Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire normális, hogy az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Krómgyűrű kérdése:

Mennyire normális, hogy az embernek több párkapcsolata van élete során?

Figyelt kérdés

Szoktam hallani ismerősöktől, hogy "most szakítottam a barátnőmmel", de nem baj, idővel lesz másik" szöveget.


Szerintetek csak velem van a baj, vagy nem csak én gondolom úgy, hogy egy embernek élete során csak egy párja adatott? Az akivel élete végéig élhet, családot alapíthat.


A régi időkben is így volt? Az ember cserélgette a párját, élettársát, szerelmét pár év után?


Láttam barátokat, akikből egy szakítás, válás szellemi roncsot csinált.

Láttam olyanokat, akiknek rossz a házasságuk, ott van 3 gyerek, de mégis a mai napig együtt élnek. Ott mind a 2 fél sinylődik, nem beszélve a gyerekekről.


Honnan tudjuk, hogy ki lesz igazi, akivel egész életünket el tudjuk képzelni és nem fog csalódás érni?

Hogy kell ezt elképzelni?


Valamint nem kiábrándító számotokra, hogy az akivel együtt vagytok, már több kapcsolata volt?


Nem tudom, hogy Ti hogy vagytok vele, de engem valamilyen szinten frusztrálna. Illetve az is, hogy már "Volt" barátnőm és elkezdek egy másikat, új társat keresni.


Köszönöm a válaszokat!



2022. ápr. 6. 09:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az együttjárás a másik megismeréséről szól. Ez fontos, hogy tudd, ki ő. Mert elsőre nem ismered, csak valami megfogott. Tehát normális, hogy több emberrel is együtt jársz.


S van egy pont, ahol döntesz. Onnantól nincs kiszállás - lehet, csak egy apró bökkenőt hoz - mit ér a szavad, ha megszeged az eskü-vőn mondottakat?

2022. ápr. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egészséges az, ha az ember elengedi azt, akivel nem boldog együtt, és másik párt talál magának.
2022. ápr. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Régen nem volt választás, azért maradtak együtt, ha beleszakadtak is. Most már szerencsére van.
2022. ápr. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A régi időkben a válás vagy tilos volt, vagy "csak" társadalmilag elítélt dolog. Emellett nem volt szociális háló, sem szolgáltatások, így az emberek csakis a családjukra számíthattak, egyedül kb. halálra volt ítélve az egyszeri ember.


Ma már nincs kényszer, ha valakivel nem működik jól a kapcsolat, akkor nem kötelező a sírig szenvedni vele.

2022. ápr. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

ma már lehet válni, otthagyni, stb... - s nincs is sem érzelmi, sem szociális biztonságban senki...


Inkább válassz jól!

2022. ápr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Normális, hiszen úgy ismersz meg valakit, ha hosszútávon együtt vagy vele, kapcsolat elején pedig nem tudod mennyire passzoltok. A párkapcsolat során előfordulhat, hogy úgy érzed nem megfelelő számodra, mást akar az életben, megváltozik, esetleg nem tudtok együtt élni, mert olyan szokása, nézetei vannak, amivel nem tudsz azonosulni, nem tudjátok megoldani a problémákat, stb. Ilyen esetben jobb szakítani, mint benne maradni a kapcsolatban egy olyan személlyel, akivel nem érzed jól magad.


Lásd magad, ugyanolyan tárgyaid, barátaid vannak most, mint 20 évvel ezelőtt, avagy történt változás? Miért nem jó neked az a telefon most, mint 20 évvel ezelőtt, avagy TV, étel, kikapcsolódási lehetőség? Bár az emberek nem tárgyak, de szemléltetésnek szerintem jó példák.

2022. ápr. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok hasznos, gyors válaszokat!


És hogy teszi magát túl az ember egy ilyen váláson?


Mennyi az az idő, amíg az ember kívül-belül megismeri a másik félt? Vagy ez nem udő függvénye?

2022. ápr. 6. 09:46
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A feldolgozáshoz idő szükséges, mindenkinek eltérően. Barátok, család, életbeli sikerek, kihívások, új potenciális partner segít, hogy gyorsabban feldolgozd.


Szerintem olykor egy élet is kevés megismerni valakit, ugyanakkor ha valakivel képesek vagytok 2-3 évet őszintén, boldogan együtt élni, az egy nagyon jó előjel. Kapcsolat minősége számít, nem az, hogy hány éve vagytok együtt, például 1 év távkapcsolat nem ugyanaz, mint 1 év együttélés.

2022. ápr. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 komoly kapcsolatom volt, a második 23 évig tartott. Mégis tönkrement.

Vannak jelek, amik előre jelzik, hogy egy kapcsolat nem fog sokáig tartani. Sok össze nem illő ember él együtt ideig-óráig.

De azt senki nem fogja megmondani előre, hogy ti 2 évig, vagy élethosszig lesztek egy pár.

Amúgy meg már az én generációm-Ratkó unokák-nagy része is alkalmatlan a családfenntartásra. A 30-asról meg inkább nem is mondok semmit. Nem becsülik meg a másik jó tulajdonságait, mindig a jobbat, könnyebbet akarják.

2022. ápr. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Pali1977 ***** válasza:
100%
Teljesen normális, hogyha nem csak egy párkapcsolatod van az életben. Mint már írta valaki előttem, ez a másik megismeréséről szól, és hogy te is fejlődj eközben, mert nem azon kell igyekezni, hogy megtaláld a nagy őt, hanem hogy valaki számára te válj a nagy ő-vé
2022. ápr. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!