Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy igazságosabb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek hogy igazságosabb a közös kassza eltérő fizetések esetén?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A párommal mostanában tervezgetjük a pénzügyeinket. Az mindkettőnknek evidens volt, hogy a közös kiadásokra lesz egy közös kasszánk, erre ketten összedobjuk a pénzt, a maradék pedig mindkettőnknek a sajátja marad, "zsebpénz".

Idáig nincs is gond.

Viszont nem igazán tudjuk, hogy lenne érdemesebb..


Tegyük fel az egyszerű kerek számok miatt, hogy én keresek 200.000 ft-ot, ő 100.000 ft-ot (nettó), és a közös dolgaink 100.000 forintba kerülnek havonta.


Ekkor hogy lenne jobb szerintetek?

1. 50-50 ezret rakunk a közösbe. Mindketten egyenlően járulunk hozzá, viszont míg nekem marad 150.000 ft amit szabadon elkölthetek, neki csak 50.000.

2. 70-30, vagy valami hasonló aránnyal rakunk bele, így ugyan nem egyenlő a közös dolog, viszont valamivel talán arányosabb a költőpénz.

Az 1. a közös rész miatt "igazságosabb", viszont őt teljesen megkopasztja, én meg élem világom.


Köztünk nincs emiatt konfliktus, nem arról van szó, hogy egyikünk az 1-et akarja, másikunk a 2-t, igazából egyikünk se igazán tudja hogy melyik lenne optimálisabb.


Szerintetek?


2017. szept. 21. 13:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

Ez pont, hogy nem kozos kassza. A kozoskasszanal minden bevetel kozos.

A ti esetetekben marad havonta 200 ezretek.


Nincs recept, ahogy nektek jo.

2017. szept. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%
Egyetértek az elsővel. A közös kassza az, hogy minden közös. Nálunk is így működik. Ha a páromnak épp nincs pénze és kell, akkor adok neki, ill. fordítva is. A közösből megyünk nyaralni is, kikapcsolódni, étterembe stb. Ettől közös.
2017. szept. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

Ti KÜLÖN kasszán vagytok, ahogy előttem is mondták.

Ha viszont a külön kassza mellett döntöttetek valamiért, akkor a fizetnivalókat nem a jövedelem arányában kell elosztani, hanem a valós befizetéseket kel fele-fele arányban megosztani.

Ha te nagyobb részt vállalsz, akkor a gyakorlatban "segélyezed" a másikat és nincs értelme a külön kasszának.

2017. szept. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
jav.: *kell
2017. szept. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

A közös kassza azt jelenti, hogy az ÖSSZES pénzeteket egybe rakjátok, és abból fizettek mindent. Itt nincs olyan, hogy enyém meg tied.

Akkor mit mondasz a párodnak, hogy ha elfogy neki az összes 'zsebpénze', de kellene még neki valamire? Bocsi, de te már elköltötted a tied, legközelebb osszad be? :D Nem is értem...

2017. szept. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
mi úgy csináljuk, hogy minden közös. kifizetjük a számlákat stb, aztán a többi megmarad. nagy kiadásokat úgyis megbeszéljük.
2017. szept. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%

Borzaszto ilyen kerdeseket olvasni hetrol hetre.

Ennyire befolyasolja a parok eletet a kozos penz tudata.

Ennyire anyagiasak vagytok, hogy ilyet tervezgetni kell.

2017. szept. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Mi pontosan a 2-es megoldás szerint csináljuk, és jól működik. Persze a "zsebpénzzel" is rugalmasak vagyunk, ha kell, kisegítjük egymást és nem kicsinyeskedünk, megbeszéljük és megtervezzük a nagyobb kiadásokat stb. Az 1-es megoldás szerintem túl merev, a teljesen közös kasszát meg én sem szeretem, mert akkor nincs provát pénz, amibe a másiknak nincs beleszólása.
2017. szept. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
#3: nem, nem "kell" fele-fele arányban elosztani semmit. A kérdező 2-es módszere annyiban különbözik a közös kasszától, hogy a pénz egy bizonyos része privát, szabadon felhasználható marad. Van, aki igényli, van, aki nem. De nem csak tisztán közös vagy tisztán külön kassza létezik, semmit sem "kell".
2017. szept. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"Tervezgetjük a pénzügyeinket"

Itt a hiba.. mit kell ezen tervezgetni? Majd kialakul egy rendszer meg hogy ki mennyit ad bele. De garasoskodni nincsen semmi értelme, meg számolgatni hogy minden 50-50 legyen. Ahogy a közös kasszának sincsen.

2017. szept. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!