Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltözés. Albérlet vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözés. Albérlet vagy inkább saját lakásra gyűjtsünk?

Figyelt kérdés

2018. jan. 2. 19:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
A törlesztő ugyanannyi, mint az albi. Akkor inkább már vegyetek fel lakáshitelt.
2018. jan. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Tényleg azt ajánlottad egy olyan párosnak, akik még nem éltek együtt, hogy vegyenek fel közösen hitelt? Normális vagy ember?


Első évben menjetek csak el albérletbe. Ott kiderül, hogy egyáltalán tudtok-e közösen élni. Utána lehet értelme már a saját lakásnak.

2018. jan. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%

#2

Bocs, magamból indultam ki. Az én estemben nem az összeköltözés után fog kiderülni, hogy összeillünk e, hanem már jóval előtte, ahogy annak lennie kéne.

2018. jan. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%

Támogatom az első válaszoló hozzászólását.


Mi is így csináltuk. Majdnem 5 évig távkapcsi, nagyon sokat beszélgettünk. Most meg vettünk egy közös lakást.


Régen (anyáink és nagyszüleink idejében) se volt divat az albérlet, mégis együtt maradtak nagyon, de nagyon sokan.


Minden kapcsolat működőképes, ha a felek tesznek érte, és folyamatosan közösen fejlődve megoldják a felmerülő problémákat.

2018. jan. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
7%
Már az összeköltözés előtt egyértelműnek kell lennie, hogy tudtok-e együtt élni vagy nem. Annyi, hogy várni kell pár évet előtte, hogy megismerjétek egymást. De teljesen mindegy, mert hitelt, pláne közöset senki ne vegyen fel. Éljetek külön még egy kis ideig és spróroljatok saját lakásra. Ha fizetitek az albit sosem lesz elég pénzetek sajátra (persze várostól függ). Ha már hosszú távra terveztek akkor a kis idő amit még külön töltötök olyan mindegy. Családot alapítani én nem albérletbe terveznék. Inkább kibirunk még külön 1-2 évet, de a lakás az legyen saját.
2018. jan. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Ne hallgass kérdező az agyhalottakra, lakva ismerszik meg az ember. Teljesen más ketten lakni, mint találkozgatni vagy a szülőknél kvázi együtt élni.
2018. jan. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
Ha még egyik félnek sincs saját ingatlana, akkor az albérlet jó, és esetleg mellette lehet nyitni valami lakáskasszát a távolabbi tervekre, ha valamelyik félnek már van saját ingatlana, akkor esetleg lehet oda. (Mellesleg nekem a törlesztő kedvezőbb, mint az albérlet költsége lenne ugyanott, ahol lakást vásároltam. Vettem fel hitelt, pár év és kifut, előtte persze évekig gyűjtöttem. Igaz, nem mindegy, merrefelé van az ingatlan, akár albérlet, akár saját.)
2018. jan. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
25%

#4

Végre egy értelmes ember, aki nem a szakításon töri a fejét minden egyes kis apró probléma miatt. Régen nem azért éltek le egymás mellett az emberek egy életet, mert annyira összeilletek volna, hanem mert képesek voltak a felmerülő problémáikat megoldani, és a másikat nem tökéletesnek elfogadni.

2018. jan. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%
Na, azért nem mindegy, mik azok a problémák. Nagyanyám elmondása alapján nagyapámmal az első 16 év szörnyű volt, ivott és még meg is ütötte nagyanyámat. Na, én pl. egy ilyen ember mellett nem maradtam volna meg. Igaz, nagyanyám is megéri a pénzét, mert ő meg makacs, akaratos, önző és kötekedő. Szóval biztos ment oda-vissza a cirkusz, a baj csak az, hogy ezt legjobban a gyerekeik sínylették meg, akiknek nem a szép gyerekkor maradt meg emlékbe, hanem rengeteg sérelem, fájdalom.
2018. jan. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, pont azért van annyi sz.r kapcsolat, mert az emberek mindent meg akarnak oldani. Van amit nem kell. Ha nagy ellentét, sok veszekedés, más jövőkép, bántalmazás, összeférhetetlenség van, akkor tessék szakítani és nem egymás idejét húzni.

Régen azért tartottak 50 évig a kapcsolatok, mert eleve nem volt kapcsolat. Az emberek nem szerelemből házasodtak, hanem érdekből. Elválni meg nem lehetett, mert kikergették őket a városból is. Dehogy voltak régen jobban a kapcsolatok. Nem is nevezném kapcsolatnak őket, pusztán érdekből történő együttélések voltak.

2018. jan. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!