Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kezdőtőke nélkül induló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kezdőtőke nélkül induló fiatal nők, ti is nehezen élitek ezt meg? Akaratlanul is függeni a férfitól?

Figyelt kérdés

Én 25 éves vagyok,a szüleim sajnos semmivel nem tudtak támogatni ( és ezt most szó szerint értem, mert legtöbbször aki ezt mondja, annak jutott pár ezer vagy százezer forint, esetleg egy kis lejáró lakáskassza,amit kiskorában a szülei nyitottak) viszont nekem a 0 Ft-al, nulla albi és lakhatástámogatással és a nagy szegénységből jövéssel nem sok minden esélyem van, legalábbis az elején. Saját ingatlanom sosem lehet, hitelképes is csak sok év munka után leszek ( de akkor már legalább 30 leszek) és amikor összeköltözésre kerül a sor én csak egy apró putris szobát tudok megfizetni.

Sokan vagyunk testvérek, egyikünket sem tudják támogatni, és most fejeztem be az egyetemet.


2021. júl. 16. 12:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kell függened egy férfitól, gondolom lesz saját kereseted. Rengetegen indulnak úgy, hogy a randi egy szép helyen lévő séta, étterem helyett meg hazamennek, és megeszik az otthoni paprikás krumplit. Aztán ha komolyodik a kapcsolat, akkor összeköltöznek egy pici albérletbe, és rakosgatják össze a pénzüket.
2021. júl. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha egyetemet végeztél, már több lehetőséged van mint nekem volt, jobb kereseti lehetőség vár rád, és abszolút nem értem ez miért egyenlő a csóró, nincstelen élettel 🤷‍♀️

Nekem nincs testvérem, apám elhagyott, alkoholista, anyám világ életében egy kocsmában dolgozott. 11.ben hagytam ott a sulit mert fontosabb volt nekem a bulik meg a haverok. Szakma nélkül indultam el. Pultosnak mentem egy kocsmába dolgozni 18 évesen és kocsmákban is dolgoztam 24 éves koromig. Közben elvégeztem egy munkaügyi által támogatott eladói szakmát hogy megis legyen valamim. 24 évesen kezdtem egy gyárban dolgozni, nettó 190ért. A 3.hónap után már bérelni tudtam magamnak egy garzon lakást. A kaució miatt sajna volt 1 kemény hónapom mikor a kaján is spóroltam. De utána hogy beköltöztem teljesen rendben volt az életem.

190ből simán megéltem. Soha nem szorultam segítségre és nekem meg sem fordult a fejemben hogy esetleg ciki lenne hogy garzonban élek vagy gyárban dolgozom 🤷‍♀️ egyedül éltem, bulizni jártam, szórakozni, volt párom aki a garzonba költözött hozzám, nyáron a gyári meló mellett néha elmentem beugrósnak pultozni.. Semmi nehézséget vagy problémát nem éreztem. Persze hozzáállás kérdése az egész meg hogy kinek mi az igénye 🤷‍♀️

Azóta a gyárban feljebb léptem, 250et keresek, most már 1,5 szobás lakást bérlek de most már a párommal közösen.

Minden csak azon múlik ki hogy áll a dolgokhoz és ki mennyire talpraesett.

29/N

2021. júl. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
37%

Már rég dolgoznod kellett volna diákként és spórolni. (Jah, olyan szakon voltál, ahol nem volt időd, még gyakorlatra sem).

Most azt tudod tenni, hogy amíg otthon laksz, a fizetésedből csak annyit költesz, amennyit le kell adnod otthon, illetve életbe vágóan fontos megvenned. A többit félrerakod, és ha oda kerülsz, hogy a pároddal összeköltözz, már lesz pénzed a kaució felére.

Próbálj spórolni, aztán akkor 30 éves korodban tudsz/tudtok majd hitelt felvenni.


Máshogy sajnos esélytelen.

2021. júl. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod, diplomás vagy, ugye nem tanár, óvónő, vagy valami hasonló? Mert ha igen, akkor valóban örökké függsz anyagilag a pasidtól, ezek ma Magyarországon inkább hobbik sajnos, mont megélhetési források. Értsd, az engedheti meg magának, akinek van pénze máshonnan. Borzalmasan szomorú, de így igaz.
2021. júl. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)


De, sajnos "tanár" vagy hasonló kategória, tudom, hogy szégyen ma Magyarországon annak lenni, német-spanyol tanár lettem, ami 6 év egyetemi képzés volt, azért nem dolgoztam még , mert emellett tényleg nem volt idő( 13as válaszoló). Viszont szeretnék magánvállalkozást létrehozni ebből, meg nem gondolom azért olyan szégyenteljes szakma lenne, mert már azért sokat magántanítgattam, abból tudok most albiban lenni. :)

2021. júl. 16. 14:14
 16/23 A kérdező kommentje:
Az mondjuk valóban külön szomorú, hogy úgy alakult a világ, hogy ez ilyen szégyenteljes, utolsó dolog lett. :( Pedig elég sok embert segítettem már diplomához, vagy jobb munkalehetőséghez a nyelvek által, de ez itt nagyon lenézendő, tudom, és kicsit kínosan is érzem magam, mert mindig ezeket a szakmákat nézik le a legjobban.
2021. júl. 16. 14:18
 17/23 A kérdező kommentje:
Mindazonáltal, igazuk van a válaszadóknak abban, hogy ebből Pesten nem lehet megélni, vagy menj vidékre, (bár már ott is necces) vagy pedig magániskola/ cégekhez.
2021. júl. 16. 14:25
 18/23 A kérdező kommentje:
Közben törölték azt a provokatív választ, amire utolsóként reagáltam, elnézést.
2021. júl. 16. 14:28
 19/23 anonim ***** válasza:
Nem mondom, hogy 0 forinttal indultam, de a szüleim jobbára nem tudtak anyagilag támogatni se engem, se a testvéreimet. Pedig átlagos családbül jövök (átlagos szabolcsiból, szóval az össz keresetük volt nagyjából nettó 250 ezer forint). Egyetem alatt dolgoztunk, abból fedeztük az albérletet és egyéb kiadásainkat. A tesómmal közös albérletben laktunk, így könnyebb volt az anyagi része. Persze, nem egy budai luxuslakást béreltünk, hanem egy kissé lepukkantat a 8. kerületben, bár annak nem a leggázabb részén. Amikor már kevesebb tantárgy volt, többet tudtunk dolgozni, így több pénzt is kerestünk, amiből már spórolni is lehetett. Mivel a tesómmal laktam, így az étkezést is közösen álltuk, olcsóbban jött ki. Ritkán volt étterem meg kávézó, inkább otthon főztünk. A munkával nekem szerencsém volt, mert az egyetemnek köszönhetően nagyon jó gyakorlati helyet találtam, de a testvérem, aki akkor még csak a bsc képzést kezdte, még újságosztást is vállalt, ami nagyon kemény volt, főleg télen, a hidegben álldogálni a metróaluljáróban. Mikor én reggel nyolcra mentem dolgozni, ő akkor jött hazafelé, gyakran összefutottunk félúton. Hajnali négykor kelt minden nap, és a munka után ment az egyetemre. Később tudtam neki jobb munkát szerezni egy irodában, azóta is ott van, nagyon szereti. Luxuscikkekre nem költöttünk, ruhát is csak akkor vettünk ha szükség volt rá. 800 ezer forinttal a számlámon költöztem a barátomhoz szintén albérletbe, amit felesben fizettünk. A tartalékhoz nem nyúltam, és tovább gyűjtögettem hozzá. Kicsit már megengedőbb voltam magammal szemben, ahogy a gyakorlati helyemen véglegesítettek és pályakezdőhöz kéepst jó fizetést ajánlottak, így megvehettem ezt azt, de igyekeztem mértéket tartani. Így 3 év múlva, amikor eljött a közös ingatlan vásárlásának ideje, milliós összeget tudtam beadni az önerőbe. Nehéz volt? Persze, pláne, amikor az egyetemen és a munkahelyen egyszerre kellett helytállni, mikor vizsgáról rohantam dolgozni, vagy fordítva. Éjjel tanultam, 3-4 órákat aludtam és hétvégén is extra munkákat vállaltam. Szintén nehéz volt lemondani olyan dolgokról, amiket szerettem volna megvenni, és a fizetésemből futotta volna rá, de tudtam ha megveszem, nem tudok félretenni abban a hónapban, és előttem már egy nagyobb cél lebegett. Nem mondom, hogy a szüleim sosem segítettek pár 10 ezer forinttal, mert lehetőségeikhez kéepst mindannyiunkat támogattak, tehát mi még a szerencsésebbek közé tartoztunk. Szintén szerencse, hogy jó munkát találtunk, ami a diákoknak is egész korrektül fizetett (nyilván itt nem az újságosztásra gondolok). De párhuzamosan letudni az egyetemi tárgyakat, vizsgákat és mellette a munkahelyen is végezni a napi teendőket, mentálisan és fizikailag is nagyon megterhelő volt.
2021. júl. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
#10 Csakhogy nem mindenki szép nő. És van, aki nem a pénzt nézi párválasztásnál, hanem a szerelmet, az meg nem válogat. Majd nyomorognak ketten.
2021. júl. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!