Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek kötelessége a házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek kötelessége a házasság alatt ellátni a házimunkákat, mint pl. főzés, mosogatás, takarítás, a nőnek vagy a férfinek?

Figyelt kérdés
Én még a hagyományos házasság híve vagyok, ahol a férfi csak férfias munkákat végez. 41/F

2021. júl. 15. 22:22
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kb 50-50. Mind a ketten dolgozunk, ha eltartanának, akkor nyilván nem így osztanánk meg. (de sosem akartam háztartásbeli lenni.)
2021. júl. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőnek.

Egy lakásban igencsak kevés "férfi munka" akad.


Nem az a lényeg, hogy ki mit csinál, hanem hogy kb. azonos időt fordítsanak rá.

2021. júl. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a Párom főz (Ő a ffi), minden szerelés meg ilyenek, én pedig minden mást. Nekünk igy jó!
2021. júl. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a pár tagjai megegyeznek. Soha nem lennék a hagyományos értelemben vett háziasszony. Cserébe fát metszek, ások, füvetnyírok stb. Nincs női és férfi munka (nagyon kevés kivétellel), főleg nem a városban egy kis kerttel, gázfűtés mellett, vezetékes víz és villany mellett. Mert azt aláírom, hogy fát hasogatni, a kútról vizet hozni inkább férfias, bár az 50 kilós keresztanyám elég jól megoldotta a fahasogatást, amíg a fiúk kicsik voltak, arról nem is beszélve, hogy lehet aprított tüzelőt venni.

Szóval ami engem illet, amíg hasonló időben dolgozunk és összkomfortos házban élünk, addig szigorúan fele-fele, vagy asztalt borítok. Senkinek nem leszek az ingyen cselédje, amíg ő a lábát lógatja.

2021. júl. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

"ahol a férfi csak férfias munkákat végez"


Mint például?

2021. júl. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
8%

Nyilván a nőnek.

A férfi TV-zzen, sörözzön, az férfias.

2021. júl. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindketten dolgoznak, akkor úgy fair, hogy mindketten ki is vegyék a részüket a házimunkából. Amennyiben te hagyományos családmodell híve vagy, gondolom a házastársadnak nem kell majd dolgoiznia, mert te előteremted a pénzt, ebben az esetben természetesen jogos elvárás, hogy a feleséged vigye a háztartást. Vagy várj, te nem így gondoltad? Sejtem, hogy úgy hogy az asszony is dolgozik, de mellette pluszban vigye a háztartást is. Na, ez az ami abszolút nem fair.
2021. júl. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk meg volt osztva. Anya rendezte a virágokat, apa nyírta a füvet meg ilyesmi. A házimunka meg mivel mindkettem dolgoztak, ìgy aki hamarabb ért haza az mosogatot/porszívózott valami. De főzni mindig anya főzött mert azt apa nem tudott.
2021. júl. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk fele, fele. Ha főzök, az uram addig porszívóz, meg kitereget ha megállt a gép. Ha nem főzök, akkor ezeket megcsinálom, az uram meg elvisz bennünkket étterembe, vagy rendelünk kaját, szieszta után füvet nyír, bütyköl valamit, én a gyerekeket rendezem. Sose volt ez téma hogy ki mit csinál. Szerintem azért mert végülis mindketten kivesszük a részünket belőle.
2021. júl. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
98%
A hagyományos házasságban a nőt eltartják.
2021. júl. 16. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!