Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért születik kevés gyerek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért születik kevés gyerek a nyugati világban? És te szeretnél e?

Figyelt kérdés
2023. jan. 29. 11:14
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
0%
Mindkét nemben de a nőknél csökkent a fogamzóképesség. Ennek oka a nyugati modern szokások.
2023. jan. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
73%

Két gyerekem van, és hiába van lepontozva, huszas bámulatosan beletalált. Egyszerűen borzasztó nagy lemondás a gyerekvállalás, rengeteg magamra költhető pénzt és időt visznek el, nem beszélve az energiáról és az idegrendszeremről. Ma már nem szorulunk a saját gyerekeinket, van nyugdíj, befektetési lehetőség, ami stabilabb mint a saját gyerekeink anyagi helyzete vagy velük a kapcsolatunk.


Naná hogy sokan nem akarnak gyereket.


Amikor eljutunk oda, hogy szükség lesz a gyerekekre, akkor újra elkezdenek gyereket vállalni. Most nem itt tartunk.

2023. jan. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
39%

Azért nem születnek nyugaton babák, mert az emberek elkényelmesedtek. Gondolj csak bele! Ezen az életszínvonalon, amin ma egy gyári dolgozó él, 120 éve még legfeljebb egy komoly hivatalnok, vagy tanár élhetett. Saját autó, lakás, külföldi utazások.

A fiataloknak legfeljebb csak arra kell a párkapcsolat, hogy lelkileg jól érezzék magukat. Az embereknek több szabadidejük lett, és számtalan lehetőség annak eltöltésére. Ebben akadály egy gyerek, mert az kötöttséggel jár és felelősséggel.

Az új cél az élmények megszerzése. Ezért vásárolnak mindenféle holmit, ezért keresik a programokat, hogy ezt a célt elérjék.

A férfi ideál is megváltozott. Míg régen elég volt, ha józan életű, átlagos egzisztenciát biztosító, nem agresszív egy férj jelölt, ma már aki családot akar, annak szuperhímnek kell lennie: kreatív, jómódú, intelligens, agilis, de hűséges férfi kell. Aki mellett nem kell a pénzt beosztani, akinek mindig lesz munkája és jól is néz ki.

A nők feltették a lécet magasra, ha valaki nem ugorja meg, az nem is kell. Annál még az is jobb, ha egyedül él a kisállataival anyagi jólétben.

A harmadik országokban még nagyon erősek a hagyományok, ezért a muszlim országokban még évtizedekig fogják szülni a 4-6 gyereket, de ezzel a bevándorlási hullámmal, ami az elmúlt évtizedben beindult, náluk is felüti a fejét a nyugati értékrend.

Ellenben azt vettem észre, hogy a nyugaton vágyott életforma, ami ennyire visszafogta a szaporulatot, egyre kevesebbeknek elérhető. Nem véletlen, hogy nálunk a népszavazáskor több százezren hiányoztak és vissza is vonták a büntetést, ha nem vettél részt benne. Rengetegen dolgoznak nyugaton, szrtak hazajönni. Ők így érik el az életszínvonalat, mert itthoni átlagmunkával sose lesz egy paneled sem.

2023. jan. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
87%

Nem akarok. Egy szó: karantén.


A karantén alatt senki nem mondta, hogy majd megbánom, hogy nincs gyerekem, mert nagyon úgy tűnt, ők bánták meg, hogy van.


Engem a sok szülő panaszkodása akkor bebetonozott a döntésembe. És kicsit meglepett és kiábrándított, hogy ezeknek a szülőknek úgy tűnik, akkor ideális a gyereknevelés, ha azt nagyrészt nem ők csinálják.

2023. jan. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
0%

El tudod képzelni mennyire küzdelmes egy gyereket is normálisan felnevelni a jelenlegi a nyugati újtársadalmi modell szerint ami csak azon van hogy felbontsa a családi egységet (mindenféle generált szarral) és ezzel megtörje a gyereket is? Egy erős embernek is kihívás, nemhogy már megtört embereknek. Taníttatnád, de nem azt tanítják neki amit kéne, szeretnéd hogy barátai legyenek (de ne online barátai, ne muszlim, fekete stb) szeretnéd hogy normális értékrendje legyen, de kilép a családi házból és ömlesztve kapja az arcába a gyerek a szennyet, hogy azt se tudja merre van előre, és te nem tudod bezárva tartani hogy megvédd, így hát már gyerekkorában annyi a gyereknek. Ez az új társadalmi modell..


Igen, elköltözhetnénk Indonéziába földet művelni, de az sem megoldás, mivel ott is ugyanúgy folyik az emberiség elleni szar csak más aspektusban.

2023. jan. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
86%
Mert tulnepesedes van.. minnel tobben vagyunk annal hamarabb fognak elfogyni a keszleteink.
2023. jan. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy én főleg azért nem vállalok mert van önkritikám, sok generációs traumát is viselek magamban, amit még magam sem tudtam feldolgozni, és eszem ágában sincs áthárítani egy másik életre, végigszínészkedve az életet hogy minden rendben, miközben nagyon nincs. Nem tudnék megmaradni egy férfi mellett sem, nem tudnék egy családot összetartani, mert ahhoz olyan dolgok kellenek amik mára kihaltak, kompromisszumra meg nem vagyok hajlandó, a boldogtalanságban, egy nem működő családban vagy csonkacsaládban való élés nem opció. Akkor már inkább magamat próbálom rendbe tenni életem végére, és adok pár állatnak jobb sorsot. :)
2023. jan. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
32%

37:

A generációs trauma -már ne is haragudj- de kifogásnak jó maximum. Szerinted csak annak érdemes családot alapítani, aki lelkileg teljesen rendben van? Mindenkinek van valami nyomora, még a tök normális családokban is!

Ha mocsárban vagy, akkor segítség kell. Senki nem képes kihúzni magát a hajánál fogva a mocsárból.

Abban egyetértek, hogy a világ nem kedvez a családnak, másfelől még sosem volt ilyen jólét, mint az elmúlt 10 évben: nincs munkanélküliség, tele vannak az üdülők, parlagon a kiskertek, a kertvárosban garázst építenek a 2. autónak a tyúkól helyén, dugig van a turkáló márkás ruhával. Ha valamikor érdemes volt gyereket vállalni, az ez a 10 év volt.

A neheze ott van, hogy kivel vállalj. Nagyon kevés az alkalmas nő, férfi.


34: A karantén hónapok nekem nagyon bejöttek. Rengeteget jártunk a kertbe, mert oda szabadott, illetve kiváltottam a horgászengedélyt és vittem a gyerekeket pecázni. A tömeg nem hiányzott egyáltalán. Kirándulni is jártunk, ahol nem zárták le az utakat. A redvadék munkahelyemre se kellett bejárnom, 3 óra alatt otthonról elvégeztem amit kellett, a többi időt a kölkökre meg a házra fordítottam.

2023. jan. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
58%

"Szerinted csak annak érdemes családot alapítani, aki lelkileg teljesen rendben van?"


Pontosan. Eltaláltad!

2023. jan. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
27%

39: Ez egy álom! Senki nem 100%-os. Mindenkinek vannak sebei, és ahogy az idő halad, egyre több és több.

A mai tökéletes család képe egy hamis, sosem volt idea.

2023. jan. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!