Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg igaz az az állítás,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg igaz az az állítás, hogy a mediterrán férfiak tárgyiasítják a nőket (arab, török, spanyol, olasz, görög, stb) ?

Figyelt kérdés
Van valakinek tapasztalata a témában? Valaki írta itt, hogy minél délebbre és keletebbre megyünk, ez így van. Ez a tárgyiasítás miben merül ki? Például?

2022. nov. 12. 23:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Egy spanyolt, olaszt pl. hogy lehetne egy arabbal összehasonlítani?
2022. nov. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem abban, hogy sokkal inkább a társadalom által meghatározott nemi szerepekhez kell igazodnotok, mint ahhoz, amire nektek szükségetek lenne egy kapcsolatban.


Pl. durva példa, de lehet, hogy neked mondjuk jó lenne, ha mondjuk altatásban megműtenének és nem halsz bele. De ha nem menstruálsz, akkor az iszlám kultúra szerint, nem is vizsgálhatnak meg, hogy van-e valami betegséged, nem, hogy műtsenek.


Nyilván ez azért az amerikai behatásra valamennyit lazult, de a lényeg, hogy a te egyéni igényeid mindig alá vannak rendelve a társadalmi elvárásoknak, és ez európai szemmel egészen abszurdnak tűnő szintig tud fokozódni. Ugyanígy nem lesznek figyelembe véve a lelki vagy fizikai szükségleteid, ha szembemennek a társadalmi elvárásokkal és a férjed presztízsével.


Azért azt hozzá kell tenni, hogy én a görög, olasz, spanyol körökben ezt nem tapasztaltam. A törököket nem ismerem. Arab példákat hallottam orvos ismerősöktől, ahol a lány apja próbálta elintézni, hogy a lánya ne halljon bele abba, hogy a férje nem engedi a műtétet.

2022. nov. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem tárgyiasít, csak szeretne házasságra lépni veled. Gyereket vállalni. Családban élni. Mint a normálisok.

Csak a felvilágosult, egyenlősített, elférfiasított nyugati nő gondolja ezt tárgyiasításnak. Mondanám, hogy 100 év múlva majd belátják tévedésüket, de addigra már nem lesz Nyugat, hogy ezt megtehesse, kihalunk a francba.

2022. nov. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%
#3 Persze mert mindenkit elfoglalnak a kínaiak.
2022. nov. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jelenleg görög barátom van, de nem valószínű, hogy már sokáig. Nagyok a kulturális különbségek. Nagyon dominál, mondani lehet, hogy el is nyom. Török barátom is volt. Az is ugyanilyen volt, csak még muzulmán is. Annak is emiatt lett vége illetve ott a vallás is közrejátszott. Nem akartam felvenni és ebből nagy balhé volt. A többi tekintetében spanyol pasim volt még. Ő nem ilyen volt, vele más problémák adódtak. Érzelmileg volt kicsit szétcsúszva. De nem volt elnyomó.
2022. nov. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A magyarok azt teszik? Vagy náluk elismered, hogy egyének vannak, nem massza?
2022. nov. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%
A kérdésben leírtakban van igazság. A déli európai államokra is igaz, hogy erősebben jelen van a patriarchátus, mint mondjuk északon. Ez alól lengyelország kivétel, de ők nagyon vallásosak, ami nem tudom hogy alakult így náluk.
2022. nov. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A török férfiakkal nekem is negatív tapasztalatom van, nem nagyon értik a "nem" szó jelentését. Most Olaszországban élek, eddigi tapasztalatok alapján messze az olasz férfiak azok, akik leginkább tisztelik a véleményeimet és engem, mint személyt.
2022. nov. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Mik a kulturális kulonbsegek egy göröggel? Nagyon kivancsi lennék erre.
2022. nov. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Sokat jártam Olaszországban, igaz nem éltem ott huzamosabb ideig. De nekem az a tapasztalatom, hogy nagyon elő tudják adni a szépet, de nem a tisztelet miatt, inkább hajtja az olasz vérük..Nem mondom, hogy nem esik jól az egómnak Olaszországban lenni, de férjhez menni nem mennék egyikhez sem, mert szerintem ők minden csak nem megbízhatóak. A tisztelethez meg hozzátartozik a hűség is. De nem akarok nagyon általánosítani, biztos sok hűséges férfi él ott is.
2022. nov. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!