Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért születik kevés gyerek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért születik kevés gyerek a nyugati világban? És te szeretnél e?

Figyelt kérdés
2023. jan. 29. 11:14
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
67%

Nem akarok, soha nem is akartam. Ahogy más “ösztönösen” érzi, hogy oh igen, akar gyereket, na én ugyanígy érzem, hogy kizárt. Sose voltam oda értük, nem tudok és nem is akarok velük mit kezdeni. Türelmem meg aztán végképp nincs hozzájuk. Sokszor fordul elő, hogy boltban, buszon, utcán, étteremben, plázában és egyéb helyeken látjuk a vergődő, hisztiző, fejhangon visító kölköket és a tehetetlen szüleiket, na olyankor összenézünk férjemmel és csak annyit mondunk: hálaistennek, hogy hazaérve csend és nyugalom lesz. A mi környezetünkben alapjáraton is folyton megy a panaszkodás, hogy milyen nehéz a gyereknevelés, állandó a rohanás, kapkodás, semmire nincs idő, így-úgy-amúgy. Persze kolléganőm pl a napi “jaj de nehéz egy gyerekkel” című monológ után odaböki, hogy “De azért egyet mindenképp szüljetek, mert az kell”…..

Na de a 34-nek igaza van, a karantén volt a csúcs. Semmi mást nem láttál kb, csak hogy még a csapból is a gyerekesek panasz áradata ömlik. Olyankor valahogy tényleg senki nem jelent meg, aki próbált volna meggyőzni, hogy milyen csudiszép dolog is a gyereknevelés és mekkora “élményről” maradunk le azzal, hogy nem szülünk és hogy meg fogjuk bánni. Akkor pont, hogy úgy tűnt ők bánták meg, hogy gyereket vállaltak. Bár ezektől független sem akartam/akarok soha gyereket, ez valahogy még pluszban meg is erősített.

2023. jan. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
79%

40

100%-osan természetesen senki sem ép, senki sem tökéletes. De vannak egészséges lelekű emberek, akik vagy nem szenvedtek el komolyabb traumákat, vagy képesek voltak túltenni magukat rajtuk. És vannak olyanok, akik eleve valamilyen pszichés terheltséggel rendelkeznek, netán feldolgozatlan családi traumákat hordoznak. Na nekik nem kell gyerek. Én is közéjük tartozom.

2023. jan. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
28%

1. Nyugaton kapásból nincs ezer féle szociális szrság, mint otthon, CSOK, ilyen-olyan Gyes Gyed, stb, hogy anyukának megérje még 3 éven keresztül otthon lennie. És mivel ezek nincsenek, vállal egy, max két gyereket, aki fel tud nevelni önerőből

2. minek szüljek? Hová? Örülhetünk, hogy mi még tudunk élni, de a gyerekemre milyen világ várna? Mert már most nyersanyaghiány van, hát még 10-30 év múlva

3. nem, sohasem akarok gyereket, mert annál jobban szeretem a nyugodt életet ;)

4. abból a pénzből, amit a gyerekre költök menhelyeket támogatok, ami ezerszer hasznosabb, mint egy úújabb fogyasztóval terhelni a földet

5. nem szülök = megkímélem a többieket egy lehetséges gyilkostól vagy erőszaktevőtől (senki nem annak született, azzá vált)

2023. jan. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted csak annak érdemes családot alapítani, aki lelkileg teljesen rendben van? - OCD-s és kényszerbeteg, kontrollmáinás szülő gyerekeként IGEN!

Aki pszichés beteg - felismert vagy nem - NE vállaljon gyereket és tegye őt tönkre.


Évek kellettek, mire az összes szrságot kigyomláltam magamból, tíz éve nem lakok otthon és még mindig rémálmaim vannak néha a szüleimről.


Tíz éve nem beszélek velük, de az, amiket velem tettek mert ŐK betegek voltak egy életre nyomot hagy. Egyetlen életem van, azt is elbsztk.

2023. jan. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
56%

"mindig rémálmaim vannak néha a szüleimről"


Ezt áttudom érezni, erőt hozzá!


Ui: Én se vállalnék gyereket soha.

2023. jan. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt tegyük már hozzá h régen más volt a gyerekneveles! Nem plusz teher volt hanem munkaero a háztartásban foldeken és a kistesok neveleseben! Szülők egyszerűek lepasszoltak a kiszeso nevelését a nagyobbnak. Fegyelem volt még tisztelet nem voltak idiotan viselkedő gyerekek mert kapott egy sallert. Ebből kifolyólag volt a gyereknek önfegyelem ami arra volt jó h oda tudott koncentrálni dolgokra. Sok mindent meg tudott tanulni ház körül, sok képességekre szert tett felnőve önellátó volt. Viszont az a réteg kétszínű is mert elnyomtak a negatív erzeseit. Ma a gyerekneveles afelett a ló túloldalára a nagy liberalizmus kineveli a fogyasztó társadalomnak az egoista gyereket. Ami nagyon jó a hatalmának mert ezek az egyedek sose fognak osszefogni alkalmatlanok közös érdekek megvedesere. Durva de így van programozva a társadalom. Gondoljatok bele régen 8-10 gyereket felneveltek. Ma a gyerekneveles arról szól h a kezébe nyomja a tablettet. Munkahelyen leterhelt kimerült szülők alkalmatlanok gyereknevelesre.
2023. febr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!