Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is kellene anyagil...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is kellene anyagilag részt vennie a háztartásban a páromnak?

Figyelt kérdés

2 hónapja vagyunk együtt! Néhány hete (2-3) többet tartózkodik nálam mint otthon ( édesanyjával élnek).

Itt fürdik,itt eszik,mosok is rá stb! Mi is ketten élünk az óvodás kisfiammal!

Az unokatestvérem megkérdezte hogy beszáll-e a költségekbe, én pedig mondtam hogy nem, erre igazából nem is gondoltam. Kellene? De hogyan mondjam ha neki nem jut eszébe? Illetve mennyit? Ő például több mint a dupláját keresi a fizetésemnek, és nyilván mondjuk az étel nem de például a fürdés mosás az nekem kiadás.

Általában apróságokat hoz nekünk pl csoki. De volt hogy megkértem hozzon rizst vagy húst akkor hozott, oda akartam adni a pénzt de nem fogadta el.


2022. febr. 17. 09:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%

Azért 2-3 hét még nem a világ, de ha te is úgy érzed, hogy úgy lenne helyes, akkor ne konkrétan pénzt kérj tőle, hanem hogy hozzon, amire épp szükség van.


Én sosem kértem egyetlen exemtől sem pénzt, de lehet ilyen szempontból jó embereket választottam, mert egy kivétellel mind azt mondta, hogy szeretne beszállni a költségekbe. Az már más kérdés, hogy sosem kértem, mert úgy gondoltam, hogy nem fogok belehalni, ha pár ezer forinttal magasabb lesz a rezsi.

2022. febr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
36%

És rizs/csoki/kenyér ára ellenében eltartod? Én is laknék nálad! 😀


Minimum felesbe mindent... összeírni a kiadásokat, és megmondod hogy ennyi kell hogy fent tudjatok maradni. Vagy közösben mindent.. de ezt nektek kell átrágni.

2022. febr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Ne mások életét éld.. Egyikőtöknek sem jutott eszébe, amíg egy családtag bele nem szólt. Tipik eset.

BÁR, ettől függetlenül én is úgy gondolom, hogy az az egészséges, ha nagyjából egyenlően veszitek ki a részeteket a költségekből. Kivéve persze, ha ti máshogy döntötök, de ezt Nektek kell megbeszélnetek a pároddal (nem unokatesóval, anyóssal meg mittudomén kivel)

2022. febr. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
57%
Eddig amíg unokatesod nem szólt nem zavart a dolog. Most valaki bogarat ültetett a füledbe.
2022. febr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
65%

"ha pár ezer forinttal magasabb lesz a rezsi."


És a sokkal jobban kereső párja belehalna, ha kifizetné?

Meg te mosol rá? Jesszus!

2022. febr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
38%
5-ös, te mindent kiaprózol? Egy párkapcsolat (főleg az elején) nem arról szól, hogy ugyanannyit tegyél a kalapba, mint én. Lehet, hogy számodra fura ezt elképzelni, de én pl. nagyon szívesen főztem mindegyik exemre és egyetlen alkalommal sem fordult meg a fejemben, hogy a hús, amit eszik, az én pénzemből van. Ebből egyáltalán nem csinálnék problémát. Gondolom, ha programot csinálnak, elmennek valahova, akkor a férfi fizet. 2 hónapja vannak együtt, ebből 2-3 hete van ott többet a fickó, úgy csinálsz, mintha milliókat költött volna rá 😂
2022. febr. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én itt amit nagyobb problémának érzek, hogy 2 hónapja vagytok együtt, de 3 hete már nálatok alszik. Nem mernék az óvodás korú gyermekem mellé ilyen hamar befogadni valakit.
2022. febr. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nem azt mondanám, hogy adjon pénzt, hanem hogy néha hozzon dolgokat, vásároljon be. Nyilván valami "értelmes" mértékben, nem úgy, mintha ott lakna. Tehát ha jön, hozzon mondjuk mindhármótokra kaját, egyszer-egyszer vigyen mosogatószert, mosószert, stb.


Nyilván lehet nagylelkűsködni, és nem elfogadni, hogy a másik beszálljon, de azért nagyon nem mindegy, milyenek az anyagi körülmények. Pl. amikor a párom elkezdett hozzám járni, frissen végzett egyetemista voltam, magamat el tudtam tartani, de arra abszolút nem maradt már, hogy a párommal járó plusz költségeket jó szívvel átvállalhassam, így többször bevásárolt nemcsak kaját, hanem egyéb fogyóeszközöket, mint mosogatószer. Ha jóval többet kerestem volna, akkor egy darabig nem foglalkoztam volna vele.

Itt a kérdező egyedül neveli az óvódás gyerekét, tehát eleve két embert tart el fele annyi fizetésből, mint amiből a párja egyedül él. Ebben az esetben nem gondolom, hogy feltétlenül nagylelkűsködni kell, a pasi igazán megteheti, hogy a ráeső költségeket valamilyen módon állja. Nyilván mondjuk az is kérdés, hogy ha elmentek különböző programokra, akkor ki hogyan fizet. Ha mindent a pasi áll, akkor megint más, és akkor is, ha mindenki a magáét.


Szerintem egyszerűen le kéne ülni beszélgetni, hogy ha ilyen sokat van itt, akkor szeretnéd, ha több dologba beszállna, venne olyan dolgokat, amiket ő is használ vagy miatta te használod.

Illetve, ha már mosol rá, ha ott van, ő is beszállhat a takarításba is. Nem hal bele, hogy ha felporszívózza az előszobát mondjuk, meg elmosogat maga után, netán néha ő főz.

2022. febr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%

Tanuld meg, hogy ha bajod van, akkor elmondod. Másképp se ezt, se mást nem tudtok megoldani.

Nem kell támadóan, vagy szemrehányóan. Egyszerűen, tárgyilagosan.

"Laci, örülök, hogy jól alakul a kapcsolatunk, és egyre több időt töltesz nálunk. Ezzel együtt viszont nőttek a költségeim, és egy kisgyerek mellett ez nekem nagyobb teher.

Az nagyon jól esett, hogy múltkor bevásároltál, és nem kérted el az árát, de kicsit fura is, zavarba jöttem. Ezért jobban szeretném, ha egyenesen meg tudnánk beszélni, hogy a jövőben hogy rendezzük. Nekem úgy is jó, ha mondjuk heti egyszer bevásárolsz, és nem kéred el az árát, így tudok többet fizetni a rezsire. Ez neked is megfelel így, vagy van más javaslatod?"


A célozgatást felejtsd el, abból csak a félreértések lesznek. Akivel nem tudsz őszintén megbeszélni ilyen fontos kérdést, azzal nem lesz jó a kapcsolat se.

2022. febr. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
51%

Ez még nagyon kevés idő, 1 hónap sem telt el, biztosan nem kérnék pénzt érte. Ha mondjuk 2-3 hónap elteltével is ez a helyzet áll fenn, és ajánlja fel magától hogy beszáll a rezsibe, akkor hoznám fel finoman.


De lehet máshogy is kompenzálni - vesz ezt azt, fizet programokat stb. Nekem kissé szarrágásnak tűnne, ha 2 hét után benyújtanám a villanyszámlát, hogy akkor fizesd drágám a felét :D

2022. febr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!