Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos hogy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogos hogy ilyen "ultimátumot" adnék a barátomnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A barátommal majdnem már 5 hónapja hogy együtt vagyunk.

Még mindketten a szüleinknél élünk, a belvárosban.

Vidékre jár egyetemre mesterre, ezért ősztől megint lent-lent lesz de beszéltük hogy lesz hogy vele megyek stb.

Az zavar a legjobban hogy én már rég bemutattam a családomnak (mivel nem volt hova mennünk, hol együtt lenni), ő örült neki és tök természetesnek vette és azóta sokszor átjön. Viszont ő nem hogy nem mutatott be az otthoniaknak, még beszélni se beszélt rólam hogy én vagyok neki mint barátnő. Van egy tőle 1 évvel idősebb nővére akinek van párja még próbáltam kezdeményezni hogy szívesen megismerném őket, akár elmehetnénk 4-es programra de állandóan kitér előle, húzza halasztja. Az összes haverjával már találkoztam, sőt egy baráti kis mini nyaraláson is részt vettem, meg egyik legjobb barátjának nyár végén lesz az esküvője, oda is kísérem.

(Ő kérdezett rá hogy az öcsémmel talizunk-e aki már nem velünk lakik, és ezt is leszerveztem). Úgy érzem túl sokat adtam, de fordítva ő semmit. Nem volt még hosszabb barátnője, állítása szerint senkit se vitt haza, és hogy ő nem szokott "nő ügyekről beszélni otthon". Kétszer jeleztem hogy ez az egész zavar , nem esik jól vagy ha a családjával nem olyan a kapcsolata, vagy valami gond van otthon amiért ezt kerüli mondja el, megfogom érteni és többet nem feszegetem- de elvileg semmi ilyenről nincs szó.

Mondtam neki hogy ha nincs otthon semmi baj és kvázi rendben minden, akkor másra nem tudok gondolni minthogy engem nem akar felvállalni vagy valami, persze ment az aggodalmaskodás h semmi ilyenről szó sincs,

h jó akkor meglépi majd ezt stb.. kapott egy keretet hogy most nyár végéig ez történjen meg, de ha nem fog semmi történni mit lépjek? Mondjam nekihogy nem megyek el kísérőnek az esküvőre vagy ősztől nem fogok leutazni hozzá vidékre amíg nem vállal fel? Vagy mondja el az őszintét mi a baj, szerintem egy kapcsolat alapja az őszinteség.

Sőt már a baráti köréből is rákérdezett egy srác, h na taliztál már xy szüleivel? és a barátom csak sunyítva lapított. Nagyon kellemetlen. Elvileg a barátai átszoktak menni, a nővérének is van pasija aki ott szakott nálunk lenni.

Normális lánynak tartom magam, tehát a barátai előtt nem szégyell nem tudom otthon mi lehet persze megértem hogy nem mutatott be senkit, nem beszélt eddig ilyenekről és ez idegen, de már 5 hónapja együtt vagyunk. sztem gázabb ha már 1 éve leszünk együtt és betolja h ja am 1 éve van csajom (??). Nem is feltétlen az átmenéshez ragaszkodom, bár már kezd zavaró lenni h hozzánk sokat átjár, etetjük, itatjuk (nem sajnáljuk tőle vendégszeretőek vagyunk), de zavar h nincs ez viszonozva felém.

Frusztrál, és kombinálok pedig lehet nem kéne. A másik hogy tudom h nagyon szeret de sok megjegyzése van mintha félne hogy én elhagyom h: "jaj tőlem jobbat is kaphatnál", "jaj ne dobj ki", " jaj mivan ha hamarosan találsz mást"- mindig mondom h ez butaság és szeretem.. lehet attól fél h bemutat és majd pár hétre rá ejtem és kellemetlen lesz otthon? Ezt is kérdeztem de szerinte butaságokat gondolok. Vagy szerintetek milyen ultimátum elé kéne állítanom ami előtt megnyílik/cselekszik?


23L barátom 25F


2021. aug. 20. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Az oszt igen. Megbeszélni nem tudtátok, akkor bevágsz egy ultimátumot. 5 hónap után ez nájsz.

Mi lesz még ebből a kapcsolatból, el sem merem képzelni...

2021. aug. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Miért kell ilyen erőszakosan nyomnod ezt a témát? 5 hónap basszus,ennyi idő alatt még lehet nem is teljesen biztos a kapcsolatban,semmi baj azzal ha nem akar még bemutatni. Én a párom szüleit majdnem 1 év után ismertem meg és forditva is. Az,hogy te már az első napon bemutattad fűnek-fának,az a te dolgod
2021. aug. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk amiatt lettem későn bemutatva hogy a szülei előttem mindenkit kritizáltak és féltett... illetve egész más körülmények között laknak mint amit én megszoktam és ezt is szégyellte...szóval nem kell a legrosszabbra gondolni.
2021. aug. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

szerintem 5 hónap az azért az az idő hogy ellehet már dönteni hogy komoly irányokba halad vagy sem.

rengeteg terve van velem amikbe már most beavat. nem mutattam be fűnek fánakkedves második:"D a barátainak ő mutatott be elsőnek utána pár barátommal találkozott majd hazahoztam mert nem tudtunk hova menni. és igen lehet erőszakos vagyok, nem lennék az ha külön élnénk, de nekem kényelmetlen hogy mindig hozzánk megyünk. Már a szüleim is kérdezgették h engem nem hívank-e stb, tehát kellemetlenül érzem. szerintem a vendégfogadás viszont jár, és ha még szégyell is valamit mint ahogy az utolsó írja akkor meg mondja el hogy oka van amiért nem akarja.

de nem is az átmenésről van feltétlen szó, azt se tudja a családja hogy mi járunk

2021. aug. 20. 12:58
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne magadból indulj ki! Ultimátumot adni? És ha korábbi rossz tapasztalatok miatt nem visz haza mert nem akar bajt? Állítsd le magad inkább és ne kombinálj...

Te tipikus az a csaj lehetsz aki elveteti magát majd később :D Ennyire nehéz alkalmazkodni?

2021. aug. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezért ultimátum? Elég gáz vagy. Biztosan össze fog dőlni a világ mert nem visz haza. Nem tudom minek kell ezt túlagyalni elvagytok jó minden erre keresel egy vitaforrást.
2021. aug. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj,én most fogom bemutatni a szuleimnek a baratomat. 9 honap utan.Ő még nem,mivel apukaja alig van itthon. Occsevel mar talalkoztam.Emiatt ne adj neki ultimatumot. Foleg ha amugy minden rendben a kapcsolatotokban. Es ne feszulj erre a temara,ha ugy erzi akkor bemutat es kesz. Minnel jobban erolteted annal rosszabb.
2021. aug. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Emiatt szakítani, ha amúgy jól megvagytok hülyeség.
2021. aug. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem szakitanek te joeg!! Azt mondtam h akkor addig pl nem utazok le hozza vagy hasonlok amig nem tudom az igazat
2021. aug. 22. 13:55
 10/10 anonim ***** válasza:

"túl sokat adtam, de fordítva ő semmit" - Mit adtál? Ő mit nem adott? Semmit sem adott? Akkor miért vagy vele, mit vársz tőle?

"kapott egy keretet hogy most nyár végéig ez történjen meg, de ha nem fog semmi történni mit lépjek?" Tőled kapott egy keretet? Miért, ki vagy te neki? Most már én is úgy látom, hogy túl sokat adtál neki, ezt a keretet nem kellett volna, főleg, ha azt sem tudod, hogy mit lépj, ha nem teljesíti.

Sürgeted, elégedetlenkedsz, ezzel bántod. Neked se jó, neki se.

2021. aug. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!