Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy itt Magyaro...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy itt Magyarországon, a férfiak döntő többsége megcsúnyul 35, 40 éves kor felett?

Figyelt kérdés
Nem érdekelnek az olyan válaszok, hogy a "nők is", csak olyan válaszoljon aki tudja az okát.Pl. Svédországban egész jól néznek ki a pasik még idősebben is, és ott sem gazdag mindenki, tehát ez nemcsak anyagi helyzet függő.
2021. máj. 21. 18:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Xar kaja. Xar és sok pia. Xar meló. Kevés sport. Házasság.
2021. máj. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk sokkal nehezebb az élet, mint Svédországban. A szegénység meg csúnyít. És genetika is bejátszik. És ők sok halat esznek. Az angol pasik viszont többnyire rondábbak, mint a magyarok, pedig ők is jobban állnak anyagilag.
2021. máj. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én életmódbeli változást bírok elképzelni.

20-25 évesen még tanul az ember, vagy épp kikerül a munkaerőpiacra és dolgozik. Még bírja a kevesebb alvást, összejöveteleket stb.

Aztán 35-40 évesen már ott a család, fix pont, gyerek mellett elveszik az idő pl a mozgástól, ha még kicsi akkor azt eszik amit tud. Tisztelet persze a kivételnek! Amíg külföldön dolgoztam/tanultam, addig viszont azt tapasztaltam, hogy nyugati országokban nem annyira elfogadott ez a teljes összeesés. Sokkal fontosabb, hogy pl kisgyerekkel is elmenjenek kirándulni, akár 3-6 hónapossal is, persze olyan kialakítasú babakocsival. Sokkal fontosabb számukra a szelektív gyűjtés, amihez valamennyire tartozik az is, hogy olyan termékeket vesz inkább az ember, amit könnyebb gyűjteni. Anyagi vonzatot nehéz nem hozzátenni, de kint olcsóbbak az élelmiszerek, ez is közrejátszhat. Illetve sok helyen a biztosító kedvezőbb árakat ajánl, ha eljársz szűrővizsgálatokra (=hamarabb kiderülnek problémák, amik esetlegesen egészségesebb életmóddal visszafordíthatók). Viszonylag összetett probléma ez az egész de én itt a társadalmi elvárásokra, életmódra gondolnék.

2021. máj. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A saját korosztályomból (25 év körüliek) sem ismerek sok olyan férfit aki egészséges életmódot folytat, és figyel arra amit bevisz a szervezetébe, az idősebb férfiak között meg még annyit sem.


A zsíros kaja férfias, a zöldség, meg a saláta pedig nőies, mozgásra meg kinek van úgy ideje?

30 alatt persze még kitartanak a fiatalos gének, és nem látszik meg hogy ki hogy él, de utána úgy nézel ki, ahogy bánsz a testeddel.

2021. máj. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon és általában véve a kelet-európai országokban van egy olyan hozzáállás, hogy a fiatalság véget ér 30-nál, és onnantól kezdve te vagy vénlány/agglegény (bocs új nevén incel) vagy. Aki meg addigra összeakadt valaki mással, annak meg nem kell magára figyelnie, mert minek "emmánúgyséhagyelkétgyerekkelháhogyé?".

Meg most gondolj bele, véget érnek a pasis közös programok a haverokkal, mert a többség családos lesz, a hobbik helyett jön a család és a munkahely, esetleg a szakami továbbképzések, mellette jön a pénz is, így sokan nem gyalogolnak/bicikliznek hanem beülnek a kényelemes légkondis kocsiba, és lehet, hogy izzadna 130 kilósan a bicaj nyergében de a klíma dolgozik a dugóban is, kit érdekel?

Meg az ilyen régi beidegződések, hogy a "férfi 100 kilónál kezdődik" ami tök oké volna ha 190 vagy e fölött vagy, és úgy vagy 100-105 mert az max 10 kilós túlsúly, de rohadtul nem oké, mikor 175 vagy és 125 kiló!

Tehát egyrészt a mondjuk úgy "lecsillapodás" ami a férfiak többségét a 30-as éveikre jellemzi, meg a belustulás, hogy nekik már nem kell annyira jól kinézniük, ez amúgy sok másik országban is van, nem csak itt, és általában véve a túlsúllyal, sőt az elhízottsággal szembeni társadalmi attitűd, hogy "hát nem is baj az egy férfinak, sőt!"

Én 32 vagyok és van rajtam pár kiló plusz, erre megkaptam egy kollégától, hogy "Te miért akarsz fogyni, más fickók ennyi idősen kezdenek hízni, most nem azt mondom, hogy hízzál, de ennyi idősen már senki se várja el, hogy olyan legyél mint aki 22!" -én viszont k**vára nem örülök annak, hogy a 190 centimhez vagyok 98 Kg és igenis le akarok menni így 87-88-ig.

2021. máj. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%

Nagyon igaz, amit itt írtak! a férfiak többsége leereszt harmincéves kor fölött.


Személyes történet mikor tizenhét voltam a falu bikája egy huszonnégyéves szívtipró igazi alfahím gyerek volt, még a MyVip profilképére is emlékszem, amin félmeztelen áll, kinyalt hajjal, nyaklánccal. Mert mind tudtuk, hogy azt a csajt, akit ő akar, azt megdönti, konkrétan előlem is elvett egy lányt, akire hajtottam. utólag tudom nem is kár érte.

Aztán lekerültem otthonról, és azóta elröppent tizenöt év.

Tavaly nyáron egy nagydarab, pocakos, tokás, erősen kopaszodó totyakos, több napos borostás szemüveges apuka, aki úgy nézett ki mint valami lúzer senki egy amcsi filmből rám köszönt egy másik városba Tesco-jában, és ő volt az! ilyen cirka százharminc kilósra hízott, miután megállapodott, a farmert csak a töke tartotta mert a hasán lecsúszott neki, és ez lett az a srác, akiért tizenöt éve tinilányok meg húszas csajok tucatjai nedvesedtek. én meg aki nem voltam egy kigyúrt állat soha csak vigyáztam, hogy ne hízzak meg alapszinten adok magamra, és ok fiatalabb vagyok nála hét évvel, de Jézusom ezt ijesztő volt látni!

2021. máj. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de borzasztó...

Szerintem ez összetett dolog.

Igénytelenség, túlhajszoltság. Már a munkahelyen lefárad, nincs már utána kedve edzeni is. Szar életmod. Pia, bagó, vagy igénytelen étkezés, csupa zsír minden.

Kultúra hiánya. Utoljára hagytam a rossz anyagi körülményeket, de ha körülnézünk, a tehetősek is épp olyan dagadtak és ízléstelenek, tehát nem feltétlen a szegénység itt a meghatározó.

2021. máj. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Igen, már nagyjából leírták az előzők is.

A legfőbb okok a nem megfelelő táplálkozási szokások, a mozgás hiánya és a munkahelyi túlhajszoltság, egészségtelen munka-magánélet egyensúly.

2021. máj. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Lazy Lover ***** válasza:
Mert itt Balkánon igénytelenek mint a férfiak mint a nők meg lusták jaj nincs idő sportolni bezzeg inni cigizni van idő...
2021. máj. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sokan már a tini éveikben elkezdenek cigizni/piálni/drogozni. Egyetemen folytatják+rengeteg buli, kialvatlanság. Az egyetem pedig rászoktat a kényelemre, ha diplomás, eleve 90%, hogy székben fogja tölteni az élete nagy részét.
2021. máj. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!