Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez a spontaneitás csak szerint...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez a spontaneitás csak szerintem túl sok?

Figyelt kérdés

A férjem, akivel 7 éve együtt vagyunk, elég spontán típus, velem ellentétben. Rendszeresen megesik, hogy kitalálja, hogy ma, vagy mondjuk 1 óra múlva megy találkozni valamelyik barátjával. Abban 100% biztos vagyok, hogy nem csal meg, mindig eltudom érni, általában csinál fotókat azzal, akivel találkozik, de ezek nélkül is teljesen megbízom benne.

Az viszont kezd zavarni, hogy szerinte ez tök normális. Nem tudom, talán mert egyre sűrűbb téma a baba téma, azért zavar. Gyerek mellett nem örülnék ezeknek a spontán programjainak. De őszintén szólva már most se örülök. Pedig nincs rá okom, mert tényleg nem aggódok más nő miatt, nekem meg rengeteg határidős munkám van, nem tudnék most közös programot vállalni, mégis zavar, hogy ő fogja magát és lelép órákra.

Nem tanácsra vagyok kíváncsi, csak más nézőpont érdekel, hogy mást is zavarna ez, vagy én vagyok nagyon merev, rugalmatlan?


2022. máj. 26. 22:01
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ezek szuper válaszok!

Azért kérdeztem, mert én tudom, hogy merev vagyok, de nem éreztem, hogy ebben is az lennék. Nekem nincs olyan barátnőm, akire ráírhatnék, mert messze laknak, és hát hozzám hasonlóan ők se spontánok. Talán ezért is furcsa ez nekem.

Amúgy nem rendszeres a hajnalozás, 1x-1x fordult elő.

2022. máj. 27. 07:57
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

"én tudom, hogy merev vagyok"


Nem bátorítanám ezt az önmarcangolást. Egyszerűen neked fontosabb a tervezhetőség és a kiszámíthatóság, mint a pillanat szabadsága. Ezzel a világon semmi probléma nincsen addig, ameddig elfogadod, hogy a fordítottja pont ugyanannyira rendben van.

2022. máj. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
49%
Ha szól előtte nap akkor nem baj hogy elmegy? Vagy mégis hány nappal előtte kell bejelentenie, hogy ne legyen hiszti?
2022. máj. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Félelmetes, hogy nem lehet meglenni bullying nélkül. Teljesen korrekt kérdést tett fel a kérdező, milyen hisztiről beszélsz?
2022. máj. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
53%

Zavarna engem is.

Nálunk mindezek ugy neznek ki hogy eleve visz magával minden barátjához.

Es nem egyszer ha hívják is inkább van velem kettesben, es lemondja a találkozóit. Azaz barátok elé helyez engem.

Amiket te írsz az nekem olyan mintha egyenesen külön életet élne es nem "MI" van a szótárában hanem te meg en.

2022. máj. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

*Sőt. Minden exem vitt a haverjaihoz hajnalokig is. Nem egyszer voltam en 5-10 pasi között is egyedül nő.

Es nem en akaszkidtam a nyakukba még én nem akartam menni es ugy "könyörögtek"hogy "dehisz mindenki vár téged is"

2022. máj. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szervezz te is több közös programot, akkor kevésbé lesz energiája másra illetve jobban úgy fog kezelni, mint akivel eljárni is lehet. És kicsit legyél te is a barátaiddal (vagy szerezz újakat... pl. munkahely, tanfolyam, sport...?), hogy ne irigykedj (nem leszólás, ez simán benne lehet az emberben, hogy milyen jó lehet a másiknak, akkor is, ha nem kíván neki rosszat). És néha csatlakozz be te is az ő barátaihoz, hogy több közös élményetek legyen. Ilyenkor is, ha elment sörözni, hát miért ne lehetne felvetni, hogy ha befejezted a melót, mégy utána? Néha pedig csak kérd meg, hogy ma szeretnéd, ha otthon maradna. Ne akkor vétózd meg sorozatban, amikor elhívják, hanem hogy mittudomén keddenként legyen már egy nyugis nap, amikor főztök és moziztok és szexeltek. Vagy elmentek moziba, futni, mittudomén. Vedd kezedbe az irányítást, mondd neki, mit szeretnél, ne tőle várd, hogy magával vonszoljon ide-oda vagy lefordítsa a hallgatásod.

Mert nekem is az jön le, hogy ha csak mostanában unatkozol, egyedül érzed magad, akkor talán mert más lett a napi ritmusod? vagy mert a barátaid kikoptak?, de a párod meg azt hiszi, mivel úgyse lenne kedved-időd semmihez, ezért minek nézze, hogy dolgozol, ha neki meg van kedve és ideje. Találjatok valami közös keresztmetszetet.

Gyerek meg... Hát gyerek mellett nem fogsz unatkozni és azt fogod visszasírni, hogy nem lehetsz egyedül :D Hogy a párod milyen apa lesz, elmenekül-e az otthonról a haverokhoz és egyedül hagy (van ilyen bőven), vagy élvezni fogja a nyüzsis apaságot (ilyen is van), azt ebből nem lehet megítélni. Vannak babával is nagyon aktív életet élő családok, akik lazán ide-oda járkálnak programról programra, kirándulnak, barátkoznak, és vannak, akik totál bezárkóznak és nem mernek elindulni, mert mi van ha... borul a napirend, ciki ha mások előtt sír, pláne szoptatni kell útközben, vagy csak csöndben lehet elaltatni, stb. Ez mindenkinél annyira, de annyira egyéni, ahogy a gyerekek is nagyon azok. Az lesz akkor is a lényeg, hogy tudjatok együttműködni.

2022. máj. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további segítőkész válaszokat!

A kevés piszkálódókat nem köszönöm, mint már többször leírtam, az érdekel, hogy más hogy áll ehhez a kérdéshez, a spontaneitáshoz, kit mennyire zavarna a helyemben.

Köszönöm a jószándékú tanácsokat is, jól esik, hogy ilyen részletes válaszok is jöttek!

Igazából nekem több barátom van, mint neki, csak én munka mellett tanulok, és most nagyon nincs rájuk időm. És szívesen eljárok sok helyre, bár ez az éjszakázás nekem nem jön be, és ahogy írtam, nekem fontos, hogy lássam előre, mikor, hova megyek. Tehát tényleg kimondottan ez a spontán dolog zavart/zavar, de elgondolkodtattak a válaszok, hogy ez azért nem olyan szörnyű, mint amilyennek én éreztem.

Én nem akarnék vele menni a barátaihoz, azzal semmi bajom, hogy neki is megvan a maga társasága. Persze ismerem őket, de nincs igényem arra, hogy együtt szórakozzunk.

2022. máj. 27. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!