Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhagynátok a barátaitokat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagynátok a barátaitokat egy olyan férfiért, akiről biztosra tudnátok hogy melletetek marad?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok (elvált szülők gyereke, rossz komplexusokkal), egész életemet a barátaimmal töltöttem (házibulik, klubbok, pubok). Egy olyan 21 éves fiú lépett be az életembe, aki egy harmonikus családból származik, világ életében dolgozott a családi vállalkozásukban, otthon segített.

Kapcsolatunk elején sok veszekedés volt miattam, hogy állandóan menni akartam a barátokkal flangálni. 7 hónapja vagyunk együtt, azóta gyökeresen megváltozott az életem. Elkezdtem fotózással foglalkozni, mostmár ez tölti ki a napjaim, nem a pénzköltés a városban.


Néha sírni szoktam, amiért egyeltalán nem tartom a barátaimmal a kapcsolatot. Viszont azzal vígasztalom magam, hogy a felszínességgel, a partizásokkal nem lehet jövőt építeni. Nem is olyan családból származom, ahól azt láttam volna példának, hogy anya meg apa összetartanak. Édesanyám függetlenségre nevelt ami nem feltétlen vezet jóra majd egy párkapcsolatban


Azért írtam a felnőtt kategóriába, mert szeretném, ha olyan emberek válaszolnának akiknek tapasztalata van a témában.



2021. ápr. 20. 21:29
 1/9 Sunshinedoll ***** válasza:
92%

Nem. Nekem bármelyik közeli barátom többet ér, mint egy újonnan jött pasi.

A barátokkal való időtöltés szerintem nem felszínes meg béna dolog, ha igen, akkor nyilván nem elég mély a barátság és/vagy nem jó emberekkel lógsz.

Szerintem az sem jó jel, hogy a párod már a kapcsolatotok elején azon balhézik, hogy te mennyit találkozol a barátokkal.

2021. ápr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog:

1. A barátokkal nem lehet simán csak ritkábban találkozni? Pl nem kétnaponta mész el velük a városban mindenfelé, hanem hetente egyszer.


2. Ha tényleg ilyen baráti köröd van, hogy csak plázázni, shoppingolni, bulizni jártatok el együtt, akkor ebből valóban jobb, hogy kiléptél. Viszont később attól még ugyanúgy lehetnek minőségi baráti kapcsolataid is, csak lehet nem ezekkel az emberekkel.

2021. ápr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Amit a körülöttem levő emberekről tudni kell, hogy céltalanok és szórakozásból áll az életük.
2021. ápr. 20. 21:35
 4/9 Sunshinedoll ***** válasza:
93%
Azt meg mi garantálja, hogy a párod tényleg melletted marad? Bárki elhagyhat bárkit. Az meg megint nem feltétlen erény, hogy melletted marad. Ha nem működik egy kapcsolat, akkor ne akarjon melletted maradni.
2021. ápr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Valódi barátokat biztos nem, de a felszínes ismerősökért nem lenne kár. A leírásod alapján pedig nálad inkább erről van szó, csak haverok, akikkel bulizol meg vásárolgatsz, de nem igazi barátok. Inkább szerezz újakat, akik jobban illenek hozzád és akik nem csak visszahúznak.

Persze ez nem jelenti, hogy a régi ismerősökkel egyáltalán ne tarthatnád a kapcsolatot. Ha van rá igényed és jól érzed velük magad, akkor nyugodtan, csak ne ebből álljanak a mindennapok. Viszont néha miért ne szórakozhatnál velük.

2021. ápr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Senkiről sem tudhatod biztosan, hogy melletted marad.

Ha azért nem akarsz a barátaiddal lenni, mert szerinted ők hozzád képest túl gyerekesek, akkor keress magadnak olyan barátokat, akik hasonlóan gondolkodnak/viselkednek, mint te.

Egy jól működő kapcsolatban nem kell lemondanod a barátaidról.

2021. ápr. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Tudom, hogy a barátok és párkapcsolat megfér egymás mellett.

Volt barátnőm aki lemorzsolódott az elején. A kapcsolat első pár hónapjában nagyon támogatott, aztán mikor látta hogy komoly a dolog, nem akarta megismerni a páromat és mindenen hisztizett. Hisztizett, hogy kevesebb időt töltünk együtt, de még azon is, hogy ha vele terveztem programot, akkor utána átjött a barátom. Visszagondolva nagyon toxikus barátság volt és nem kár érte. A többi barátnőmmel viszont mély a viszony. Ez azt jelenti, hogy van akivel csak félévente egyszer tudunk összefutni, de ettől nem lesz kevésbé a barátom, bármikor bármilyen problémámmal fordulhatok hozzá.

Azt meg nem tudhatod a barátoddal meddig lesztek együtt. Ha megszakítasz minden baráti kapcsolatot és mégis szakítotok, egyedül maradsz. De ha együtt öregedtek is meg, akkor sem lehet társas kapcsolatok nélkül élni.

2021. ápr. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

#3: 18 évesen mi másból álljon?

Egy olyan sráccal jöttél össze, aki nem szeret társaságba járni, introvertált típus. Ezt sikerült úgy értelmezned, mintha követendő példa lenne, pedig nem feltétlenül az. Akkor jó, ha van ebből is, meg a lazulásból is mértékkel.

A barátaidat butaság elhagyni egy fiú miatt. Amiatt elhagyhatod, hogy megváltozik az érdeklődési köröd, de akkor új barátokat keressél.

2021. ápr. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8. Én gimibe jártam matek-infó osztályba és onnan ismertem a (mai napig) legjobb barátaimat. 18 évesen is tudtunk értelmes dolgokról beszélgetni, voltak elképzeléseink az életről, terveink. Nem csak bulizni, szórakozni jártunk, de pl néha együtt sportolni, kirándulni is. Vagy emlékszem mentünk múzeumba is. Persze ugyanúgy megvoltak a beülős, iszogatós esték, voltunk fesztiválozni, stb. De nem voltunk céltanok és nem csak szórakozásból állt az életünk.
2021. ápr. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!