Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem fogalmaz egyértelműe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem fogalmaz egyértelműen - ez jelent egyáltalán valamit?

Figyelt kérdés

Megőrülök egy pasiért, akit a baráti körömből ismerek nem túl régóta. Néha találkozunk ketten is (nem randi), de fogalmam sincs, hogy én tetszem-e neki. Ráadásul van egy felesége, de nem ismerem a kapcsolat "állapotát". Nyilván (illetve ez nekem nyilvánvaló), hogy ha minden rendben van, akkor semmiféle tetszést nem nyilvánítok ki, eddig még nem tettem. De jó lenne először megtudni, hogy esetleg épp válófélben van-e vagy ilyesmi (esélyes).


És most jön, ami szöget ütött a fejembe, de lehet, hogy feleslegesen:

egy programot elhalasztottunk egyéb okok miatt, de külön hozzátette, hogy úgyis most ért vissza külföldről, meg van egy költözés, és hogy egyébként is sok dolga van, és akkor tényleg mindenkinek egyszerűbb, ha elhalasztjuk.

Ezt a költözést már valamikor említette, akkor is "egy költözésként".


Szóval én most ezen pörgök, hogy miért nem "a költözés" vagy "a költözésünk" vagy "költözünk", miért "egy költözés". És már másodszorra említi, most külön hangsúlyosabban.


Jól gondolom, hogy esetleg költözik otthonról, de nem akar erről beszélni, mert ez elég személyes (nem ismerjük olyan régóta egymást) vagy azt gondolja ez engem nem érdekel? Vagy teljesen rossz úton járok és nem kell semmit belegondolni? De akkor minek mondja egyáltalán?


2022. jún. 26. 19:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%

Ez egy szo csak az a baj.

Tudni kellene hogy alapvetoen beszel e egyesszámban, vagy más esetekben hasznal e tobbesszámot.


Tehat megyek haza vacsizni, vagy megyek haza mert vacsizunk, vagy indulok kirandulni, vagy indulunk kirandulni.


Eleve a szava jarásai nincsenek meg egyetlen szóból.

2022. jún. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Noren1989 ***** válasza:
100%

Mondom a szokàsos vàlaszt: meghúzna, de csak azért, mert adod alà a lovat a viselkedéseddel.


Màsfelől, foglalt, a f-sznak kell ez neked?

2022. jún. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Én már ott elvesztettem a fonalat, hogy miért találkoztok kettesben(ami nem randi), ha felesége van? Nekem akkor is fura lenne, ha ezer éve ismernétek egymást a baráti társaságból, hogy miért nem együtt találkoztok a többiekkel, de így, hogy új ember, meg azt se tudod róla, hogy van-e felesége, vagy épp válik? Tök felületes ismeretségnek látszik. Én olyanokkal nem szoktam kettesben találkozgatni. Meg ok., hogy neked új, de senki nem ismeri a "baráti társaságból", aki tudna róla, hogy épp válik? Milyen társaság ez? Egyáltalán hogy került oda?
2022. jún. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Neked egyetlen dologgal kell tisztában lenni, hogy nős!

Mitől lenne esélyes, hogy válófélben van, ha semmit nem tudsz róla? Teljesen mindegy, hogy hanyadik személyben beszél. Ha nem akarsz konkrétan rákérdezni (nem is kellene, mert nem ismered), a családi viszonyaira, simán megteheted, hogy a többször felvetett költözésről kérdezed. pld.: Beszéltél a költözésről, hogy álltok, merre költöztetek, sikerült berendezkedni, a feleséged eljutott a dekorálásig, vagy dobozból éltek. Szigorúan többes számban, ha egyedül költözött ki fog javítani!

2022. jún. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

1. Soha nem beszél többesszámban, de nem is rejtegeti, hogy felesége van. Hordja a jeggyűrűt, meg olyan is volt már, hogy "bocs, egy pillanat, még felhívom a feleségemet"


2. Egyáltalán nem adok semmilyen lovat alá, még csak szőrmentén sem (csupasz a nem létező ló).

Sajnos 2000-ből egy pasi tetszik, ez van, ez épp ő. De zűrzavart nem akarok, meg nem ilyen vagyok, szóval pont ezért nem is csináltam semmit. Ezenkívül simán lehet, hogy tök hidegen hagyom.


3. Ez egy sportkör, tollasozunk, inkább felületesebb baráti kör. Talán lenne, akitől meg tudnám kérdezni, de nem akarom azzal égetni magam, hogy egyáltalán érdekel, és akkor ezt majd mindenki tudja (ráadásul hozzá is tuti visszajut, elásnám magam). És így esik meg, hogy találkozunk - ki mikor ér rá játszani.

2022. jún. 26. 20:02
 6/13 A kérdező kommentje:
4. Köszönöm a tanácsot, én is gondoltam ilyesmire, hogy ilyen módon rákérdezek a költözésre. De még ettől is félek, mert eléggé egyértelmű, hogy valójában mi iránt érdeklődöm, nem? És ha nem javít ki, meg nem érdeklem, meg semmi, akkor nagyon ciki. Simán legvágja, 13 évvel idősebb, mint én.
2022. jún. 26. 20:05
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem túl bonyolítod. Kérdezd meg hogy meg volt-e költözés vagy hogy ki költözik. Ezzel még nem egyértelmű hogy tetszik neked. Nős pasi azért vigyázz vele😉
2022. jún. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

6-os Szerintem egyáltalán nem. Ez egy olyan dolog, amiről ő többször beszélt, általános téma.

Amúgy, ha hordja a jegygyűrűt, és főleg, mivel tollasozás közben felhívja a feleségét, biztos lehetsz benne, hogy nincsenek válófélben! Aki válik, az a szabadidejében szarik telefonálni, pont ráér 1-2 óra múlva, esetleg.

2022. jún. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Amit #4 írt az szerintem tök jó. Nem tolakodó, gondolhatja azt is, hogy udvariasságból kérded. Vagy csak szimplán érdeklődő vagy. Nem kell 500 mondatot feltenned, felteszel egybe kettőt (amit #4 írt) pl: "hogy álltok a költözéssel, sikerült-e berendezkedni?".


Ha együtt költöztek, akkor majd úgy fog válaszolni, mert ez lesz a természetes.

Ha nem és nyitottabb akkor úgyis majd valahogy beleszövi, hogy egyedül ment.

Ha zárkózottabb/nem akar erről beszélni, akkor úgyis csak valami olyat fog mondani, hogy személy ne szerepeljen benne "ja nagyjából megvan/nincs meg".


Egyik esetben sem kell tovább görgetned a témát, mert az már lehet kínos, de ez még tök természetes és vallalható.


Egyébként nem hiszem, hogy ennyire pálcát kéne törni a fejed felett. Emberek vagyunk, a vonzalom önmagában még nem bűn.

2022. jún. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

8. Igen, egyetértek (bár nem közben, hanem előtte, de ez ilyen szempontból mindegy), pont ezért tényleg nagyon kussoltam erről a vonzalmamról, mert egyébként szeretünk egymással játszani, ezt nem szeretném tönkretenni (van egy férfi kör meg egy női kör, és én a nőknél sokkal jobb vagyok, a férfiaknál meg megállom a helyem, de sokaknak nem egy élmény nyilván, ezért bevettek a körbe engem egyedül, de viszonylag kevesen játszanak velem, ő az egyetlen, aki nagyon gyakran hajlandó). Szokás utána inni valamit és beszélgetni, ez is tök jó vele.

Kezdem tényleg felfogni, hogy ez csak az én fejemben van, csak erre a hülye költözésre kattantam rá, mert már valószínűleg nem látom rendesen a dolgokat (ezért is tettem fel a kérdést).

Ettől függetlenül múltkor búcsúzáskor pacsi helyett elkezdett behajolni, hogy megöleljen, de ettől én úgy lefagytam, hogy csak visszapacsiztam gyorsan. Teljesen kész vagyok már :(

2022. jún. 26. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!