Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kezdőtőke nélkül induló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kezdőtőke nélkül induló fiatal nők, ti is nehezen élitek ezt meg? Akaratlanul is függeni a férfitól?

Figyelt kérdés

Én 25 éves vagyok,a szüleim sajnos semmivel nem tudtak támogatni ( és ezt most szó szerint értem, mert legtöbbször aki ezt mondja, annak jutott pár ezer vagy százezer forint, esetleg egy kis lejáró lakáskassza,amit kiskorában a szülei nyitottak) viszont nekem a 0 Ft-al, nulla albi és lakhatástámogatással és a nagy szegénységből jövéssel nem sok minden esélyem van, legalábbis az elején. Saját ingatlanom sosem lehet, hitelképes is csak sok év munka után leszek ( de akkor már legalább 30 leszek) és amikor összeköltözésre kerül a sor én csak egy apró putris szobát tudok megfizetni.

Sokan vagyunk testvérek, egyikünket sem tudják támogatni, és most fejeztem be az egyetemet.


2021. júl. 16. 12:35
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Kiváltod a vállalkozóit, és magántanárként akár jól is kereshetsz - főleg a spanyollal. Elég, ha kezdésnek 200-300 forinttal kevesebb óradíjat kérsz, mint egy régebb óta oktató.
2021. júl. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Na, kérdező, én kérdeztem, hogy tanár vagy-e. Az a marha nagy szerencséd, hogy legalább nyelvtanár, így igenis kereshetsz jól. Eszedbe ne jusson állami suliba menni, magán nyelviskola, helyből elfelejtheted a pedagógus bértáblát. Továbbá, ahogy az előttem szóló írja, katás vállalkozói (havi kemény 50 ezer forint fixen), és szépen adod a magánórákat, több ezer ft/óra áron. Csak összehasonlításként: 11 évvel ezelőtt, egyetemistaként, nem nyelvtanárként, felsőfokú angol nyelvvizsgával korrepetáltam angol gyerekeknek 2000 ft/óráért. Nem Budapesten, vidéki megyeszékhelyen. Azóta eltelt 11 év, neked meg végzettséged is van hozzá, simán többszörösét kérheted óránként.

Fel a fejjel, nem olyan szar a helyzeted, mint gondolod, csak nem szabad megfogni a legegyszerűbb lehetőséget, és elmenni egy akármilyen állami általános iskolába tanítani, mert úgy aztán tényleg nem lehet előre jutni. Ha okosan csinálod, szép bevételed lehet ebből.

Btw, tanárnak lenni egyáltalán nem szégyen, ezt nem mondtam, csak baromira nem kifizetődő sajnos. De a te esetedben lehet az. Ha magyar-ének szakos lennél, nos, az szívás. Nyelvekkel sok mindent lehet kezdeni. Mellékesen akár fordító munkákat is vállalhatsz.

2021. júl. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Én is kezdőtőke nélkül indultam. A családomnak nem voltak anyagi problémái, sőt átlagon felüli jövedelmi viszonyok között nőttem fel. Viszont a szüleim nem funkcionáltak jól szülőként, a saját problémáikkal voltak elfoglalva és nem gondolták, hogy bármilyen szinten foglalkozni kellene a jövőnkkel. Pedig megtehették volna. Én ezt úgy oldottam meg, hogy a kiemelkedő felvételi eredményem miatt helyet kaptam egy koleszban jó áron és a tanulmányi átlagom miatt a legmagasabb ösztöndíjat kaptam, plusz felvettem a diákhitelt (amit a mai napig fizetek, nemsokára lejár). Egyetemen és utána is ugyanolyan csóró pasijaim voltak, mint én. A férjem is a nulláról küzdötte fel magát. Mikor megismerkedtünk, egy albérleti szobája volt, most több, mint tíz év után saját lakásunk van. Amit közösen vettünk és közösen fizetjük a hitelt.
2021. júl. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!