Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig érdemes várni arra,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig érdemes várni arra, hogy a fiunak komolyabb szándékai legyenek a kapcsolattal ?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok.A barátom 21. Távkapcsolatban élünk lassan fél éve, 150 km van köztünk. Mindketten nagyon sokat dolgozunk,ö heti 6 napot, állandóan reggelesbe, én pedig folyamatos munkarendben dolgozom(7 nap munka , 2 szabad) emiatt persze nagyon keveset találkozunk,és kezdünk eltávolodni egymástól. megoldásként felvetettem, hogy jöjjön ide dolgozni,költözzön hozzám,mivel én oda nem mehetek,mivel ö férfi munkát végez. egy ideig kerülgette a választ, mondta, hogy most az oltási papirjait intezi, meg hogy most erre , meg arra kell a pénz.. ö autót akar venni, és majd az itteni fiztéséböl nem fog tudni venni, stb stb.... elgondolkodtam azon is, hogy ezek valos érvek, vagy csak kifogas ? majd pedig azt mondta, hogy fél az összeköltözéstöl...nem látok más módot arra, hogy több idöt töltsünk együtt, és jól esne ugy haza jönni, hogy vár valaki, nem csak a 4 üres fal. Szeretnék egy valós kapcsolatot, nem csak egy ilyen ugymond képzeletbelit. a barátom hisz a valamit valamiért elvben, ezért azt mondja, hajnaldó otthagyni a munkáját, de akkor hagyjam én is ott az enyémet, és keressünk más munkát, esetleg külföldön, vagy idehaza is akár. roppant önzönek gondolom , hogy ezt elvárja tolem. persze én is szeretném , ha otthagyná a munkáját miattam,de mindezt ugy, hogy én itt egy biztos hellyel várom. Felelötlen döntés volna mindkettonknek otthagyni a munkát, és uj helyre költözni,amely mindkettonknek semleges. hova vezet egy ilyen kapcsolat ? van értelme folytatni? ugy érzem, kettönk közül csak engem érdekelnek a megoldások,

neki minden jol van ugy, ahogy vaan. szeret az ilyen pasi egyáltalán ?


2021. máj. 21. 23:50
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Az én Párom mindent hátrahagyott értem...a hazáját, a munkáját, barátait...nincs messze, de akkor is. Neki én vagyok az első és persze fontos is :-)
2021. máj. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
En koltoztem tavkapcsolatban, a lakasom meg kiadtam alberletbe. Igy is lehet.
2021. máj. 22. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%

Dobjatok fel egy érmét,ha fej akkor ő jön hozzád,ha írás te mész hozzá és nincs kifogás.

Esetleg még,lehet,legalább is szerintem,de csak szerintem,adj neki még időt.

Te 23 éves vagy és egy igazi kapcsolatra vágysz,ahol igazán boldog lehetsz,együtt tudod tölteni a szerelmeddel minden idődet.

ő 21 éves,de lehet hogy még agyilag nincs azon a szinten mint te vagy,neki korai ez a döntés.

Benned lassan de biztosan el fognak indulni az anyai ösztönök,késztetést fogsz érezni egy baba iránt,(nem ismerlek,de általában minden nőnél elő fog ez jönni akik szeretik a gyerekeket) ez a nálad fiatalabb partnerednek lehetséges hogy sok lesz,hiába telik el 2-3 év,szerintem de csak szerint nála ezek a dolgok nem foknak el indulni, lehetséges hogy később ez is baj lesz,ne legyen igazam.


Ezt nektek kell tudni személyesen megeszélni hogyan tovább?

Ha most nem jönne össze a költözés akkor ki kell tűzni egy másik időpontot,pl november közepe az az 6 hónap múlva,de ezt az időpontot már nem lehet tovább tologatni ha nem akkor már cselekedni kell,semmi kifogás,november végére már együtt kell laknotok,ez most csak egy példa volt.

Butaság lenne így ki menni külföldre,nem is ismeritek egymást rendesen,nem életetek együtt sok időt,ha pl 6 hónapig együtt éltek vagy tovább és működik a kapcsolat akkor lehet gondolkodni külföldön.

Mondjuk azt november végétől ha bírjátok együtt május végéig akkor szuper,lehet gondolkodni és menni külföldre,de addig butaság,túl sok lenne így egyszerre külföld legalább is szerintem.

Kicsit azt érzem hogy a te munkád többet ér mint a barátodé,legalább is az írásod alapján ez derül ki,remélem azért nem nézed le a barátod munkáját.


Barátod eléggé furcsán gondolkodik bár kicsit te is,ha ő ott hagyja a munkáját te is hagyd ott,na ezt nem nagyon tudom hova tenni,de fordított esetben te is érezhetnél ilyet.


Egy biztos nagy butaság lenne hirtelen neki vágni a vak világnak külföldre,de pl j{vőre már nem lenne az ha életetek együtt, na és jól is működik a kapcsolatotok.


Felnőtt emberek vagytok,legalább is te úgy gondolkodsz,barátod még nem annyira,de ahogy mondani szokták a férfi mindig is gyerek marad na jó kivételek vannak,mérlegeljetek mi lenne a legjobb?

Ha te ott hagyod a munkádat vagy ha ő hagyja ott?

Előnyök,hátrányok.

Melyiket lehet pótolni jobban?

Stb...

De ezeket a dolgokat személyesen kell megeszélni,komolyan kell venni nem el viccelni, nem 5 perc alatt átt futni rajta.

Persze ha kalandorok vagytok akkor nyomás,aztán vagy be jön vagy nem,fiatalon ezt is el lehet játszani,később már egyre nehezebb lesz.


Minek autó ha külföldre akar menni? Ott is akar élni?

Lehet hogy nem tudja de aki külföldön él,dolgozik és adózik annak nem lehet az hogy ott magyar rendszámos kocsival furikázik,ez nem szabályos és ha rajta kapnak büntetnek is érte,nem is nagyon érdemes ki játszani a rendszert.

Szóval ha pl Németországba maradtok akkor olyan rendszámos autó kell.

Persze az elején lehet magyar rendszámossal menni csak hát oda olyan kocsi is kell,rendőr bácsik előszeretettel szeretik ellenőrizni a külföldieket,osztrákok ki vesznek majd le viszek és egy rendes műszaki állomáson átt nézik a kocsit,ha olyan hibát találnak rajta akkor akár búcsút lehet mondani a forgalminak is,van az a pénz amikor annyi pénzre birságolnak hogy inkább el sem hozza az ember az autót mert nem éri meg ki váltani sem. (Németek is csinálják)

Lehet hogy rossz valamikor,de én most kicsit előre gondolkodtam.

Gondolom idegen nyelv megy mind a kettőtöknek,anélkül szerintem de csak én szeretem nem érdemes ki menni,valamilyen alap nyelvre legalább szükség van,ezt saját magamon meg is tapasztaltam mert nyelv nélkül tényleg nehéz volt oda kint.


Ha valami jól megy azért érdemes gondolkodni rajta hogy tényleg van értelme ott hagyni?

Tudok ettől jobb is lenni?

Tudok jobb vagy ugyan ilyen munkát találni?


Ehez mondjuk ismernem kéne a barátodat,de kifogásokból ötöst adok neki.

Hagyd,hagy intézze a papírokat,esetleg hagy vegye meg az autóját,csak az olyan legyen akkor már amivel külföldre is szívesen ki tud menni az ember és tényleg egybe van,nem rohad az alja mert harapnak rá külföldön ha meg lássák.

Ha elérte ezeket a célokat és még ezek után is mondja hogy ez meg az és egyébb akkor tényleg valami gond van,legalább is szerintem.


Igazából tudni kéne hol éltek?

Ha pl te egy rosszabb megyében élsz,ahol kevesebbek a bérek barátod számára akkor joggal mondj hogy ott ő szerinte nem lenne esélye,bár sok fajta munka létezik,szóval aki akar az talál valami mást,igaz az sem egy utolsó szempont hogy szeressen is ott dolgozni.


Én így gondolom 23 évesen.


További tanácsokért,tanácsadásért nyugodtan keress meg.😃

Remélem tudtam egy kicsit segíteni?


Majd nyugodtan később ha halattok valamerre le meg írhatnád hogyan alakultak a dolgok?


Sok sikert kívánok,hajrá.🙂

2021. máj. 22. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Sorry a helyesírás miatt.
2021. máj. 22. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Keresi az igazit.
2021. máj. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

21 éves sráctól mit vársz? Neki ez így kényelmes, nem akar elköteleződni. Hogy még? Esetleg veled? Azt sosem tudjuk meg.

Ez hülyeség, hogy mondj fel te is, ha ő felmondott, ugyanakkor az jogos a részéről, hogy te elvárod, hogy dobjon el mindent érted, de te ugyanerre nem vagy hajlandó (mert férfi munkát végez? Ez mit jelent? Attól még ugyanabban a városban biztos lenne munka neked is, ez kifogás). Az teljesen jogos érv a részéről, hogy ahová te be tudnád juttatni, az kevesebbet fizet. Nem nagyon szoktak emberek rosszabb felé váltani.

A távkapcsolatnak viszont úgy általában semmi értelme, ha nincsenek közös célok, és tervek a megvalósításra. Nem elég, hogy szeretitek egymást, az látod, hogy hosszú távon inkább csak hátráltató tényező. Az kell, hogy mindketten akarjatok egy közös irányba haladni, amiért egyelőre külön, de egy nem olyan távoli és elérhetetlen dátumon (pl max 1-2 év) belül már együtt. Ha ez nincs, akkor akár most is szakíthattok, és legalább nem lesznek ott évek múlva azok az érvek, hogy "dehát ha már 7 éve együtt vagyunk..". De szerintem ez a srác amúgy sem pont arra vágyik, mint te, neki most jó ez a laza, mondhatni kötetlen élet, nem vágyik valódi felnőtt kapcsolatra. Még fiatal is, szóval nem is várható el tőle.

2021. máj. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!