Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan érezhetném "igazságosna...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan érezhetném "igazságosnak" a témát?

Figyelt kérdés

Elvált férfi vagyok, a válásból elég rosszul jöttem ki, mert a házunk a feleségem külön vagyonának számított. Lényeg a lényeg, mire sikerült elválnunk, nekem kb. semmim sem maradt, még az autó is az exem nevén volt. A gyerektartást fizetem rendesen, rendszeresen többet, nem szeretném, ha a közös lányunkon csattanna az ostor, szerencsére vele nagyon jó maradt a kapcsolatom.

Válás után megismertem egy nőt, akivel elég hamar szerelmesek lettünk, és nagyon jól megvagyunk. Kb. fél évvel a megismerkedésünk után beszélgettünk arról, hogy összeköltözhetnénk, és felajánlotta, hogy költözzek hozzá az albérletből, hiszen szeretjük egymást, jó a kapcsolatunk, mire várjunk tovább a 40-es éveink elején? Örömmel beleegyeztem, ennek már egy éve, és nagyon boldogok vagyunk. Csak engem zavar valami. Egyikünk sem keres kimagaslóan jól, kb. 260e-t keresünk fejenként, ebből nekem 100.000 Ft a gyerektartás. A lakás rezsijét, a kaját, a szórakozást felesben fizetjük a párommal, ezen kívül amiben csak tudok, segítek, pl. ha elromlik valami a lakásban, megjavíttatom, kifizetem, stb. De valahogy úgy érzem, kevés vagyok. Hiszen kb. mindig a havi fizetésem és egy minimális megtakarításom van csak. A párom soha nem érezteti velem, hogy kevés lennék, vagy egy lúzer, én mégis annak érzem magam, hiszen az ő lakásában élünk együtt. Próbálok kompenzálni, kedveskedni neki mindig, apróságokkal meglepni, meglepetés programokkal, stb. Mit tehetnék még, hogy érezze, nagyon fontos nekem, és nagyon szeretem? És nem csak a lakhatásért vagyok vele? Nem mintha ez felmerült volna, de szeretném még a gondolatát is elkerülni. Most másodállást keresek hétvégére, vagy estére, hogy megpróbáljak összeszedni egy kis pénzt. Van valami ötletetek?


2021. aug. 9. 15:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem itt nincs probléma, te csinálsz... pedig nem is nő vagy:)

Ne akarj kompenzálni, mert nincs miért. Férfiként elhiszem, hogy fura a nő lakásában élni, de ha ő nem érezteti ezt veled, jól vagytok együtt, ki is jöttök, normálisan éltek - inkább élvezd a klassz életeteket, ne agyalj, mert tönkreteszed magadban az egészet.

2021. aug. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ne csinálj problémát abból, ami nincs is. Ha hétvégén is dolgozni fogsz, kevesebbet fogjátok látni egymást, amit ő nem biztos, hogy szeretne. A legegyszerűbb az lenne, ha megbeszélnéd vele. Elmondanád, hogy ez zavar, mit tervezel tenni, ő mit gondol.
2021. aug. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%
Fejezd be a túlagyalást és megoldódik a problémád.
2021. aug. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ez csak a te fejedben van. Miért gondolná, hogy csak a lakhatásért vagy vele? Ő ajánlotta fel, hogy költözz hozzá, meg egyébként is szeretetben éltek és boldogok vagytok. Bennem fel sem merülne ilyen. Szerintem ne stresszelj rajta.
2021. aug. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen, lehet, hogy én gondolom túl, csak férfiként furcsa érzés, hogy a nő teremti meg a lakhatást. Kompenzálási kényszerem van úgy tűnik.
2021. aug. 9. 15:28
 6/21 anonim ***** válasza:
51%

Iszonyú sok gyerektartást fizetsz. Minden ottmaradt és még ilyen sokat fizetsz? Még jó hogy az új párodnak van lakása, hogy jöttél ki albérletben?

Itt a volt nejed járt jól.

2021. aug. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%
de miért fizetsz ilyen sok gyerektartást?
2021. aug. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt írta, a lakás, amiben éltek, az exnej sajátja volt.
2021. aug. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Igen, a lakás az exemé volt. Amit én az apámtól örököltem, tele volt adóssággal, így lemondtam róla, kevesebbet ért a háza mint a tartozás. Az exemnek van egy nagy lakáshitele, és úgy vagyok vele, hogy gyerektartás címen adok ennyit, és ebből a hitelbe is beszállok valamennyire, nem szeretném, ha a gyerekemnek bármiben hiányt kellene szenvednie. De egyébként igen, az exem járt jól, neki volt pénze jó ügyvédre, nekem nem.
2021. aug. 9. 15:37
 10/21 anonim ***** válasza:
Kvázi beszállsz a nő saját ingatlana hitelébe? Dícséretes... Megértem amúgy, ha nem akarod, hogy a gyerekeid igyák a levét az egésznek.
2021. aug. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!