Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én nem tudom elképzelni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én nem tudom elképzelni azt, hogy valakivel az életem végéig elköteleződjek és vele éljem le az egész életem?

Figyelt kérdés
Rengeteg olyan idős párt látok, akik 50 évnél is többet voltak/vannak együtt, de én ezt nem tudom elképzelni magamnak. Minden nap találkoztok egymással, vele töltöd egy nap a legtöbb időt. Pár év után "megunják" egymást az emberek. Mármint semmi új dolog nem történik veletek, teljesen kiismertétek egymást. Barátokkal kevesebbet találkozik az ember és azzal is megszakad a kapcsola, hasonló okok miatt. Még eléggé fiatal vagyok (18 éves), de én nem tudom azt elképzelni, hogy egy emberrel töltsem le a maradék 60 évemet. Tudom eléggé fura lehet, amit most írok, de hiába. Természetesen szeretnék ( volt is) komoly kapcsolatot,de tudom, hogy egyszer ennek is vége lesz és ki fog aludni a szikra.

#párkapcsolat #pár #Életen át tartó szerelem
2022. aug. 4. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem, más is így van ezzel, ezért van a sok megcsalás és válás
2022. aug. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
A barátaidat is megúnod pár év után és lecseréled?
2022. aug. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én se. Most 40 vagyok, és van valaki, akivel már le tudnám húzni szerintem ezt a pár évet, csak hát, le se sz@r😥 18 éves koromtól valószínűleg vele se ment volna.

A barátaimmal kitartóbb vagyok. Van 20+ éve meglévő baráti kapcsolatom is, és van köztük olyan, amit kizártnak tartok, hogy megszakadna.

2022. aug. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak te, beállítottság kérdése. Van mindenféle ember, semmi gond ezzel.

Én pont az ellentéted vagyok, 15 éves korom óta arra hajtok, hogy találjak egy párt, akivel leélhetem az egész életem. Aztán 22 éves koromig nem találtam normális párt, állandóan szar kapcsolataim, ismerkedéseim voltak, szóval akkor attól féltem, hogy ez az "örökké együtt" dolog egy gyermeteg képzelgés volt.

Aztán megtaláltam a párom, 9 éve vele vagyok, és még jobban szeretjük egymást, mint az elején. Szóval megint hiszek ebben, és teljesen természetes számomra az elköteleződés és az a jövőkép, hogy együtt öregszünk meg.

De persze vannak, akik 20-30 év után válnak, szóval semmi sem biztos sajnos.

2022. aug. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Számomra is elég elképzelhetetlen, hogy életem végéig meglegyen az az érzelmi meg fizikai kötődés és megértés meg egyetértés és empátia meg tisztelet valakivel. Nyilván nem példátlan, van ilyen is, de szerintem ez a ritkább, a legtöbb 10+ évesházasság amit én látok eléggé lelombozó számomra. Passzív agresszív megjegyzések, keserűség, tűrés, a másik kritizálása, a másikra való panaszkodás, besavanyodás stb .

Mondjuk szerintem nem is kell életed végéig partnert keresni, ha az adott jelenben úgy meg azzal az illetővel vagy boldog, akkor miért ne lehetne vele kapcsolatban lenni, és ha már nagyon nem működik, akkor továbblépni? Vagy legalábbis én inkább tovább lépnék, mint a fentiekben éljek.


A baráti kapcsolat azért más, mert rendszerint a barátaiddal nem veszel közös ingatlant vagy nem veszel fel hitelt, nem neveltek együtt gyereket vagy kisállatot, nem vezettek egy háztartást, nem vagytok közös kasszán, nem éltek rendszeres (vagy épp rendszertelen) szexuális életet, nem alszotok egy ágyban nap mint nap, márpedig a legtöbb házasságban ezek kritikus kérdések.

2022. aug. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én simán. Nekem már 2 ilyen ember is van az életemben.
2022. aug. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Pacsi, ma már ez úgyis csak álom lehetőség, hisz rengeteg a használt ember a piacon...
2022. aug. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!