Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért születik kevés gyerek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért születik kevés gyerek a nyugati világban? És te szeretnél e?

Figyelt kérdés
2023. jan. 29. 11:14
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
97%

7,8


És olyanok is vannak, akiknek tényleg csak ennyi hiányzik attól, hogy biztonságosan vállalni tudjanak (még) egy gyereket. Azért ezt se zárjuk ki. Ettől függetlenül a népesedés szempontjából halottnak a csók...

2023. jan. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
82%
Igen szeretnék csak ferfi/apa nélkül meg nem. Egyik egyik sem volt képes erre.
2023. jan. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
0%
*eddig egyik sem
2023. jan. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
52%

Mert nyűg a gyereknevelés!

Mai gyerekek borzalmasan viselkednek. A szüleikkel is probléma van. ANagulag megeri gyereket vallani meg oregkorodban is jó lesz ha van gyerek. De amúgy csak kiszolgáltatott leszel még állandó stressz.

2023. jan. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
75%

Nem szeretnek, mert nem lenne energiam allandoan szulokent viselkedni, minimum 18 even at. Nalam csak ennyi oka van. Nincs bajom a gyerekekkel, tok cukik, jot tudok mosolyogni egy kisgyerekes vicces videon, ha tesoknak lesz, szivesen vigyaznek ra 1-1 napot, de itthonra nem kene, mert nem passzol az eletmodomhoz. Ugyanilyen indokbol nincs se kutyam, se majmom, se tigrisem, pedig mindegyik cuki🤷‍♀️

Amugy stabil kapcsolatban elek hosszu evek ota, normal korulmenyek kozott, anyagilag abszolut beleferne, ha akarnek, nem foglalkoztatna a klima meg egyebek, be tudnam iratni normalis suliba, stb. De nem kell, nem hianyzik az eletembol.

2023. jan. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
30%
Engem kétségbeejt a világ hová halad, digitális diktatúra, karbonadó, lehallgatás, teljes leuralása az egyénnek a hatalom által, kötelező oltások, nem lesz semmid csak kölcsönzöl, stb. Nem akarom ezt a világot gyermekpótlással frnntsrtsni, itt sz idő a pusztulásra és átani a íföldet az állatoknak.
2023. jan. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
34%
A jelen kor kezd olyan lenni mint egy bazi nagy világvége váró buli ahol még egyszer utoljára kimaxoljuk a dolgokat aztán lesz ami lesz. Egyre világosabb hogy ez a modern társadalom a végóráit éli, a klímakatasztrófa mindent meg fog változtatni. Éhínség, háborúk, brutális nyomor. Erre a borzalomra kellene gyereket vállalni? Vagy ha nem globális kitekintésben nézzük ebbe az elb@$zott országba érdemes ugyan? Én már biztos nem fogok gyereket csinálni senkinek mert már 42 éves vagyok, felelőtlenség lenne. Majd a romák csinálnak helyettem is.
2023. jan. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
87%

Ennek több oka van és elsősorban a gazdasági fejlődés hozta ezt magával. Olvasgattam a témával kapcsolatban, leírok néhány szempontot:

- A 20. században a nők is beléptek a munkaerőpiacra és ezzel automatikusan nem maradt már annyi idejük a gyerekneveléssel és gondozással foglalkozni.

- Kiépült egy elég fejlett nyugdíj

- és szociális ellátórendszer, ma az időskori túlélés már nem csak azon függ, hogy valamelyik utód hajlandó-e vállalni az eltartást.

- A fogyasztói társadalomban az élmények jelentősége felértékelődött és azokat meg úgy lehet legtöbbet begyűjteni, ha nem kell a gyermekvállalás terheivel foglalkozni

- A fokozódó individualizmus miatt egyre nagyobb a párkapcsolati instabilitás

Ettől függetlenül én szeretnék gyereket és hiszek is abban, hogy az ezzel járó terheket jól meg lehet osztani egy jól működő párkapcsolatban.

29/F

2023. jan. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
97%

Akkor keverjük bele a politikát. ;-)

A világon óriási probléma a túlnépesedés. Nagyjából kétszer-háromszor annyi ember él a Földön, mint amennyit a bolygónk ki tudna szolgálni úgy, hogy mindenkinek az alapvető szükségletei meglegyenek, és a környezet se menjen tönkre. Ezért is az az irányelv a fejlettebb országokban, hogy a népesség vagy maradjon a jelenlegi szinten, vagy inkább csökkenjen.

Ahol pedig a gazdaság jobban működik, ott kevesebb állampolgár is nagyobb termelékenységet bír felmutatni. Magyarországon ez nincs így. Itt a gazdaságunk még mindig meglehetősen primitív, fejlődésnek nem sok nyoma van, így marad a régi módszer: legyen több ember, akkor nagyobb lesz a termelés.

Meg ha már politika: főleg az eleve szegényebb rétegekben minél több gyerek van, annál kevesebb erőforrás jut a magasabb szintű taníttatásukra. A tanulatlan tömegek "kitermelése" pedig elsődleges célja a kormánynak, ugyanis ők befolyásolhatóak, a tanult, gondolkodni tudó emberek pedig jóval kevésbé azok.

2023. jan. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
31%
Mert a nyugati világban első helyen mindig ÉN vagyok. Minden kizárólag RÓLAM, NEKEM szól, mert megérdemlem. Ha szeretnék kapcsolatot, annak is elsősorban RÓLAM kell szólnia, mert ÉN akarom. Ha gyereket szeretnék, azt is ÉN szeretném és MIATTAM fontos, mint minden az életben. De a gyerek általában lemondással is jár, ez pedig nem fér bele az ÉNközpontú kényelmes életmódba és hát egyszer fiatal az ember, majd hülye leszek ezt beáldozni, nem? Majd ha felépítettem a karrierem, végigcsináltam a bakancslistámat, keresek annyit, hogy akár egyedül is fel tudom nevelni, sőt valakit fogadni tudok mellé, ha nekem éppen MAGAMMAL van kedvem foglalkozni, akkor lesz gyerek. Ja, hogy mire ezt úgy ahogy sikerül megteremteni, bőven túl leszek 40-en? Hát majd sírdogálok egyet a közösségi médiában, hogy pedig NEKEM mennyire fontos lett volna a család és ÉN mindent megtettem érte, csak sajnos nem jött össze.
2023. jan. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!