Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az lehet hogy valaki ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az lehet hogy valaki ezt észre sem veszi?

Figyelt kérdés
Előre is bocsánat azoktól, akik unják a nárcisztikusokra vonatkozó kérdéseket, az enyém is erről fog szólni. Az létezhet, hogy valaki olyan szinten nárcisztikus, hogy nem érzékeli azt, hogy a másik fél eltávolodott tőle? Azaz hogy ilyen szinten önmagával van elfoglalva, és kizárólag azt nézi, hogy neki mi a jó? Egy nárcisztikus tényleg ilyen szinten csak magára fókuszál, és a másik kéréseit, igényeit ennyire semmibe veszi?
2021. júl. 22. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat, hiszen semmi és senki nem létezik számára önmagán kívül.
2021. júl. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem, észreveszik, sőt! Minden bűnödet felnagyítják, a lényeg, hogy akármit teszel, ami neki nem szimpatikus, azt ellene teszed, és mindig te vagy a hibás, ő sohasem.


Első kézből mondhatom, mert egy nárcisztikus idősebb testvérrel nőttem fel egy háztartásban (ő orvosilag diagnosztizáltan az, tehát nem én találtam ki, ahogy mostanság ez szokás).


Ha meghívjuk őt valahová, étterembe, családi partyra: "nem érek rá, tudjátok mennyit kell dolgoznom"; "ha én nem végzem el a munkámat, szerintetek ki fogja helyettem?" "hogy képzelitek, hogy nekem ennyi szabad időm van, mint nektek?" "ti nem csináltok soha semmit, ezt nem érthetitek". És inkább nem jön el, vagy eljön, de végig húzza a száját és mindent lefikáz. Vagy: egyáltalán nem is válaszol a meghívásra, olvasottan hagyja.


Ezek után egy ideje nem hívtuk meg sehová, hiszen minek. Reakció: "ti utáljátok a pofámat" "ellenem hangoljátok a családot" stb..

2021. júl. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyit még hozzátennék, hogy az nem igaz, hogy a nárcik "csak önmagukra fókuszálnak". Nagyon is figyelik a környezetüket és nagyon érzékenyek minden rezdülésre. A dolog ott bukik meg, hogy a dolgokat másképp magyarázzák, mint ahogy kéne. A legfontosabb jellemzőjük az önreflexió teljes hiánya - ebben gyökerezik minden baj.


Általában gyerekkori trauma, abúzus okoz ilyen mentális sérülést.

2021. júl. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: a másik emberhez is kedvük szerint állnak hozzá?
2021. júl. 22. 21:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván. Ha éppen szüksége van az energiádra, figyelmedre, akkor tesz érte, de ha nincs, akkor,, hagyd a g.cibe". Majd ő elovesz, ha akar.
2021. júl. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Uh ez durva. Akkor a másik egy tárgy csak.
2021. júl. 22. 21:36
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nagyon jól megfogalmaztad. Szomorú, de így van.

Én évekig voltam tárgya egy ilyen embernek, rettenetes volt az utólagos felismerés, hogy őszintén sohasem szeretett, maximum azt, amit nyújtottam neki...

2021. júl. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én ott kaptam észbe de úgy rendesen, amikor azt mondta szereti hogy az életében vagyok. Azaz nem engem szeret, hanem helyettem bárki más is lehetne. Nem a személy a fontos.
2021. júl. 22. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!