Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Albérlet, vagy saját lakás/ház?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Albérlet, vagy saját lakás/ház?

Figyelt kérdés

Barátommal nyáron szeretnénk összeköltözni, de nem tudjuk, melyik lehetőség lenne optimális. Ki hogyan oldotta meg/oldaná meg az együttélést 3 éves kapcsolatban? Merjünk belevágni saját lakásba/házba, (amihez persze kölcsönt kéne felvennünk), vagy először az albérlettel próbálkozzunk (ami igazából mindkettőnk szerint csak kidobott pénz az ablakon)?

Tudom, úgyis kettőnknek kell ezt megbeszélni, dönteni, csak kíváncsi vagyok mások véleményére, tapasztalataira.

Köszönöm az építő jellegű válaszokat!

25N 28F



2021. máj. 27. 13:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Először albérlet, legalább egy évig. Utána gondolkozni a folytatáson. Az összeköltözés után nagyon sok dolog kiderül a másikról, amit eddig nem tudtál. Közös hitelbe és-vagy ingatlanba kezdeni szerintem házasság vagy eljegyzés vagy közös gyerek esetén szabad. Vagy minimum öt éves kapcsolatban, 2-3 év együttélés után úgy, hogy még mindig jól megvagytok egymással és továbbra is közösek a tervek, nincs semmi bibi.
2021. máj. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel csak összeköltözés után derül ki, hogy tulajdonképpen mennyire tudtok együtt élni, ezért mindenképp albérlet.
2021. máj. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Albérlet, egyértelműen. 1-2 év együtt élés után dönthettek, hogy lesz-e közös jövő, házasság, stb. Akkor jöhet a közös hitel, előbb ne.
2021. máj. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Először mindenképpen albérlet, soha nem vágnék bele közös ingatlanvásárlásba és hitelbe anélkül, hogy minimum 1, de inkább 2-3 évet együtt éljek valakivel. Nagyon felelőtlen dolognak tartom.
2021. máj. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint csak házastárssal vennék fel közös hitelt. Ahhoz pedig, hogy tudjam vele akarom-e leélni az életemet, szükségem van arra, hogy együtt éljünk előtte. Ahhoz képest, hogy megalapozza egy életre szóló döntéseteket, nem annyira kidobott pénz az az albérlet. (Ha nem házasodtok össze, akkor is több éves elköteleződés a hitel.)

Másik irányból megközelítve, ha együtt éltek, kipróbáljátok előbb valahol, akkor valószínűleg több szempont alapján, bölcsebben tudtok lakást választani.

2021. máj. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
1-2 évig elmennék albérletbe. Tovább semmiképpen, de annyi kell, és nem is "hátha szakítás lesz" szempontból, hanem simán csak felmérni az együttélés körülményeit, igényeit - pl. akartok-e kertet, hogyan rendeznétek be a lakást, stb. Mi szülőknél tudtunk együtt élni két évig mielőtt külön költöztünk, nem volt az igazi de kár lett volna kihagyni, tapasztalatszerzésnek és tervezgetésnek hasznos volt.
2021. máj. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kidobott pénz az albi. Sokkal nagyobbat buktok, ha felvesztek egy kölcsönt, majd kiderül, hog nem tudok együtt élni.
2021. máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy év albérlet, az a tanulópénz.


Megmérettetés a kapcsolat számára az együttélés, hiába alszotok együtt heti 5 estét, az még mindig nem ugyanaz.

Nekem még barátságom is ráment az összeköltözésre. Tényleg nagy próba.


Ha egy év után minden sínen van, akkor lehet ezen gondolkodni, addig irdatlan hülyeség lenne.

2021. máj. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! 🙂
2021. máj. 27. 16:05
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Albérlet szerintem is. Mi is két évig albérletben voltunk, mielőtt sajátot vettünk. Jobb így, mert ha kiderül hogy összeköltözés után mégse stimmel a dolog, egyszerűbb szétmenni.
2021. máj. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!