Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket zavarna, ha a barátoto...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket zavarna, ha a barátotok részmunkaidőben dolgozna?

Figyelt kérdés
2021. aug. 5. 08:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
Nem, de lépjen feljebb, ha közös jövőt akar. Mert a részmunkaidős bér nem lesz elég hosszú távon, kivéve, ha a másik jobban keres.
2021. aug. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kár, hogy a feljebb lépés nem csak az egyéntől függ. Megváltozott munkaképességű vagyok és ahol dolgozom próbáltam már előrébb jutni, de még nincs lehetőség erre. Egyébként 200 felett keresek egy hónapban.
2021. aug. 5. 08:29
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Komolyan, még mindig van, ami meg tud lepni, pedig már rengeteg dolgot láttam.

Tényleg van, akinek ez szempont? Lehet, én vagyok a naiv, de ha szerelmes vagyok, nem azon fogok vívódni, hogy vajon életem szerelme a nekem legszimpatikusabb munkarendben dolgozik-e.

Még az is csak részben igaz, amit #1 mond. Ugyanis nagyon nem mindegy, hogy milyen az a munka. Egy részmunkaidős szoftverfejlesztő a többszörösét is megkeresheti annak, amit egy főállású takarító heti 10 túlórával kapna.

Egyébként is: a szerelem arról is szól, hogy a problémákat megoldjuk. A legtöbb probléma megoldható, vagy áthidalható, csak kellően nyitottnak és rugalmasnak kell lenni.

2021. aug. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#3 Volt olyan csaj aki azt mondta rám, hogy lusta vagyok, holott nem én tehetek arról, hogy megváltozott munkaképességű lettem. Hiába beszéltem vele arról, hogy Európában egyre jobban csökken a munkaidő, lehet 2030-ig már mindenhol a heti 15-20 óra lesz az általános, beszéltem vele a négynapos munkahétről is, leszarta annyira nárcisztikus volt. Így legyen az ember őszinte. Szerintem is a másik személye, lénye, a szerelem az első, dehát látni lehet, hogy vannak gonosz, nárcisztikus emberek, mint az a csaj.
2021. aug. 5. 08:45
 5/15 anonim ***** válasza:
32%

"Tényleg van, akinek ez szempont? Lehet, én vagyok a naiv, de ha szerelmes vagyok, nem azon fogok vívódni, hogy vajon életem szerelme a nekem legszimpatikusabb munkarendben dolgozik-e"


Eléggé naiv hozzáállás. Alapvetően persze azt mondja az ember, hogy pár hónapig nem okoz gondot, hiszen szeretjük egymást és jóban/rosszban kitartunk egymás mellett. Csak pl. amikor a pár férfitagja azért dolgozik részmunkaidőben, hogy többet haverozhasson, a barátnője pedig túlórázik, hogy meg tudjanak élni, akkor ne takarózzunk már a szerelemmel.

Nyilván csak azzal lehet megcsinálni, aki hagyja, de 5 évig tűrtem, hogy az exem heti 1-2 napokat dolgozik és minden kiadás engem terhel, míg ő napközben baromi jól elvolt a szintén naplopó haverjaival.


Ezt csak azért írtam le, mert nagyon nem mindegy, miért dolgozik valaki kevesebbet az átlagnál.

2021. aug. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Neked magaddal van bajod.
2021. aug. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#5 Szerintem egész világon kevesebbet kéne dolgozni a kisebb ökológiai lábnyom miatt. Nagyon sok kutatás azt igazolja, hogy a több munkától nem lesz több termelékenység. Jó lenne, hogyha nem a 8 óra vagy annál több lenne az általános, mert az egészségnek is árt ez. Mit értesz naplopás alatt? Az a probléma, hogy sok ember nem tudja elképzelni az életét munka nélkül, annyira a munkára lettünk szocializálva, hogy szinte az lett az életünk, így kevesebb idő jut barátokra, szeretetre, meditációra, légzésgyakorlatokra.
2021. aug. 5. 08:56
 8/15 anonim ***** válasza:
27%

#3 neked volt már valaha párkapcsolatod? Csak mert akkor tudnád, hogy a hasonló munkarend mennyire fontos, annak érdekében, hogy minél több időt tudjon a pár együtt tölteni. Ha pedig egy nő családot tervez egy férfivel, és jót akar a jövendőbeli gyerekeinek, akkor igenis fontos szempont, hogy a férfi mennyit keres és mennyit hajlandó dolgozni. Persze vannak nők, akiknek mindegy, de akkor azok közül válogass. Ja, hogy azok nem csinos és értelmes nők, mert nekik ez is fontos? Hát, ez van...


Amúgy kérdező, mit jelent a megváltozott munkaképesség? Mi miatt van pontosan? Mert az sem mindegy.

2021. aug. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

"Volt olyan csaj aki azt mondta rám"

Nem kell mindent a szívedre venni. Akinek ezt szűrte le belőle, az nem áll azon a szinten, hogy egy gondolkodni tudó, értelmes ember párja legyen. Engem is értek már csúnya vádak, de úgy vagyok vele, hogy van, amit ignorálni kell. Amikor 18 évesen főiskolára mentem, az aktuális kiszemeltem a fejemhez vágta, hogy én egy lusta ember vagyok, aki semmire nem fogja vinni. Azóta eltelt több, mint 10 év. Ő még mindig ugyanúgy cipőbolti eladó, mint akkor, és napi szinten osztja a sirámait Facebookon. Nekem azóta van egy diplomám, meg két szakképesítésem, a diplomám havi kétszer annyit hoz, mint az ő fizetése, a az egyik szakképesítésemnek köszönhetően pedig egy éven át havi 50 ezerrel kerestem többet. És keresnék azóta is, csak már úgy vagyok vele, hogy az idő néha drágább, mint amit kapnék érte. Félreértés ne essék, már rég túlléptem azon a csajon, csak annak kapcsán elevenítettem fel az emlékét, hogy nem kell mindent a szívedre venni, egyrészt mert az ilyen vélemények többségének nincs alapja, másrészt meg mert így legalább idejében megszabadultál attól, aki úgysem passzolna össze veled.


#5 "Csak pl. amikor a pár férfitagja azért dolgozik részmunkaidőben, hogy többet haverozhasson"

Az a baj az "érveléseddel", hogy te nem a kérdésre válaszolsz, hanem arra, amit te ahhoz hozzáképzeltél. Hol van itt szó arról, hogy a haverokkal kódorgás miatt nem akar a kérdező más munkarendben dolgozni? Sehol. Innentől a válaszod semmit nem ér, mert tök másra válaszoltál, mint ami a kérdés volt.

"de 5 évig tűrtem, hogy az exem heti 1-2 napokat dolgozik és minden kiadás engem terhel"

Megint csak nem a kérdésre válaszoltál, hanem arra, amit te hozzáképzeltél.


#8 "neked volt már valaha párkapcsolatod?"

Igen, volt.

"Csak mert akkor tudnád, hogy a hasonló munkarend mennyire fontos"

Tudom. Nagyjából semennyire.

"hogy minél több időt tudjon a pár együtt tölteni"

Igen. A probléma csak az, hogy te sem a kérdésre válaszoltál, hanem arra, amit hozzákombináltál. Eleve öngól az "érvelésed", hiszen ha az egyik fél részmunkaidőben dolgozik, azzal semmivel nem lesz kevesebb az együtt töltött idő. Sőt, potenciálisan még több is lehet. Egyébként meg pár nagyon szélsőséges esettől eltekintve az ilyesmi általában nem okoz problémát. Nem az együtt töltött idő mennyiségétől lesz jobb egy kapcsolat. Ez problémát csak pl. olyan esetben okozhat, ha az egyik fél állandóan reggel 8-tól délután 4-ig dolgozik, a másik meg délután 2-től este 10-ig. Az mondjuk úgy tényleg nem ideális, bár a hétvégék még akkor is ott vannak, az sincs kőbe vésve, hogy életed végéig úgy kell dolgoznod, és nem mellesleg: rohadtul nem erről szólt a kérdés.

Komolyan, ennyire gondot okoz a szövegértés??

"akkor igenis fontos szempont, hogy a férfi mennyit keres és mennyit hajlandó dolgozni"

Mert ugye a munkaidő mennyisége egyenesen arányos a fizetéssel.

És tényleg sokkal jobb az az apa, amelyik reggeltől estig dolgozik, hadd legyen minél kevesebbet a családjával. (Az, hogy ezzel az előző "érveidet" rúgod tökön, az már csak hab a tortán.)

"Ja, hogy azok nem csinos és értelmes nők"

A külsővel aztán ez végképp nincs összefüggésben. Egy értelmes nő meg éretten és értelmesen fog gondolkodni, és nem úgy, mint te.

2021. aug. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Mit értesz naplopás alatt? Az a probléma, hogy sok ember nem tudja elképzelni az életét munka nélkül, annyira a munkára lettünk szocializálva, hogy szinte az lett az életünk, így kevesebb idő jut barátokra, szeretetre, meditációra, légzésgyakorlatokra"


Nagyon szép és jó, amit írsz, de ugye te sem gondolod komolyan, hogy az emberek jókedvükből dolgoznak napi 8-10-12 órát? Talán, ha 4-6 órában is meg lennének fizetve, akkor nem vállalnának többet.

2021. aug. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!