Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy a szüleim már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy a szüleim már most a házassággal nyaggatnak, amikor még nincs is komoly kapcsolatom? (ráadásként nem is mindegy nekik,milyen lányt veszek el)

Figyelt kérdés

Szüleim elég régimódiak, ultrakonzervatívak. Még nem vagyok 30 éves, de már nyaggatnak (főleg anyám), hogy mikor házasodom már meg. Na és persze nem lehet ám akármilyen lány, csak rendes jókeresztény, 2 diplomás, nyelvvizsgás ,elit körből való. Mert hát ugye a rokonságban ez a minimum.

Na most én sokkal liberálisabb vagyok és egyáltalán nem ilyen szempontok alapján keresek párt, nem találtam még olyan lányt, aki mellett el tudnék köteleződni, nincs szerencsém a szerelemben. Szüleimmel ritkán találkozom, de azért irritál ez a nyomás, amit rám helyeznek, legalábbis nem könnyíti meg az esélyeimet. Gondolkoztam már azon, hogy nem lehet e, hogy tudat alatt azért nem megy az elköteleződés, mert legbelül félek azoktól az értelmetlen konfliktushelyzetektől amik majd előjönnek ha a szüleim szemében 'nem megfelelő' lányt választok páromnak. Mert ha tudatosan belegondolok, akkor hülyeségnek tartom az ő elvárásaikat, hisz nem nekik választok párt, hanem magamnak.


2021. júl. 19. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Szülők ilyenek, de a helyedben a saját elvárásaimmal foglalkoznèk , nem az övèikkel
2021. júl. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatodban van a lényeg. A saját életedet kell élned. Nem ők fognak az adott lánnyal együtt élni, megöregedni, stb. Nyilván nem egyszerű, de akkor is ki kell zárnod az ő véleményüket ebben a helyzetben.
2021. júl. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim nekem is fiatalon felhozták a "Majd megismersz egy aranyos kislányt, és,..." témát.

Aztán amikor összejöttem a középiskolai tanárnőmmel anyám pokolian kiakadt, majd a ballagáson, életében első ízben meglátta őt, és csak annyit mondott: "Ez a nő gyönyörű."

És onnantól kezdve soha többé nem jött elő a gyűrű, gyerek, lakáshitel 40 évre, meg hasonló téma.

2021. júl. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

23 éves lány vagyok és rajtam is folyamatosan itt van ez a nyomás, mert a szüleim nagyon fiatalon házasodtak össze és vállaltak gyereket és úgy gondolják, hogy nekem is ezt kellene tennem. Azt kell tudni, hogy én vagyok az első diplomás a családban és most jelentkeztem mesterképzésre, tehát eszemben sincs még férjhez menni, nem hogy gyereket szülni... Sokkal liberálisabb nézeteket vallok én is, utazgatni szeretnék még, bulizni, nem pedig lekötni magamat egy olyan házassággal, amiben lehet nem is érzem jól magamat.


Kérdező lehet, hogy tudatalatt ezért utasítod el az elköteleződést. Valamiért ez nekem is itt lebeg a fejem felett, pl azért nem mutattam még be senkit a szüleimnek, mert akkor azt gondolják, hogy az illetőhöz feleségül is megyek. És ez így nyilván visszalépés egy komolyabb kapcsolat szempontjából, ha nem hozom haza egy idő után. Szóval mintha kicsit "önsorsrontók" lennénk, vagy nem is tudom hogy fogalmazzak :D

2021. júl. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!