Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi minősül komoly...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi minősül komoly párkapcsolatnak?

Figyelt kérdés

Szerintetek komoly kapcsolatnak minősül(het) egy egy hónapig tartó párkapcsolat?


Ismerősöm mondta, hogy írjam ki. Mert szerintem nem az időtartam számít, az nem releváns abban, hogy komoly-e. Hanem az egymás iránti elköteleződés [az elszántan , komolyan eldöntve, amellé állva, hogy együtt éljünk. Tehát ennek a komoly szándékú tervezése, elköteleződése.] , meg mondjuk az érzelmi kötődés. Mert egy hosszabb távú párkapcsolat is lehet komolytalan, ,,játék"; meg egy rövidebb távú párkapcsolat is komoly. Pl ha nagyon rövid idő alatt kiderül, hogy imádják egymást, de nem illenének össze.


Tovább most nem részletezem; de ha lehet, hogy szükséges még, akkor lehet, hogy írok.



2022. jún. 13. 17:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Melyik tényező a fontosabb; az elköteleződés, vagy az időtartam, vagy mind a kettő együtt, hogy komolynak nevezzetek, tekintsetek egy párkapcsolatot mindenképp?
2022. jún. 13. 17:32
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
1 hónap még csak egy szituáció. Nem komoly kapcsolat
2022. jún. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mind a kettő együtt.

Egy 1 hónapja tartó kapcsolat semmiféle tekintetben nem nevezhető komolynak, az még csak az ismerkedésről szól. Nyilván dolgoznak a hormonok, ilyenkor örök szerelmet látni kamaszos naívitás.

2022. jún. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigieket, mégegy eszembe jutott, hogy milyen tényezők fennállása szükséges, hogy valamit komoly párkapcsolatnak lehessen nevezni? Akkor az eddi válaszok/válaszolók szerint az idő is mérvadó.


Akinek van kedve, még írhat; köszönöm az eddigieket szóval.


:):)


Meg egyébként az ismim azt hiszem, arra kíváncsi, hogy mrlyikből van több; kinek az álláspontja mellett foglalnak állást többen. Talán. :):) Gondolkoztam, hogy írok róla ki kérdést, de így jobbnak láttam, megmég, nem biztos, hogy egyszerű lett volna megtalálni a szavazáshoz a megfelelő kérdést. :):)

2022. jún. 13. 18:03
 5/7 A kérdező kommentje:
*eddigi
2022. jún. 13. 18:11
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
En azt mondanám hogy mondjuk ha már fél éve együtt élnek az már komoly. Ott már a legtöbb dologra fény tud derülni.
2022. jún. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem számít az időfaktor, de sok minden más is. Pl. nem mindegy, hogy 1 hónapja járnak, és 1 hónapja is ismerik egymást, vagy 1 hónapja járnak, de előtte laza haveri viszonyban voltak, tehát ismerték egymást, vagy 1 hónapja járnak, és előtte a legjobb barátok voltak.

Az sem mindegy, az az egy hónap mennyire volt tartalmas. Nagyon sokaknál egy hónapos kapcsolat annyiból áll még, hogy találkoztak hetente kétszer, vagyis összesen nyolcszor. De ha ez a hónap intenzív egy hónap, hetente szinte minden nap találkoznak, az megint más.

Az sem mindegy, mi történik egy hónap alatt. A legtöbb esetben kb. semmi, csak a szépet és jót látjuk a másikból, de megeshet olyan szituáció, ami miatt úgy kell összezárni.


Önmagában sem az idő, sem az elköteleződés nem jelent semmit. Igazad van, mert lehetnek valakik évekig úgy együtt, hogy kvázi csak szexelnek és osztoznak a rezsin. De ha egy hónap alatt találkozik két ember összesen nyolcszor, akkor hiába van elköteleződés, baromi sok dolog nem derül még ki egymásról, ami miatt azt lehetne mondani, hogy az egy valódi, komoly kapcsolat. Kivéve, ha volt előzetes ismeretség. Szóval egy egyhónapos kapcsolatot inkább kezdetnek neveznék, ahol a felek gondolkodják komolyan.


Szerintem is amúgy egy fél év lehet a vízválasztó. De nyilván ez csak általánosság.

2022. jún. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!