Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a kulcsa annak, hogy egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a kulcsa annak, hogy egy párkapcsolatban mindkét fél 50-50 egyenrangú legyen, mindkét fél akarata egyaránt érvényesülhessen és ugyanannyi adhasson bele a kapcsolatba, illetve "vehessen ki belőle" mindkét ember?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 12. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
A kompromisszumkészség mindkét fél részéről. Teljesen azonos álláspont ritka. Hol az egyiknek kell engedni hol a másiknak hogy mindkettő úgy érezhesse hogy igazságosan/együtt egyenrangú felekként döntünk.
2022. ápr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, te vagy az, akit elnyomnak, és ezért kérdezed. Tudnod kell nemet mondani, és ha úgy érzed, túl sokat kell nemet mondanod vagy állandóan védeni kell magad, akkor tovább kell lépni.
2022. ápr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pontosabban úgy érzem, hogy a párom "határozott, domináns" személyisége miatt a dolgok többé-kevésbé inkább úgy történnek és úgy alakulnak, ahogy ő szeretné. Ha a hétvégi programokat nézzük, ha azt, hogy nekem, vagy neki mire van igénye, úgy érzem, én jóval többet engedek felé, mint ő felém. Ha ezt óvatosan próbálom jelezni, akkor ártatlan bociszemekkel mondja, hogy mennyi mindent megtesz azért, hogy nekem jó legyen, mennyit beleöl a kapcsolatba, stb.
2022. ápr. 12. 13:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Egymás tisztelete. Egyik se nyomja el a masikat.
2022. ápr. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ezt óvatosan próbálom jelezni, akkor ártatlan bociszemekkel mondja, hogy mennyi mindent megtesz azért, hogy nekem jó legyen, mennyit beleöl a kapcsolatba, stb."


Te is ártatlan bociszemekkel közöld, hogy te is sok mindent beleteszel a kapcsolatban és nem érzed úgy, hogy figyelembe lenne véve az, amit te szeretnél. És nem kell óvatosan próbálni, hanem megmondani. AMit csinál, amúgy érzelmi zsarolás.

2022. ápr. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kölcsönös tisztelet, intelligencia, és nem árt, ha nagy vonalakban egyeznek az elképzeléseitek. A kisebb dolgokban meg fontos a kompromisszum készség.
2022. ápr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan hogy mindig minden 50-50 olyan nincs. Én inkább abban hiszek hogy kompromisszumokkal meg lehet ezt oldani.
2022. ápr. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!