Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Borderline férfival szabad...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Borderline férfival szabad kezdeni?

Figyelt kérdés
Nem rég találkoztunk, egyre közelebb kerülünk egymáshoz, kölcsönös a vonzalom. Az első randi jól alakult, minden rendben volt. Tényleg egy nagyon aranyos, humoros ember, előzékeny, így nem is gondoltam volna. Azt tudtam hogy depressziós de nem gondoltam hogy akadály lenne viszont egy közös ismerős elmondta hogy borderlineos. Ami fura volt elsőre mert számomra egyáltalán nem mutatja, de utánaolvasva azért van pár intő jel. Elképzelhető hogy csak vetít és valójában tényleg borderlineos? Az ismerős elég megbízható. Ilyen esetben mit tanácsos tenni? Semmi esetre sem szeretnék sérülni és toxikus kapcsolatban de már kezdek beleszeretni és nem tudom mit tegyek. Szerintem enyhébb lehet ha képes titkolni.

2022. nov. 3. 12:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
82%
Ha kezelteti mindkettőt és szeretne jobban lenni, akkor én adnék neki egy esélyt. Ha viszont nem akar ezzel foglalkozni, nem szed gyógyszert és nem vesz tudomást a betegségéről, akkor nem.
2022. nov. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Borderline-ra valójában nincs gyógyszer, és nem is érdemes terrorizálni vele, hogy mit képzel, hogy nem szed semmit. Gyógyszerrezisztens kórkép.

Viszont, sajnos a terápiával szemben is majdnem ugyanolyan szívós ez a személyiségzavar, szóval hosszú, kemény terápiával lehet csak gyógyítani, amihez nagyon sok együttműködés, önreflexió és betegségbelátás szükséges, ezek nélkül esélytelen. Szóval csak akkor kezdj vele, ha jár terápiára, és sok türelmed van.

2022. nov. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
39%

Én biztosan nem kezdenék vele.


Ki tudja, hogyan jönnél ki lelkileg hosszútávon, ráadásul genetikailag továbbadhatja a gyereknek is. Soha nem kezdenék mentális beteggel ezért sem.

2022. nov. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
83%
Ez nem egy "valós", igazolható kórkép, mint pl. a skizofrénia vagy a bipoláris zavar pl., amit tovább lehet adni genetikailag. Ez egy személyiségzavar, egy specifikus hibás személyiségszerveződés, ami környezeti hatások segítségével alakul ki. Pl. bántalmazás, erőszak, vagy épp elhanyagolás, hibás nevelés hatására. Ezzel nem bagatelizálom, mert ettől még foglalkozni kell vele szakember segítségével, csak ne keverjük a szezont a fazonnal.
2022. nov. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
70%

Bipolaritas is kialakulhat kornyezeti hatasokra csak mondom.

Es orokles is szerepet jatszhat.

Ha nem ertesz hozza ne irj hulyeseget.

2022. nov. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
26%

Most ez az új szokás, hogy akinek nem tetszik a viselkedése, arra rámondjuk, hogy borderlineos, bipoláris, nárcisztikus?

Vagy láttál esetleg hivatalos szakvéleményt róla? Esetleg te magad is pszichológus vagy? Meg az összes többi fogyatékos is mind pszichológus aki ezekkel a diagnózisokkal dobálózik itt mindennap?

2022. nov. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
44%

En azt szeretem,hogy olyanok irnak hulyesegeket ezekrol a betegsegekrol, akiknek fogalmuk sincs rola,mint pl a #4es.

A tobbi okos meg elhiszi.

2022. nov. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
79%
Nem én írok hülyeséget. A bipoláris zavar sokkal inkább organikus nagykórkép, természetesen bejátszanak a környezeti hatások, de ez szinte minden betegségre igaz. De egyáltalán nem egy kategória a borderline személyiségzavarral, és ezt nem én találom ki. És de, értek hozzá.
2022. nov. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
18%
Nem egy kategoria,de az egy fszsag hogy a borderlineban nem jatszhat kozre orokles. További lehet adni,ha annyira ertesz hozza.
2022. nov. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
58%
Menekulj!!!!
2022. nov. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!