Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kerül valaki friendzone-ba?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kerül valaki friendzone-ba?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem, hogy ez megint valami nagyon gáz szleng, vagy tudja a 🌳sz hogy mi, mint pl a cringe szó is.

Na mindegy, a lényeg, hogy rájöttem hogy ez egy tényleg létező dolog.

Én eddig, ha tetszett egy lány, mindig kedves voltam sokat beszélgettünk stb. Sose jött össze semmi, csak nagyon jó barátok lettünk.😅 Sokadik ilyen eset után, már elegem volt ebből, nem voltam kedves, sőt ugyanúgy bunkóztam néha, mint a haverjaimmal és azt vettem észre, hogy ez sokkal jobban bejött a lányoknak.

A lány, aki korábban friendzone-ba tett, még ő is sokkal nagyobb érdeklődést mutatott irántam, amint elkezdtem kb belexarni az egészbe.

Számomra ez még mindig érthetetlen, miért taszítja némelyik lányt, ha valaki kedves? Jó, nem azt mondom hogy a bunkózás jön be nekik, mert nem, de ez így fura.

Mostanában felfigyeltem rá, ahogy egyik ismerősöm épp friendzone-ba teteti magát a csajjal... Pont ugyanúgy kedves, poénos, segítőkész vele, ahogy régen én is azzal a csajjal aki tetszett. Már eljutottak oda, hogy amíg jól eltrécselnek, addig a csaj szemmel láthatóan is más fiúk után érdeklődik.🤷‍♂️ Eskü megsajnáltam gyereket, anno ugyanezt játszottam el, fülig szerelmes voltam a lányba, aztán jött a pofára esés, amikor azt mesélte hogy hogyan találkozott az új csávójával😬

Elgondolkoztam rajta, ha egy lány így viselkedne velem, (kedves, poénos, keresi a társaságom) és tetszik is akkor engem ez nem elfelé taszítana tőle, sőt lehet hogy én is jobban közelednék felé. Miért vált ki ez másokból más reakciót.

Itt most nem arról van szó, hogy megjött az incel rinyálni...gondolom hogy nem minden lány ugyanolyan, tudom hogy ők is emberek és nem harapnak😂 (Megbízható forrásból tudom, régen az iskolában tánc órán, mikor nem akartam párban táncolni, akkor biztosítottak afelől, hogy nem fognak megharapni) Férfiakról, tapasztalat hiányában, nem tudok nyilatkozni, de simán lehet hogy nálunk is létezik ez a dolog.



2022. márc. 11. 12:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Bocs de nem olvasom el végig.


Azért mert az adott partner nem nőként vagy férfiként tekint a másikra, csak barátként.


Barátnőmnek is csupa férfi munkatársai voltak, de rájuk mégse gondolt férfiként mert csak kollégák voltak.

2022. márc. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%

Mert hagyja. A FZ-t általában azok kapják meg maguknak, akik annyira sóvárognak az illető iránt, hogy beérik azzal, ha a másik közelében lehetnek és a talonból reménykednek a semmiben.


Nem függ ez attól, hogy esetleg barátként ismeritek meg egymást. Volt nálam is olyan ember, aki eleinte a barátom volt, aztán ahogy egyre többet lógtunk együtt, szinte remegtem az érintéséért és az lett belőle, aminek lennie is kellett: idővel egymásnak estünk és le sem tudtuk venni a kezünket egymásról.


Attól sem függ, hogy esetleg nem tetszel az illetőnek, mert egyszerű a képlet, szemtől szemben felhozod neki, hogy mit érzel, ő erre mond valamit, te pedig aszerint cselekszel. Ha azt mondja, hogy bocs nem, de legyünk barátok, senki sem tart pisztolyt a fejedhez, hogy érdekbarát legyél. Vagy kisétálsz az életéből, mert nem tudsz ezek után máshogy tekinteni rá vagy pedig csak szerencsét próbáltál és rendben vagy azzal is, ha megmarad a jó viszony, de akkor nem reménykedsz, hanem felfogod, hogy ez annyi, amennyi akkor és ott és nem is lesz több.

2022. márc. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Kifejtésben a válasz. A kedvesség az impotenciával egyenlő a nők szemében.
2022. márc. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#3 Ezzel azért vitatkoznék.
2022. márc. 11. 13:21
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Amikor kedves voltál, tettél valamiféle célzást arra, hogy te ismerkednél?
2022. márc. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%

Általában a leggyakrabban azért kerül valaki a FZbe, mert a nő nem potenciális szexuális partnerként gondol rá.


Én is elég sokszor kerültem ebbe a csapdába. Egyik módja ennek, hogy egyértelműen tudatod a csajjal, hogy mit akarsz tőle, hogy tetszel neki. Ekkor, még ha vissza is utasít, nem fog FZ-olni, és később, ha tovább nyomulsz, akkor megkaphatod.


Az FZ-ből kikerülni nagyon nehéz, szinte lehetetlen tapasztalataim szerint, ha onnan próbálsz nyomulni, szinte biztos az örök elutasítás.

2022. márc. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Friendzone nem létezik. Azt jelenti, hogy te szex reményében eljátszod egy csajnak, hogy kedves vagy, és amikor nem olvas a gondolataidban, hogy neked az ismerkedési stratégiád az álkedvesség, akkor bedurcizol.
2022. márc. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Én nem is vagyok durcás😡

😂😂

2022. márc. 11. 13:35
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Lány vagyok és leírom a véleményem, hogy ebből ki kit szűr le, mit fogad meg vagy mit gondol az az ő dolga.



Téveszme, hogy nem jön be ha a pasi kedves, segítőkész.

Nekem speciel az jön be ha valaki nem egysíkú. Szóval kedves, segítőkész, jó ember, intelligens és amellett hogy komoly témákról is el tudunk beszélgetni, amellett hülyéskedünk is, tudjuk szívni úgy egymás vérét hogy közben tudjuk hogy ez poén.


Nagyon fontos nekem (!) hogy lássam hogy a srác magabiztos. Nem, NEM öntelt, nem arrogáns, egyszerűen csak ha kell egy lány, akkor tesz érte és lép és nem fél beszélni velem, hanem laza.


Elég sokszor fordult elő hogy valakivel azért nem tudtunk ismerkedésben 1ről a 2re jutni, mert látszott a pasin, hogy félénk. Félénk és ezen nem lépett túl. Ez lelombozó, főleg hogy az én önbizalmam is rombolja.


Friendzoneba nem azért kerül valaki, mert rossz csaj/pasi, vagy mert túl kedves, hanem azért mert párodnak más típust szeretnél. Részedről nincs meg a kémia, a vonzalom, de mint embert kedveled.


Saját sztorim: 2 srác/fiatal férfi, mindketten barátok. Az egyiknek szinte tuti hogy régóta bejövök. Ezt az ember le tudja szűrni, noha csak apró jelek voltak. Valószínűleg azért sem közeledett konkrétan, mert látta rajtam, hogy én nem vonzódok hozzá, DE amikor rászánta magát hogy egy kicsit konkrétabb legyen, az is olyan volt mint egy általános iskolás fiú pröbálkozása. 30 éves férfiről van szó. Nem vagyunk barátok, de jóban vagyunk tehát kvázi friendzoneba került. Sem külsőre sem belsőre sem az esetem. De nagyon kedvelem. Viszont a magabiztos kiállás, a konkrétabb fellépés, a lazaság NAGYON sokat tud dobni egy emberen.


A másik férfiba viszont beleszerettem, akinek meg kapcsolata van így nem lehet köztünk semmi. Eleinte ő sem volt annyira az esetem, inkább semleges. Idővel ahogy jobban megismerkedtünk, (vele is jóban vagyok) jöttem rá, hogy odavagyok érte. Vele kapcsolatosan érzem hogy van kémia is (részemről, de az se kizárt hogy valamennyire ő is érzi). Személyiségre is olyan típus akit páromként is el tudnék kepzelni.

Viszont a nagyon fontos különbség a kettő között (számomra fontos): hogy a 2. srác magabiztosabb, lazább, amikor velem van természetes, nem akar görcsösen bevágódni. És persze van 1000 ezer masik dolog, de a nők szeretik ha a férfi magabiztos és ha tetszik neki valaki azt kifejezi.


Masik: nemrég történt hogy megismertem egy srácot munka kapcsán. Gyanús volt hogy lehet bejövök neki de semmi konkrét. Külsőre tök semleges, belsőleg nem jött be vele kapcsolatban hogy félénk, feszeng, zavarban van, stb.

Mígnem nemrég amikor utoljára találkoztunk mintha kicserélték volna. Laza volt, nem feszengett, magabiztosabb volt, fel volt oldódva. Máris más szemmel néztem rá.


Szerintem ezt mindkét nemre igaz, hogy aki hisz egy kicsit magában, jó a kisugárzása, máris vonzóbb.


Szóval visszatérve, nem a kedvesség miatt kerülsz friendzoneba, hanem valszeg a kiállásod miatt. Meg kell találni az aranyközeputat. Ne akarj mindenáron bevágódni, de flegma se legyél.

2022. márc. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%
Na meg az, hogy ha valaki kedves, arról nem feltételezi az ember, hogy dugni akar vele. Ez a próbálkozó kis titka marad.
2022. márc. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!