Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy kapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek egy kapcsolatban 8 év korkülönbség soknak számít?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok?

Ha mondjuk az egyik fél 21 a másik pedig 29, vagy az egyik 18 a másik pedig 26.

Tudom, hogy az sem mindegy, hogy milyen érettek, és sok dologtól függ, mert ha azt mondom, hogy egy 30 és egy 38 éves, az más, mint a második példa, amit írtam.

Ennek egyébként a valóságban semmi alapja, sem nekem nem nincs ilyen párkapcsolatom, sem senkinek a környezetemben.

Csak, hogy lássam a többségnek hány év számít még elfogadhatónak.



2021. jún. 30. 20:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
32 vagyok, se felfelé, se lefelé nem férne bele. le maximum 4-5, felfelé 1-2.
2021. jún. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%

Amikor összejöttem a párommal, akkor 16 éves voltam, a párom pedig 22. Egy kicsit szélsőséges példa a miénk. Teljesen jól megvagyunk immáron 10 éve.

Kapcsolatfüggő, személyiségfüggő. Van aki el sem tudja képzelni magát egy ilyen kapcsolatban, van aki konkértan és kifejezetten ezt keresi.

A nyolc év számomra elfogatható.

2021. jún. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%

Anno azt mondtam nagyon max 5 év...


Aztán megismertem a férjem, aki 12 évvel idősebb tőlem 🤷‍♀️


Szóval erről ennyit 🙂


Én 20, ő 32 volt, mikor megismerkedtünk, 9 éve vagyunk együtt, ő már 40 felett van.


Hogy később fog-e gondot okozni a korkülönbség, nemtudom.

Eddig jó pár boldog év van mögöttünk, így majd akkor ráérünk kitalalni, mi legyen 😁

2021. jún. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem teljesen normális. De csak akkor,ha a pár fiatalabb tagja legalább 20 éves. Más esetben problémás.
2021. jún. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%

Vonzódtam egy 8 évvel fiatalabb férfihez. Hiába hitte azt az elején, hogy egy korosztály vagyunk, esélytelennek láttam az egészet és soha nem tudnám kimutatni a vonzalmam felé. Úgy érzem, röhejessé válnék a szemében, ha megtudná.

40 fölötti nő vagyok

2021. jún. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%

Bírom, hogy mennyi kritikus van itt a gyakorin... Az összes ilyen jellegű kérdésnél megjelennek és pontozgatnak lefelé mindenkit, aki nem úgy gondolkodik mint a sok konzervatív, savanyú, vagy csalódott, megkeseredett ember.

Mi a fenéért vagytok ennyire merevek? Miért nem lehet elfogadni, hogy nem mindenki ilyen? Miért kell elítélni bárkiket, csak mert más a véleményük? Egyáltalán miért gondoljátok, hogy nektek van igazatok?

Már sok száz éve megy ez, mindig is léteztek és egyre gyakoribbak a nagyobb korkülönbséggel bíró kapcsolatok, 8 év meg kb semmi, amikor 10-15-20-25 éves korkülönbségek sem ritkák már.

Milyen alapon ítélkeztek, amikor semmit sem tudtak az adott párról? Nem a kor függvénye, hogy boldogok lesznek-e együtt. Jöttök itt a generációs különbségekkel, ami egy kamu, mert vannak tök fiatalos emberek idősebben is, és érettek fiatalon is, vannak akiknek az egykorú párjukkal sincs semmi harmónia, mert annyira különbözőek.

H ez életkor kérdése lenne, miért van hogy a hasonló korúak házasságának több mint fele válással végződik?

Szánalmas, hogy ennyire képtelenek vagytok elfogadónak lenni, komolyan.

2021. júl. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
25%

A régi időkben is sok házasság volt úgy, hogy (főleg) a férfi 10-20-25 évvel is idősebb volt a nőnél. Volt sok olyan, ami működött, volt olyan is, ami nem. Egyáltalán nem garancia semmire az azonos életkor, sokszor nem is ugyanolyan szinten van két azonos korú nő és férfi. A 2 félen múlik, hogy összeillenek-e, nem azon, hogy hány évesek.

Kodály Zoltán és Péczeli Sarolta közt 58 év volt és mégis látszik a képeken is a szeretet köztük, szerintem ők igazi lelki társak voltak. A halála után sem házasodott újra sosem, pedig még akkor ő fiatal nő volt. Szóval én nem gondolom, hogy a kor sokat számítana a szerelemben.

2021. júl. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
31%
#7: pont így.
2021. júl. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
27%

Néha elgondolkodom, hogy akik ilyen bőszen lepontozgatják azokat, akik szerint önmagában a nagyobb korkülönbséggel nincs baj, vajon miért teszik? Rossz tapasztalat? Középkorú nők, akiknek fiatal csajjal lépett le a férjük? Idősebb pasik, akik titokban verik a fiatal csajokra, nyilvánosan meg elítélik ezt, mert nekik semmi esélyük rá? Tapasztalatlan tinilányok, akik undinak tartják az idősebb pasikat, mert azt hiszik, 40 felett minden pasi nagyhasú, kopaszodó, ápolatlan és büdös?

Nem várok választ, mert a lepontozók szeretnek rejtve maradni, és mert úgysem meri senki felvállalni a véleményét, csak úgy hangosan gondolkodtam.

(De ha majd jönnek erre a kommentre a lepontozások, tudni fogom, hogy beletrafáltam.)


De a témánál maradva, egyetértek azokkal, akik itt már leírták, hogy nem a kor számít, hanem a kompatibilitás. Mennyire illenek össze. Vannak olyanok, akik sokkal érettebbek a koruknál (nem is kevesen), érthető, ha nekik nem jönnek be a korukbeliek. És vannak olyanok, akik sokkal fiatalosabbak mint a kortársaik, ott meg ez okoz gondot.

Lehet harmóniában élni akkor is ha egyforma korúak, akkor is ha nagyobb a korkülönbség, ez egyedi dolog. Ez alapján el- és megítélni bárkiket, ostobaság.

Ilyen alapon akkor senki se lehet boldog, ha nem átlagos alkatú, súlyú stb, mert kilóg a sorból? Vagy nem lehetne rasszok közötti kapcsolat, stb?

2021. júl. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Az utolsó válaszolókkal én is egyet értek. Még azt sem lehet mondani, hogy a mai világban már a kor nem számít, de hát a #7-es leírta, hogy sosem számított.

2021. júl. 1. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!