Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valakin látod, hogy bejössz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valakin látod, hogy bejössz neki, de neked ő nem, viszont ettől függetlenül nem vagytok rosszban, akkor milyen ponton és hogyan tudatod vele, hogy nem szeretnél tőle semmit?

Figyelt kérdés

Észreveszed, hogy sokszor néz, feltűnően, már-már túlságosan is udvarias és előzékeny, mindig keresi a társaságodat, stb. Viszont konkrét lépést, amire konkrét nemet lehet mondani, nem tesz.

Pl nem randira hív el, hanem úgyis ugyanakkor van ebédszünetetek, és egyikőtöknek sincs másik "bevált" társasága, akkor alapnak veszi, hogy ti minden nap együtt ebédeltek valahol, és kérdezi, hogy hova szeretnél menni ma? Ilyenekre gondolok. Közben meg az állandó túlzott előzékenység, ha rajta múlik meg is hívna ilyenkor.


Szóval amire nyíltan felvállalni, hogy nem akarsz tőle semmit és inkább eszel egyedül kb bunkóság és a "mit gondolsz te rólam" kategória... Viszont ha nem teszel semmit, akkor meg beleragadsz ebbe a fura szituba.


Vagy ilyenkor van az, hogy elmeséled, hogy a fiú aki tetszik, végre elhívott randizni? Vagy hogy lehet egy ilyen szituációt jól kezelni?


2021. dec. 11. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
En az utcso gondolatra szavazok. Ha belemennel h "ugye tudod h csak haverok vagyunk" akkor meg lehet ugy jonne ki h neked ego mert tagad..
2021. dec. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen esetben jelzem felé, hogy van udvarlóm vagy randizok valakivel (akkor is, ha nem), vagy esetleg egy pasiról, aki tetszik, és tökre az ellentéte neki. Ebből azért az emberek többségének le szokott esni, hogy nincs esélye, és felhagy ezzel.

Illetve opció lehet, hogy teszel egy lépést hátra, ha kicsit közelebbi haveri viszonyban vagytok. Tehát néha nyugodtan lehet mondani, hogy bocs, most egyedül szeretnék lenni a gondolataimmal, vagy ha vannak más kollégák, akikkel amúgy jóban vagy, csatlakozni az ő társaságukhoz inkább. Az udvarias gesztusokat is lehet ridegebben, távolságtartóbban megköszönni.

2021. dec. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem hazudnék a helyedben. Én bár férfi vagyok, de én is voltam ilyen helyzetben mint a fiú barátod. Szerintem kár hazudozni, hogy van barátod vagy ilyesmi, mert azt rosszabbul esne nekem is. Nem kellemes érzés, de mindig az a legjobb, ha őszinte az ember. Őszintén mond el neki, hogyha kapcsolat a célja, akkor ne menjetek tovább, de barátság az ok részedről, ha így érzed.
2021. dec. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#3 köszi neked, hogy a fiú szempontot is leírtad.

Bár nem tudom, ilyen helyzetben mennyire reális őszintének lenni pont azért, mert kétértelmű a szituáció.

Amikor pl előreenged, és hozzáér a vállamhoz/hátamhoz, akkor egyértelműen meggyorsítom a lépteimet, elfordulok, stb.

De az, hogy előreenged huszadjára egy nap, és akkor mondom neki, hogy "bocsi legyünk csak barátok"? Háát..... Nem tudom.

2021. dec. 11. 22:08
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
3 as vagyok. Nem azt mondom, hogy támadd le vele :D. Csak ha úgy alakul, ha beszélgettek többet például és úgy érzed, hogy már tényleg többet akar. De ezek alapján lehet, hogy csak barátkozik. Ha nyitott vagy a barátságára, akkor szerintem nyugodtan viselkedj vele úgy mint egy barátoddal és ne izguld túl. Ha akar valamit, akkor biztos lépni fog és akkor még mindig el tudod utasítani.
2021. dec. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igazad van..:)

Bonyolítja a helyzetet egyébként (hogy általánosságból a konkrétum felé menjek), hogy önkéntes vagyok egy gyerekotthonban, ahol ő mint "gyerek" van jelen. Én 22 éves vagyok, ő 21 lesz. Az ebédelős szitu pont nem megtörtént eset, de elég sok ahhoz analóg fordul elő. Pl tudja, hogy délelőtt nincs dolgom, és akkor rám ír, hogy bejöhet-e hozzám beszélgetni a szobámba (nyilván mondtam, hogy nem) úgy, hogy egyébként ebédnél vagy bármikor, amikor összefutunk, is odajöhetne. Vagy elmentem sétálni, és amikor ezt észrevette hogy készülök, akkor ő is rögtön jött, segített, stb, és elkísért.


Ebben az esetben már csak a kapcsolat jellege miatt is tehát fel sem szabad merülnie bárminek, amivel én nyilván tisztában vagyok, de ő meg nem. Annyit lát, hogy itt egy lány, korban kb stimmel, kedves vele, sokat foglalkozik a gyerekekkel, nincs barátja, stb. És inkább "férfi" szerepbe teszi magát, amikor interakció van köztünk, és nem mint "gyerek" van jelen. Ez totál érthető, hiszen nem kisgyerek,de vannak más 19-20 éves fiúk is, de ők teljesen érzik, hol a határ.


És nem tudom, hogy azon túl, hogy nemet mondok az egyes dolgokra, de anélkül, hogy bunkó lennék és megbántanám, hogyan állíthatnám le, pl. hogy ne jusson eszébe elkísérni sétálni a szép karácsonyi kivilágított városba. Ha más gyerek akarna jönni, akkor nem lenne vele bajom, de az ő "nyomulása" (nem gonosz értelemben) miatt, főleg, hogy kettesben, részéről ez nekem kellemetlen.

2021. dec. 11. 22:43
 7/7 A kérdező kommentje:

Szóval csak azt akartam ebből kihozni, hogy egyrészt ilyen klasszikusan vett mély beszélgetések nincsenek, se az a haveri viszony, ahonnan sokat lehet visszakozni.

Másrészt ha én bármit mondanék neki, hogy ez kellemetlen és nem szeretném, hogy kettesben sétáljunk, akkor teljes joggal merül fel a kérdés, hogy de hiszen én miért gondolom, hogy ő bármit akar, amikor nem is utalt rá? És miért járnak ilyenek a fejemben az egyik "gyerekkel" kapcsolatban, amikor másokkal nem?

2021. dec. 11. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!