Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A nőknél miért népszerű még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nőknél miért népszerű még mindig az az elavult nézet, hogy az egzisztencia megteremtése és a stabil háttér biztosítása a férfi kötelessége?

Figyelt kérdés

Az elavult nyilván a nők mai helyzetéből nézve, a feministák jelenlegi céljait figyelembe véve értendő.


Szerintem teljesen rendben van, ha azt mondják, hogy ez így nekünk sok, inkább mégse legyünk egyenlőek, mert kevesek vagyunk ehhez, hiba volt, sajnáljuk.


De akkor ne is sírjanak a patriarchátus miatt, ne legyen kettős mérce, akkor lehet takarodni vissza a konyhába és a gyerekkel bohóckodni főállásban.


Merthogy a két állítás nem fér meg egymás mellett. Ha le akarunk számolni a nemek közötti egyenlőtlenségekkel, akkor ne legyen többlet elvárás a férfival szemben, ne az legyen a kiindulópont, hogy én majd jól beleülök a fancy, elit, drága készbe, amit a férfi megteremtett, és várhatóan biztosít még 20-30+ évig, hanem akkor megosztjuk a felelősséget és a vállalásokat is. Vagy-vagy, nincs is-is.


Ez így elég gyalázatos látlelet, és szerintem egyébként gusztustalan is. De mi az oka ennek a jelenségnek?



2022. febr. 24. 15:00
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
95%
A férfiaknál miért népszerű még mindig az az elavult nézet hogy a házi munka és a gyerek nevelés a nő dolga?
2022. febr. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
87%
A tévképzetekre ma már egész jó gyógyszerek vannak. Szedni kéne.
2022. febr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
#1 Felteheted egy külön kérdésként, de itt ez most egyáltalán nem releváns.
2022. febr. 24. 15:07
 4/33 anonim ***** válasza:
89%
Már hogy ne lenne releváns. Ha a férfinak kell megteremtenie a család egzisztenciát, akkor cserébe anyu főz-mos-takarít, leckét ír, balettra viszi a csemetét. Ő egyedül. Apu meg dolgozik.
2022. febr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Hát erről van szó. Ha a nők továbbra is követelik, és egyértelműen elvárják a férfitől a stabil háttér biztosítását, akkor a mai feministáknak a nők szavazati jogának elvételéért kellene kampányolniuk, mert nagyjából ugyanazon a szinten van a két követelés. Ha viszont meghaladtuk ezt a konstrukciót, akkor mindenben egyenlő felelősséget kell vállalni, és nem csak akkor kell egyenlőséget hirdetni, amikor nekünk éppen kedvező, mert ez undorító.
2022. febr. 24. 15:15
 6/33 anonim ***** válasza:
92%
Tőled követelte már ezt 1 db nő eddig?
2022. febr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
95%
Tőlem egy nő sem kérte még, hogy egyedül teremtsem meg az egzisztenciát. Cserébe én se kértem, hogy egyedül vezesse a háztartást.
2022. febr. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
94%

A ferfiak szavazati jogat kene elvenni, mert az agyuk helyett farokkal gondolkoznak es egy tanyert sem kepesek elmosni maguktol.


Na kb ennyi ertelme van a kerdesednek is.

2022. febr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
93%

Te totális tévképzetben élsz, bár nem lep meg ez itt gyakorin. A feminizmusnak nem célja, hogy egyáltalán ne létezzenek háztartásbeliek. A feminizmus arról szól, hogy választhasson a nő, hogy karriert akar-e, beleszólhasson a politikába, aminek a hatásai őt is érintik, és ugyanazért a munkáért ugyanannyi fizetést kapjon, mint egy férfi.

A szavazati jog meg abszolút nem értem, miért van számodra egy szinten azzal, hogy valaki hagyományos/elavult családi modellben akar élni, vagy sem. Ha te nem erre vágysz, ne kezdj ilyen nővel, és kész. Neked is van választásod, élj vele. Ilyen egyszerű.

2022. febr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
15%
Mondjuk h ez rendben van, megteremtettem. Szeretném hallani a nőktől h mi az ő dolguk.
2022. febr. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!