Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nem érdemes a mai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg nem érdemes a mai világba gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Érdekes módon az én anyám nem szeretné ha unokája lenne, mint sok szülő. Azt mondja kár gyereket vállalni ebbe a mai világba. Mit akarok majd, hogy a covid oltásba majd belehaljon a gyerekem, és ezt végig nézzem? Mostanság nehezebb az élet, ebben igazat adok neki. Azt mondta a páromat is beszéljem le az oltásrol, be ne oltassa magát.

Hülyének tartja azokat akik pont most vállalnak be gyereket az ismerőseink közül. Bár a baratommal nem tart még ott a kapcsolatunk hogy gyerekünk lehetne, de amiket anyám mondott kicsit elriasztott.


2021. nov. 17. 06:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
Nem az oltás miatt, de én is felelőtlenségnek tartom a gyerekvállalást manapság. Nagyon rossz világ jön az elkövetkező 30-50 évben.
2021. nov. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem érdemes. Mindenki máshogy gondolja és ez jól van így
2021. nov. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Innen csókoltatom a mélyen tisztelt infektológus főorvos asszonyt!

Amúgy baromság. Látnod kell, hogy nektek belefér-e az, hogy egy gyermeket felneveljetek. Mind pénzben, mind időben, mind energiában. Ha igen, akkor ne a Covid akadályozzon meg ebben, ha nem, akkor pedig mindegy, hogy van-e covid, vagy sincs.

2021. nov. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Noren1989 ***** válasza:
53%
Figyelj, ha szorosan nézzük, akkor valóban nem. Viszont a magyarorszàgi megélhetés nemigen fog vàltozni a vàlasztàsok utàn sem, szóval kvàzi stagnàl a gazdasàg. Tény és való, normàliséknàl megterhelő a gyermeknevelés, de időben kell lépni, ha szeretnétek.
2021. nov. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Pont most a legérdemesebb, amikor kihalóban van a fehér faj, és a világ vezetői szándékosan akarnak minket kiirtani. Az oltással kapcsolatban viszont igaza van, sokkal veszélyesebb, mint a covid, különösen gyerekekre.
2021. nov. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
58%
Soha nem volt érdemes, most sem.
2021. nov. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 hollófernyiges ***** válasza:
44%
Részvétem az anyukád miatt.
2021. nov. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%

Milyen mai világban?

Nincs háború, éhezés. Kevesen éltek a Földön eddig ezepk nélkül az életükben.

2021. nov. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%
Ja, hogy ez ilyen oltás konteos kérdés? Ne szulj. Legalább kuhalbak a hülyék
2021. nov. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%

Emberektől és körülményektől függ és ezt úgy mondom, hogy minden porcikám irtózik a gyerekvállalás gondolatától és soha nem akarnék sajátot a legnagyobb szerelembe és idillbe sem. Egyszerűen kiráz a hideg is az egész életviteltől.


Abban szinte biztos vagyok, hogy több alkalmatlan ember vállal gyereket, mint ahány ember tévesen hiszi azt magáról, hogy alkalmatlan és ezért nem is akar sajátot...


Tetszik vagy sem, attól, hogy a reprodukciós szerveid működnek, nem vagy automatikusan alkalmas egy olyan magas szintű, komplex életforma hatékony felnevelésére, amilyen az ember. Főleg ha mellé olyan dolgokkal szórakozol, amik ebbe nem férnek bele, mert azt hiszed, hogy ha már mindenkinek is van gyereke, az a normális, hogy neked is legyen és akkor is megoldható ez, ha a legnagyobb káoszban élsz.


Én attól most eltekintek, hogy milyen világ vesz körül és az milyen irányba tart. A benne élő ember azt sem érzi, ha valami sokkal rosszabb, mint néhány évszázada, de egyébként az sem igaz, hogy rosszabb, csak másabb. Az egyéni halálozás nem rosszabb, az egyéni életvitel nem rosszabb, csak másabb. Az pedig nem fáj egyéni szinten, ha egy faj kihal vagy kihalásnak indul. Az emberek szeretnek attól rettegni, hogy kihalnak, mintha a saját haláluk lenne, pedig semmi jelentősége még az utolsó generáció életében sem... Valószínűleg ez egy lassú és több összetevős folyamat lesz, aminek nem lesznek közvetlenül tudatában a résztvevői...


A másik, a gyerekvállalás és a családalapítás rettenetesen túl van romantizálva. Tudom, hogy néhányan baromira viszketnek a hirtelen gyerek mindent felforgató érkezésétől, de az igazság az, hogy ha nem vagy rá felkészülve, egyrészt szar lesz, másrészt pazarlása az új életnek. Nem, gyereket nem lehet nevelni 12 óra munka mellett. Lehet, hogy van, aki jobb híján így is bírta, de nem ez a normális, kutyát sem veszel, ha csak este látod, de ha valaki ezt a gyerek kapcsán hozza fel, az tabu. Nem, nem leszel soha normálisan integrálva a családodba, ha a karriered, a fiatalkori hóbortjaid vagy az élsportot hajtod. Igen, vannak szülők, akik multitaskingolnak és vannak Stockholm szindrómás gyerekek, akik a saját elfoglalt szüleik miatt más modellel nem rendelkeznek az egészről, de attól még nem tudsz két, teljes emberes feladatkört egymással párhuzamosan ugyanolyan színvonalon űzni. Az egyik háttérbe fog szorulni. És hiába van ott a párod, hiába segít be, a gyerek arra emlékszik, aki ott volt mellette. Tudom, én is ilyen gyerek voltam. És az anyagiak. Baromi romantikus a "csak szeretet számít" dolog, de nem, enni kell, ha nem akarsz egy értelmetlen, robot vagy állat szintű életet és napról napra élést, akkor fontos a megfelelő oktatás, megfelelő taníttatás, a lehetőségek fiatal korban. Több az elkallódó gyerek, mint aki ebből ki tud törni. És tök jó, hogy valakivel nagy a láng és mások 3 hónap kapcsolat után házasodva 50 évet élnek együtt, de nem te leszel az valószínűleg, már csak azért sem, mert háromszor annyi ember válik, mint amennyi együtt marad. Nem kellene fokozni ezt azzal, hogy friss kapcsolatban egyből terhesség következik. Nem, nem érdekel, hogy ketyeg az óra. Idióta berögződés, hogy minden arról szól, hogy feltétlenül legyen gyerek, a többi meg hozzá idomul. Nem kellene ezt már erőltetni. Le kell tenni róla, ha nem alkalmas a környezet vagy te. Akármilyen fájó. Másról le tudnak mondani az emberek, amire nem alkalmasak a körülmények, de úgy nem bírnak a gyerek témához állni, hogy szeretnék, de ha nem lesz stabil és jó az a néhány fő dolog addig, amíg lehet gyerekem és amíg abban a korban vagyok, hogy fel is tudom nevelni, akkor egyszerűen nem lesz gyerekem. Ez van, balett nélkül is tudsz élni és nem állsz neki 30 évesen bohóckodni, mert 12 évesen nem kezdted el. Csak amíg a balettal lehet próbálkozni, a gyerekneveléssel nem. De majd úgyis jönnek a mintanyuk és kioktatnak, hogy mit tudok én erről, ha nincs gyerekem. Köszi, gyermekvédelemben dolgoztam, mielőtt pályát váltottam.

2021. nov. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!