Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyomaszt ez a külföld dolog,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nyomaszt ez a külföld dolog, ti hogy látjátok ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Fél éve vagyok együtt a párommal, aki Németországban tanul egyetemen már 2. éve, és ott is szeretne elhelyezkedni mert az a dolog amit tanul, annak ott nagyobb keresete lenne.

Én jól tudok angolul, gazdasági tanulmányokat folytatok, és én nem vagyok elzárkózva attól hogy külföldön is dolgozzak picit vagy kipróbáljam magam az egyetem után, de borzasztóan félek hogy így mi lesz.

Nem beszélek/tanulok németül, talán alapszintet megtudnék tanulni,de alapvetően én pl. hosszas távon nem terveznék kint élni, csak megpróbálni.

Viszont sok helyen olvasom ha nem tudsz perfect németül esély sincs jobb munkára, ugyanakkor más ismerősöm mondta hogy ismerősei dolgoznak angol cégeknél kint.

Félek mi lesz ha így nem találok kint munkát, még itthon is nehéz valami jó pozíciót/cégnél elhelyezkedni.. nagyon szeretjük egymást a párommal, együtt tervezzük a dolgokat, de félek hogy nem akarom hogy hiába való legyen az egyetemi tanulmányaim stb ha végül kint nem tudok foglalkozni olyannal amivel szeretnék, tehát karrierben nem akarok visszafejlődni vagy feladni ő miatta , de nyilván ő se várja el, és fordítva se várom el hogy ő feladjon bármit. Elvileg angol nyelvterületen is tudna dolgozni, de nem tudom hogy hogy lesz ez az egész.

Ugyanakkor a párom itthon is akar majd venni lakást tehát egyfajta "kétlaki" életet tervez de félek előre ha komolyra fordul így mi lesz. Nyilván nekem nem ér annyit a karrier úgymond ha őt elvesztem, de ugyanakkor fontos nekem is ez a fajta kiteljesedés. Ti hogy látjátok ezt a helyzetet, ez vezethet a kapcsolat végéhez akár? Mert szeretnénk valahogy megoldani.. csak én attól félek hogy majd később nem kapok kint munkát.

Valaki volt hasonló helyzetben?


23L és 26F


2021. júl. 7. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ő Németország fog élni, te meg nem. Szerinted komolyan van ennek jövője?
2021. júl. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom nagyon messzi országból jött vissza, hogy velem lehessen. Gondold át.
2021. júl. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi a te szakod?

Én 4 évet éltem Németországban, van ahová felvesznek csak angol tudással is. Exem német volt,de ahol dolgozott ott szinte csak angolul beszéltek (mérnök volt), viszont a különböző részlegek miatt kellett a német is, nemhogy rosszul megy ki vmi rendelés az anyagokra.

De ha szociális, ember központú a szakod (pl. pszichológus, tanár, ügyvéd stb), akkor oda kell a német tudás, ráadásul nyelvvizsgával.

2021. júl. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Ő még évekig ott fog egyetemre járni. Nem is értem, hogy miben reménykedsz? Mit tervezel vele? Mert ha már a közös országban se tudtok megegyezni, akkor családban nem is érdemes gondolkodni.

Azt se értem, hogy vagytok ti együtt? Ő nem ott él? Te meg nem itt? Távkapcsolat nem kapcsolat, főleg nem fél év után.

Viszont épp ideje lenne tiszta vizet önteni a pohárba, hogy ő komolyan tervez-e veled, és neki mik az elképzelései?

Azt látom, hogy ő elvan, te meg lapítasz, mint 💩 a gazban, mert félsz, hogy kiderül: igazából nincs közös jövőtök.

Persze 23 évesen még ráérsz, még belefér, hogy ilyen zsákutca lamúrokra pazarolj éveket. Csak utána ne azzal gyere, hogy de te azt hitted, hogy...

2021. júl. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt szerintem ha meg tudtál tamulni angolul jól akkor németül is megtudnál ha foglalkoznál vele. Én is tanulok németül (angolul folyekonyan tudok) és nem mondom hogy néha nem nehéz, főleg ha ahhoz hasonlítom hogy angolul gondolkodás nélkül jön már minden és abszolút beépült. De vannak részei amik sokkal közelebb állnak a magyarhoz (nem meglepő módon). Plusz a nemetben az alap nyelvtan az egyben (néhán nem túl jelentős kivételtől eltelintve) az úgymond a felsőfokú nyelvtan is. Nincs akkora szakadek a 2 közt.


A másik hogy nem gondolkodtál (nem tudom hogy alapon vagy mesteren vagy-e) kinti msc-ben pl?

Szerintem az mindenképpen megdobna akár a kinti akár a magyar munkapiaci lehetőségeidet is. Biztos van egy rakás msc amire tudnal menni angolul is.

2021. júl. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy meg kell másznod a szamárlétrát. Kezdetben valószínűleg be kell érned valami kulimunkával. De ez nem jelenti azt, hogy ott is kell maradnod. Elvállalsz valamit, hogy legyen munkaviszonyod, pénzed, társadalombiztosításod. Közben meg tanulsz németül, honosittatod a diplomádat és folyamatosan nézed az új lehetőségeket.
2021. júl. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilván nekem nem ér annyit a karrier úgymond ha őt elvesztem"


Ez a baj. Pasi mindig lesz másik.

2021. júl. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Külföldön élőként mondom hogy ne tervezz Magyarországra, elkeserítő a helyzet otthon. Ha szeretitek nagyon egymást, akkor meg fogjátok csinálni , lesz egy jó életetek Németországban. Nyelvet meg lehet tanulni. Kezdésnek nem is kell profi szint. Aztán majd kint tanulod tovább.

Én sosem akartam elhagyni Magyarországot. Mégis így alakult, és nagyon örülök neki!

Most már látom hogy itt minden sokkal de sokkal jobban működik mint otthon. Ha törekvő, ügyes ember vagy , itt legalább viheted valamire, élhetsz egy stresszmentes életet. Erre Magyarországon esélyed sincs. Órákat lehetne erről beszélni. De azt mondom ki kell próbálni, helyezkedni kell kint, és ha megtalálod a helyed, akkor többé nem akarsz hazamenni.

2021. júl. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!