Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a volt férjemmel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak a volt férjemmel, ha nem hajlandó megérteni, amit mondani akarok neki?

Figyelt kérdés

Van egy közös gyerek, 12 éves, megy az apjához minden hétvégén. Egyszerűen nem tudom az exszel megérteni, hogy tudni szeretném, hogy mikor jön haza a gyerek, főleg úgy, hogy nincs kulcs nála. Ex szerint ez csak probléma generálás.

Illetve most mindent megcsinál a gyerekkel, amiért én évekig könyörögtem. Mindig, minden télen, mikor volt jó, kértem, hogy menjünk fel a hegyekbe. Neki sosem volt ideje. Menjünk el fürdőbe. Neki dolgozni kell. Vasárnap. Most, mióta külön vagyunk, mindent megcsinál a gyerekkel. És a gyereknek az jön le, hogy apa jó fej, mert mindenhova elviszi, új élmény. Én meg a rossz zsaru vagyok a történetben, mert minden szar dolog rám jut. A tanulás, a rohanás, a mindennapi stressz, a viták. Apa meg a jófej, aki az első szóra ugrik. De a gyereknek az nem jön még le, hogy míg együtt éltünk, szart a fejére az apja. És ez borzasztóan bánt.

Vagy én pl azt mondom, menjen haza gyalog. Erre hívja az apját, aki ugrik és már szállítja is haza kocsival.


2021. dec. 12. 08:58
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
27%
Ez nem csak annyi, hogy ki csinál kiből hülyét. A gyerek miatt együtt kéne működni, de annyi a sérelem mindkét oldalról, hogy mindkét fél hülyének néz ki kívülről. Ez a kérdés nem megoldható, csak ha a gyerek felnő. Addig egymás szivatása és a sírás-rívás megy.
2021. dec. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
87%

#32: Pont ez az, hogy együtt kell működni! De az apának is! Tegyük fel, hogy két szakban dolgozol, és a másik szak hol előbb jön, hol később, vagy aznap meg se jelenik. Szerinted mi a megoldás? A másik szak tartsa magát a munkaidőhöz? Vagy te vagy kénytelen addig dolgozni, amíg kegyesedik megjelenni?


Nagyon sokan élnek abban a tévhitben, hogy a válás után a nő továbbra is kénytelen mindenben alárendelődni a volt férj akaratának, mert ez a gyerek érdeke. De miért jó az a gyereknek, ha az apja nem szülő, hanem haver, az anyja nem szülő, hanem fegyőr és rabszolga, ha azt látja, hogy a férfi és nő, az apa és az anya soha nem lesz egyenrangú?

2021. dec. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
3%

Miért nem egyenrangú az a kapcsolat, amiben mindenki azt csinálja amit akar?


A kérdező kapcsolata is ilyen. Ő szabályozni szeretne, az apa meg jól akarja magát érezni.


Ez volt az egymással való kapcsolatuknak is a problémája.


Anya megőrül, mert mi lesz akkor, ha a gyereknek nem olvasnak mesét vagy 5 perc alatt elintézi a fürdést, apa meg szórakozni akar a gyerekkel ha nála van.


Ennek az lett a megoldása, hogy anya megörökölte az összes saját frusztrációját, az apa meg továbbra is arra hajt, hogy jól érezze magát.

2021. dec. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
0%

Apa jó fej, anya meg toxikus.

Ne csinálj semmit. Vagy légy egyszerűen te is jó fej.

2021. dec. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: ez különben nem ártana a jelenlegi helyzetben.
2021. dec. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem igazságos a láthatás megoszlása. Ne legyen minden hétvégén apánál, neked is legyen vele teljes szabad hétvégéd, ami nem a rohanásról szól. Ő meg vigye el hétköznap is, amikor feladat is van a gyerekkel. A szülősëg nem szólhat kizárólag a szórakozásról.

(Én ha válnék, mindenképp váltott elhelyezést kérnék ekkora gyereknél.)

2021. dec. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
11%

#35: Persze, hogy nem ártana, de a kérdező nőként megszokta, hogy a nőknek minden helyzetben áldozatszerepet kell felhúzni magukra, így majd sajnálják páran.

Fel kéne nőnie a kérdezőnek, ha már gyereke van.

2021. dec. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
0%

Hétvégén nincs feladat? Hétközben apa dolgozik. Szerinted mikor szórakoznak, akkor sincs feladat?


Mi értelme van annak, hogy hétközben a gyerek kallódik, miközben nem figyel rá senki?

2021. dec. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
0%
Sokkal egyszerűbb gyereknek lenni, aki tudja, hogy mekkora nagy feladatok vannak a gyereknevelésben.
2021. dec. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
0%
Vannak problémák amik csak akkor léteznek, ha a probléma kitalálója létezik.
2021. dec. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!