Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy valóban intelligens férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy valóban intelligens férfi családja lehet ilyen?

Figyelt kérdés
Pontosabban egykori családja, már szerencsére szétmentek… Még év elején, neten megismerkedtem egy pasival, elvált, jóval idősebb nálam. Ő 45 éves, én 28. Jól érezzük magunkat együtt, és azóta nagyon megkedveltem. Kedves, nyugodt, türelmes, intelligens. Viszont borzasztóan megijeszt, hogy milyen a volt felesége és a lánya... Már többször elgondolkodtam, hogy talán őt is félreismertem. Egyszerűen nem találok magamnak értelmes magyarázatot, hogy lehet egy ilyen nőt ennyire sokáig megtartani. Igazi hárpia, zsarnok, hazug, önző. 22 évig voltak együtt, abból 15-öt biztos nem is dolgozott a nő. Mindig volt valami kifogás, hogy miért nem, de ha számon lett kérve, ment az önsajnáltatás. A szex sem volt jó vele… A lányuk sem sokkal különb, csak pár évvel fiatalabb nálam, de esze ágában sincs dolgozni, a csávóját húzza le állandóan. Akkor merült fel a válás (természetesen nem az asszony részéről), amikor anyagilag totálisan lehetetlen helyzetbe kerültek. Előtte mondhatni, ez a környezet megfelelt neki. Nem egy csajozós típus, eléggé introvertált, ahogy kivettem, talán a munkába menekült… Viszont így sem értem még mindig. Úgy érzem, ha neki ebben merülnek ki az igényei, hogy valaki megcsinálja a házimunkát és főzzön, feleslegesen töröm magam, mert bárki megfelelne neki, aki ezekre képes. Van rá esély, talán tényleg rájött, hogy rossz volt, amiben élt? Szeretnék közelebb kerülni hozzá, de így félek. Tartok tőle, hogy ha ezek a nyakában fognak csüngeni, a közös életünk is tönkremehet. Szinte semmilyen támogatást nem kapott tőlük akkor sem, ha néha kérte. Szívtelen vagyok ha úgy látom, hogy ilyen emberekkel jobb lenne a kapcsolatot sem tartani, legyen szó akárkiről, vagy pont én látok józanul? Ti mit tennétek, belemennétek, vagy addig hagynátok, amíg nem késő és nem okozhat még nagyobb csalódást?

2022. aug. 8. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugy nez ki papucs tipus. Az ilyenek dominans nőkkel műkodnek egyutt. Állitom a nő kovetelte ki a házasságot gyereket is.
2022. aug. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a francba, vesződjön tovább a pióca előző családjával ha nem tudja lerázni őket és csak a szükséges dolgok miatt kapcsolatot tartani velük!
2022. aug. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

A volt házastárs túlságos szidása intő jel. FŐleg, ha 15 évig "elviselte". Valszeg az ellen nem volt kifogása, hogy a kisujját sem kellett otthon mozdítani és nem valószínű, hogy bőven 40 felett fog megváltozni.


Én hagynám a fentiek miatt, illetve nem tudom, te mit tervezel, én szeretnék majd gyereket, de nem egy közel 50 éves pasitól.

2022. aug. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Miben befolyásolja a pasas mostani életét az ex felesége?

Mennyire van jelen az életében a felnőtt lánya?

Az egy dolog ha csak mesél róla, hogy miből lépett ki.

Pénzt ad az exének? Vagy találkoznak is?

Az lenne az egészben a lényeg, hogy a MOSTANI életét mennyire érinti a felnőtt lánya és az exe.

Az természetes hogy ha tartja a kapcsolatot a felnőtt lányával, néha találkoznak, mert végül is ő az apja. De elvileg az ex feleséghez már semmi köze nincs.

Ez alap esetben nem kellene, hogy befolyásolja a kapcsolatotokat.

Ha még folyamatosan jelen van az exe az életében, vagy lehúzzák pénzzel, az már gond.

A ti kettőtök kapcsolata rajtatok múlik, ti alakíthatjátok olyanra amilyenre szeretnétek. De ehhez ugye két ember kell.

2022. aug. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem ilyen egyszerű. Az én volt feleségem is ilyen.


A manipulatív, nárcisztikus, kontrollmániás, személyiségzavaros ember úgy visz bele egy ilyen kapcsolatba hogy észre se veszed. Az elején minden rózsaszín, aztán fokozatosan lesz egyre rosszabb. Profi manipulátor mellett észre sem veszed.

Pláne hogyha bipoláris zavara van. Egyik pillanatban még a fellegekbe repít téged, máskor meg kínoz (lelkileg) bántalmaz fizikálisan, a végsőkig kontrollál. És ha bármiben ellentmondasz, kezdetként meg jön a "megvonás", a passzív agresszió, majd a fizikai. 3-4 év után eljutsz oda h menekülni akarsz, ilyenkor jön a fegyver, az öngyilkossággal fenyegetőzés. Engem ez még 10 (!!!!) évig tartott egy ilyen kapcsolatban. (Mondjuk hozzáteszem, mi tizenévesen jöttünk össze. 20 évesen, még a rózsaszín ködben házasodtunk. De ahogy mások is mondták, a túl gyors tempó mindig gyanakvásra ad okot. És valószínűleg a pszichológiai gondok is folyamatosan súlyosbodtak)


Szóval ne ítélkezz elhamarkodottan. Ki tudná ezt megmondani, a férfi miért maradt a nővel. Van aki a gyerekkel zsarolja. Vagy más dolgokkal.


Egyébként az 1-es válasza nagy hülyeség, ennek semmi köze a papucssághoz. A papucs férfi élvezi az alárendeltséget, mert azért cserébe h asszony parancsol, neki nyugi van. Egy zsarnok nő mellett ez nem így van, minden nap kín. Akár ellentmondasz akár nem. Erre csak a mostani kapcsolatomban jöttem rá, ahol teljes egyensúlyban élünk az élettársammal.

2022. aug. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Jellemzi az embered, milyen társat választott és mennyire tartja magát csak áldozatnak. Ritka az, aki nem szidja a másikat, hanem ki tudja mondani, hogy ő volt hülye, hogy őt választotta és vele maradt és másképp kellett volna. Na az az, aki tud tanulni a hibájából és szerintem van ilyen is. Nagy trauma esetén 40 felett is. De ha csak ott tart, hogy ő nem tehet semmiről, mert a másik volt a gonosz, ő meg a patyolat... szerintem azzal nem érdemes kezdeni. Ők azok, akikkel amíg minden oké, minden happy is, de az első döccenőnél meggyűlölnek, mert csak végletekben tudnak gondolkozni, nincs önismeretük, csak tükrözik a világot, és vagy szenvedélyesen ragaszkodnak vagy szenvedélyesen utálnak (sőt akár saját magukat is tudják így utálni).
2022. aug. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, el lehet vergődni egy ilyen nő mellett évtizedekig. Nem egyik napról a másikra lesz elviselhetetlen a legtöbb ilyen feleség. Szép lassan, több hullámvölgy után telik be a pohár. Nem mindenki annyira önérzetes, hogy kilépjen egy ilyen nő mellől. Főleg, ha gyerek van, vagy hitel.

Nem azért mondom, mert irigykedem, én is ennyi idős vagyok, mint a barátod. Nem hiszem, hogy leállnék egy korodbeli lánnyal, nem lenne türelmem hozzá. De a helyedben adnék egy esélyt neki. Ki kell ismerned, és utána a ismeretek fényében dönthetsz.

2022. aug. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi újság. kérdező?
2022. okt. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!