Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők, mi a véleményetek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, mi a véleményetek a lista szerinti párválasztásról? Van, aki ragaszkodik közületek?Szintén nő, 26/N.

Figyelt kérdés

Ismertem olyat, akinek minden elvárása teljesült a párjában, és a naplójában előzetesen rögzítette a feltételeit.


Nem lehetne ezt kicsit lazábban kezelni? Mármint kell valamilyen feltételhez tartani magunkat, ha kellő önismeretünk van. Én csak azt tudom, mi az, ami egyáltalán nem fér bele, mert vannak korlátaim, amikről tudom, hogy ellenkező beállítottságú embert kikészítene.


Ezek a következők:


- Az elejétől óriási távolság, ami minimum 2 óra ingázást jelent. Nem menne a távkapcsolat.

- Semmi életcéllal tengődés, semmilyen hobbi, vagy életveszélyes hobbik. Nem vagyok egy vagány lány, bizonyára untatnám és nem tudnék ilyen programokra elmenni sem, mert pánikrohamot kaphatok tőle. :(

- Ha felmegyek a lakására és tipikus legénylakás, szóval zéró rend van.

- Ennek az ellenkezője, a rendmánia. Szétszórt vagyok, kint hagyom pl: a dolgokat a hűtőből, ettől frászt kapna, ez is tapasztalat. Én meg feszengek ilyenkor, lakótársi viszonyból tudom ezt.

- Fogához veri a garast. Néha kell szórakozásra költeni!

-Túlköltekezik. Balansz és kompromisszum is kell pénzügyekben. Végletek nem jók.

- Káros szenvedélyek súlyosabb szinten.

- Dohányzás semmilyen szinten.

- Szidja a kedvteléseim, pl: utálja a macskákat, mert én nagyon cicás típus vagyok. De minden állatot szeretek és ő is engem.

- Gyerek ellenes. Igazán gyermek és családcentrikus vagyok.

- Ha lenézné a munkámat.

- Ha nincs kellő empátiája, műveltsége, intellektusa.



Beleférhet kategória:


- Ha rögtön az elején arról faggat, milyen korábbi tapasztalataim voltak. Legalább őszintén bevallhatom, hogy szűz vagyok, de nem ezzel kezdeném, ha nem muszáj, mindenesetre előbb elmondanám, mint utóbb. Elutasíthat emiatt, sajnos ez ilyen.

- Bizonyos fétisek... nem mind és van egy határ.

- Picit husibb alkat, macisabb típus. Én is teltkarcsú vagyok.

- Nem kell azt egye, amit én eszem,de tartsa tiszteletben az étkezési stílusom.Vice-versa.

- Nem kell a zenei stílusomat elviselje. XD

- Nem igazán vannak barátai. Nekem is csak nagyon kevés és ritkán van időnk találkozni. Ergo nem kell nagy társasági lénynek lennie.

- Nem érti a humorérzékem. Nem vagyok tehetséges ebben. :(



2022. júl. 26. 23:26
1 2 3 4 5
 21/50 anonim válasza:
87%

>> Van, aki ragaszkodik közületek?

En oszinten megmondom a kerdest sem tudom ertelmezni. Itt egyaltalan mi a kerdes?


Elolvasva a listat egyebkent, szerintem egyaltalan nem irrealis. A legtobb dolog teljesen rendben van, legalabb oszinten leirtad. Szerintem ez szamit. Viszont a szerelemnek resze az alkalmazkodas is, hiszen az emberek valtoznak. Azert mert valaki nem szereti a rendet 2022-ben, lehet hogy mikor gyerekeitek lesznek, hirtelen rendszereto lesz.

Most nezzuk edesapam peldajat is, aki dohanyzott. Haromszor szokott le rola, evekig nem dohanyzott, majd ujrakezdte. Most akkor edesanyamnak minden alkalommal el kellett volna hagyni, majd ujra osszejonniuk? Ha valaki igazan szereti a masikat, akkor el tudja fogadni olyannak, amilyen.

Es ezek nem szelsoseges peldak, minden emberben ott a valtozas.

Szerintem 20-30 evesen ezeket mar reg tudni kene. Lehet a kerdezo meg kicsit tapasztalatlan. De majd belejossz, de sose legyel merev, mert sajnos nagy az eselye, hogy ugy egyedul maradsz. :(

En mindig azt szoktam mondani, hogy jarjunk nyitott szemmel, vegyuk eszre a szepet, es legyunk nyitottak az ujra.


Visszaterve az eredeti posztra (az eddigi valaszokat sosem olvastam el), a felteteleid nem tulzoak, mindenkinek vannak igenyei, elkepzelesei a parjarol, es a kapcsolatanak a jellegerol. De ha azt veszed eszre, hogy a felteteleid annyira sulyosak, hogy amiatt nem talalsz part, akkor ideje kicsit valtoztatni rajtuk (nem feltetlen engedni, csak megtalalni egy egeszseget kompromisszumot). Mindezt azert, hogy megtalald a boldogsagot.


F

2022. júl. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
84%

Nekem nincs ilyen listám. Vagyis talán 8-9 évesen írtam ilyet, de nem vagyok benne biztos. Elvárásaim vannak, de nincsenek összeszedve/összegyűjtve.

Fontos különbség van a "mik az elvárásaid" és "mi az ideálod" között.


Szerintem teljesen jó a te listád, nem túlzás.


Nekem ennél több/magasabb más elvárásaim vannak (lehet, hogy ezért nincsenek összeszedve), de van barátom, aki minden simám teljesíti. Nem ez alapján választottam, mivel nem volt a fejemben egy lista.

2022. júl. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:
21-22 köszönöm! :) Ez azért alakult így, hogy leírtam ide, mert átgondoltam. Azt sem írtam le, hogy valaki tanácsolta, hogy tegyem meg, mert sikertelen vagyok, hátha segít. De szerintem az élet valóban nem így működik. Nem lesz olyan személy, aki mindenben passzol az elvárásokhoz. A szélsőségeket viszont nehezen kezelem. Ezt valószínűleg otthonról hoztam, ott is tűz és és víz a szüleim. Az eddigi barátaimhoz kizárólag szellemi szinten sikerült kötődni, a materiális része - kinek mije van ,- soha nem érdekelt! Sajnos vert pár éket közénk, hiszen tehetősebb családom van, meg kellett beszélni, eltávolodni... rengeteg irigy ember van sajnos és egy barátságban is gyakori. Ideológiai eltérések miatt is voltak nagyobb vitáink, de ez is oké. Eddig lakótársakkal laktam, van egy húgom, a nőkkel való kompromisszumokat jobban ismerem.
2022. júl. 27. 09:54
 24/50 anonim ***** válasza:
70%

Amúgy ha valaki venné a fáradságot és pl. a szóhasználtot nézni, vagy a másikhoz való hozzáállást tekintené fontosnak, akkor észrevenné, hogy a 10-es hozzászóló lehet nem akar gondosz lenni, de egy bunkó picsa. 0 ismerettel talpasan beleállt egy olyan emberbe, akinek érezehtően problémái vannak, de empatikusság helyett az érzéketlenséggel jött, majd elkezdett vergődni két olyan dolgon, amit a kérdező ki se tudott fejteni még. Vagánynak nevezni ezt én nem tudom, mert ez eddig csak bunkó. :)

F

2022. júl. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
A kérdés az, hogy mit tudsz ezért cserébe adni? Mert ugyan van egy időszak, 1-3 év, amíg az ember se lát - se hall a szerelemtől, de utána beköszönt a rögvalóság, mégpedig az, hogy jók vagytok-e együtt? Mert az lehet, hogy te azt várod el, hogy ne költekezzen túl, de a fogához se verje a garast, de ha pl választani kell a prémium cicatáp meg egy jó horgászbot között, nem biztos, hogy egyet fog veled érteni, vagy akar el tud viselni.
2022. júl. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 A kérdező kommentje:

25-ös, mégis mit tudsz a penzügyi kultúrámról? :D

A prémium macskatáp és a horgászbot nem ugyanaz a dolog, de egy macskát is lehet olyan drága tartani, mint a horgászás hobbi. A hobbimra eddig 1 milliót elköltöttem, mert digitálisan és Copic filcekkel rajzolok. Fényképezőre még nem tellett. Felújítgatom a lakásomat. Átlag középosztálybeli élet. Ebbe belefér a horgászbot és a prémium macskatáp is. 200 nm-es házban viszont nem élnék, rengeteg gond van vele anyukáméknál, és én sem győzök nekik segíteni a ház körül. :O

2022. júl. 27. 15:33
 27/50 A kérdező kommentje:
Vagy ha a párom erre várna, néha szükség lesz egy takarítóra és kertészre is, mert minden vágyam az, hogy a szakmámban dolgozhassak, ami heti 40 óra lesz. Kikapcsol a házimunka, de úgy nem, ha senki sem segít benne. És ez is oké szerintem.
2022. júl. 27. 15:35
 28/50 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudok semmit a pénzügyi kultúrádról, nem is írtam róla. Csupán felhívtam a figyelmedet arra, hogy bizonyos fogalmak énközpontúak az elváráslistádban. Ami önmagában nem baj, ha tudod mivel kompenzálni. Ezért kérdezem, hogy mit tudsz te nyújtani?
2022. júl. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 A kérdező kommentje:
Leírtam két korábbi válaszban, nem vagyok hajlandó még egyszer, mert pontosan megírtam mivel foglalkozom, mik a kedvteléseim. :D Amúgy nem tudom mit kéne kompenzálni mivel. Nekem ez az ideológia is túl keretes, éles.
2022. júl. 27. 18:45
 30/50 anonim ***** válasza:
78%
Nem véletlenül vagy egyedül...
2022. júl. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!