ismerjek fel ilyet. Nem szeretek bàntalmazó kapcsolatban élni, és nem is értem azokat, akiknek ez jó.
2021. ápr. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
nem mindenki képes egyedül feldolgozni ezt, keressél fel egy pszichológust
2021. ápr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Hasonlóakat éltem át, de még mindig ugyanaz a helyzet. Annyira természetessé vált a bántalmazás, hogy teljesen elhiszem, hogy ennyit érek. A normálisak nem tudják megütni az ingerküszöbömet. Hiába írom le ezt ilyen szépen tudatosan, az érzéseim nem változnak. Pszichológusok, életvezetési tanácsadók, motivációs trénerek, coach-ok, stb ilyenolyan guruk feleslegesek. Mély beszélgetés igazi barátokkal, akiket igazán érdekelsz, nem csak a pénzt lesik, ezt tudom tanácsolni. Jobb kedvre derít, egy kicsit jobban elhiszem tőle.
2021. ápr. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy azt gondolnád, hogy az érzelmi hullámvasút boldoggá tesz, hiszen leírtad romboló volt a kapcsolatotok. Érdemes szakembert keresned, akivel átbeszélheted az érzéseidet.
2021. ápr. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem is feltétlenül a hullámvasút része. Tudjátok, az ilyen ember már a kezdetektől rettenetesen rajong. Odáig van érted, azt érzed, hogy megtaláltad a másik feled. Én évekig kaptam ezt az érzést, tuningot. Mára meg rá kellett jönnöm, hogy ennek gyanúsnak kellett volna lennie és nem volt normális. Normális lelkületű ember nem rajong és nem bombáz a szeretetével már a kezdetektől, hiszen alig ismer. Ezt már felismertem, ami szerintem jó, csak azt nem tudom, hogy ne vágyjak erre.. Találkoztam néhány emberrel és sokkal lassabban, nyugodtabban zajlott ez az egész, inkább barátkozás jellegűek voltak, ezáltal egyáltalán nem keltették fel a figyelmem. Tudom, hogy a baj velem van ebből a szempontból és ez így nagyon nem jó... De egyszerűen nem tudok ezzel mit kezdeni, nem fognak meg, semmiféle vonzalmat nem keltenek így bennem. Próbáltam, adtam időt az egyiknek, akiben láttam némi potenciált, de egyszerűen pár hétnél tovább nem bírtam. Nem akartam az idejét húzni és nem akartam olyan emberrel lenni, akinél csak várok és várok, hogy jön majd a "bumm", de nem jött. Az egyetlen egy exem volt az, akiről írtam, így abszolút nincs tapasztalatom abban, mit normális érezni egy ismerkedés, kapcsolat elején, alatt. Nem tudom, hogy ezen szakember tudna-e segíteni. Barátokkal rengeteget beszélgettem már erről, emiatt azt érzem, hogy lelkileg már rendben vagyok, lezártam. De egy új kapcsolatra ezek miatt még nem érzem magam késznek, hiszen irreális elképzeléseim vannak a dolgokról, ami nem jó. Most ez lenne a következő lépcsőfok, hogy ezt valahogy rendbetegyem magamban. Egyedül is jól vagyok, nem arról van szó, nem keresek görcsösen párt. Csak azt sem szeretném, hogy jó lehetőségek elmenjenek mellettem, mert képtelen vagyok egészséges érzelmeket táplálni valaki iránt, illetve az övét befogadni..
2021. ápr. 18. 11:49
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Átéltem ezt, de eddig nem közelítettem meg ilyen szempontból. Azt hittem, azért tartok mindenki mást unalmasnak, mert nem vagyok beléjük szerelmes. Nem komplikáltam bele a bántalmazás iránti igényemet. Hát egy jó pszichológus lehet, hogy érdekes dolgokat tudna nekem magamról mondani, mert most jól elgondolkodtam. De én nehezen hiszem azt, hogy a bántalmazás része az ami hiányzik. Önmagában a rajongás se kell, mert rajongott már értem más és őt is halálosan untam. Tény, hogy az ő rajongása folyamatos volt, míg a másiké teljesen kiszámíthatatlan.
2021. ápr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Nehéz téma. Olyasmi lehet ez, mint amikor valaki leteszi a drogot, és azt várja, higy majd egy tábla csoki is felpörgeti őt a jövőben. Szerintem el kell fogadnod, higy az ami a nárcival volt, egy egészséges partner oldalán nem lesz...Esetleg izgalmas programokat érdemes tervezni, hátha az előhoz egy hasonló érzést benned.
2021. ápr. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A férfiak ezt úgy élik meg, hogy "az a rohadt nő már megint alfahímet keres, hiába nézek ki jól, és nem vagyok se csóró, se hülye sem."


Én is ismerkedtem szép lányokkal ugyanigy, akiken sajnos látszott, hogy a normális, értelmes, emberi beszéd nem kelti fel a figyelmüket (hiába azért jöttek el a randira, mert elsőre külsőre tetszettem nekik).

2021. ápr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 omba ***** válasza:
100%

Az én exem is ilyesmi volt, mint te. De velem évekig jól elvolt, de aztán csak visszament a "falu bikája" egzaltált suttyók világába. Ő sem bújhat ki a bőréből, az az ő világa.

Ne görcsölj semmin, azt jól teszed.

2021. ápr. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket.

Azt nem mondanám, hogy alfákra megyek, de elfogadom, hogy ez jöhet le. Az exemet sem mondanám alfának. Nem volt azon kívül semmi különleges benne, mint ahogy velem bánt. Átlagos külső, átlagos munka, átlagos élet. Még barátai sem voltak, szóval abszolút nem volt alfa. Az tetszett benne, ahogy rám nézett már a kezdetektől, ahogy bánt velem. (ameddig a folyamatos bantas el nem kezdődött, persze..) utána meg kapart, mint valami hős szerelemes. Nehéz, mivel olyan ez nekem, mintha valami elcseszett szappanoperában éltem volna évekig.

2021. ápr. 18. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!