Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik azzal érvelnek a Valentin...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik azzal érvelnek a Valentin nap ellen, hogy "nem csak akkor kell szeretni egymást", azok tudják, hogy az év többi napján is szeretik a párok egymást?

Figyelt kérdés

Jobb esetben, persze :)


Ez a nap csak annyi, hogy akik szeretik az ilyen ünnepeket, azoknak van egy apropója, hogy ünnepeljenek. Pl olyan étterembe mennek, ahova nem szoktak, vagy vesznek valami kis apróságot, esetleg szív alakú sütiket csinálnak. Ezeket persze bármikor lehet, de ez a nap pl egy jó nap lehet erre.


Én szeretem a Valentin napot, a párom is, és engem nem zavar az, ha valaki nem szereti és nem ünnepli, nem ez volt a kérdés. Csak az említett ellenérvet nem értem, hogy ezt most komolyan gondolják, vagy csak nem tudnak mit mondani? Vagy néhányan gondolom nem akarnak kedveskedni egyáltalán a partnerüknek és ez a kifogás.


2022. febr. 12. 14:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

Sokakra rá van ez kényszerítve, illetve sokan "ez a szokás" címszó alatt, hozzá vágnak a másikhoz egy csokit, 'me csak, de amúgy az egész semmit nem jelent nekik, akár a kapcsolat se, de, ha szokás, akkor szokás, azt mondta a Facebook, meg a reklám a tv-ben, hogy kell. Mert attól aztán szipiszupi lesz a kapcsolat, meg lehet róla posztoni a neten két anyázás között.

Sok ilyet láttam már. Ezekre utal ez a mondat. Mikor nincs mögötte meggyőződés, de kell, mert kell.

2022. febr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%

Nézzük a dolog jobb oldalát. Ma Február 12 van, Charles Darwin születésnapja, vagyis ma a tudomány ünnepe van. Ez a mai - Darwin nap - csak 2 nappal van korábban, mint Valentin nap, de erről nem sokan tudnak, és nem bántják.


Engem valamivel jobban zavarna, ha a Darwin nap ellen áskálódnának.

2022. febr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
#1 Igen így érthető. Én biztos nem kényszeríteném rá senkire az ünneplését
2022. febr. 12. 15:00
 4/20 anonim ***** válasza:
47%

"Én szeretem a Valentin napot, a párom is, és engem nem zavar az, ha valaki nem szereti és nem ünnepli, nem ez volt a kérdés."


Én is szeretem a Valentin napot, és el tudom fogadni, hogy valakit tényleg nem érdekel.


De azt gondolom, hogy akik kifejezetten a Valentin nap ellen áskálódnak, azokból az irigység beszél. Mert az ő kapcsolatukból kiveszett már az a fiatalos lendület, ami a Valentin napban meglátta a szépet. Mondjuk úgy, hogy kezdenek öregedni, és boomer módra viselkedni.


Az érvelésük meg, hogy nem csak akkor kell szeretni egymást számomra nem elfogadható. Jehova tanúi úgy érvelnek a szültésnap ellen, hogy kaphat a gyerek máskor is ajándékot. Mert nem értik - vagy nem akarják megérteni, - hogy a születésnap, főleg egy gyerek életében, más, mint a többi. A Valentin nap ellenesek sem értik, hogy Február 14 más. Az a nap kifejezetten a szerelmesekről szól.


#2 voltam.

2022. febr. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
48%

Nekem mindegy ki van együtt kivel. Ez attól még egy f-s ünnep a vásárlásról szólva, köze nincs sem a szerelemhez, sem a szeretethez.


Aki ezt nem látja be, az agymosott.

2022. febr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Jaj igen, én olvastam olyan kommentet is, hogy utálom a Valentin napot, sosem ünnepeltem, mondjuk soha nem is volt barátnőm 😂


Nekem amúgy ezt személyesen olyan ember mondta, akinek szintén sose volt normális kapcsolata és egy csepp romantikus gesztus is fájna neki egy nőért. A többit csak neten olvastam és ezt a kifogást én se fogadom el. Jogos, amit mondasz, hogy irigykednek. Aki boldog párkapcsolatban van és így nem ünnepli, az nem is utálkozik.

2022. febr. 12. 15:08
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

Mindenféle idióta napok vannak már. Van cicák napja, a wc napja, a pipázás világnapja(!), dj-k világnapja stb.


Remélem lesz világnapok világnapja is. Az amúgy is kell. Majd ha kitör a harmadik világháború nem lesz majd lehetőség ilyen ökörségekre.


Az ünnepek képmutatásáról pedig órákig lehetne írni. Karácsonykor is megy, a "ma még az ellenség is barát" nyálparádé, aztán másnap mehet tovább az öldöklés.

2022. febr. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%

"Mert az ő kapcsolatukból kiveszett már az a fiatalos lendület, ami a Valentin napban meglátta a szépet."

Én nem vagyok öreg (26 éves), de korábban se tartottam ezt a napot sokra. És a kapcsolat hossza se mérvadó nálam. 7 éve vagyunk együtt, de már az első évben se volt erre igényem.

Nem zavar, ha valaki ünnepli és boldog tőle, csak tőlem ne várja el senki.

2022. febr. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
#8 Szerintem ez így jó :)
2022. febr. 12. 15:18
 10/20 anonim ***** válasza:

#8


Azt azokra írtam, akik kifejezetten áskálódnak a Valentin nap ellen.


Ha csak simán nem ünnepled, akkor nem vonatkozik rád, amit írtam.

2022. febr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!