Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért születik kevés gyerek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért születik kevés gyerek a nyugati világban? És te szeretnél e?

Figyelt kérdés
2023. jan. 29. 11:14
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
80%
20 Ohh igen, mert a harmadik világban annyira altruisták az emberek, egymásért élnek, önfeláldozók és a gyerekeknek is ott a legjobb. Igen, hogyne. Csak mi, csúnya, gonosz kapitalista nyugatiak vagyunk ilyen önzőek. Hát persze-persze.
2023. jan. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
12%

Nem akarok! A nők ugye a férfiak nyakába várják, az ehhez szükséges anyagiak megteremtését.

De azt leshetitek hogy a nagy feminista asztalcsapkodás közben, majd ti meg ugyanúgy beleülhettek a tutiba, negyedannyi munkával.

2023. jan. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
61%
22 Még szerencse. :D Az ilyen ne is szaporodjon :XD
2023. jan. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
19%
21: Mert nálad minden 2 bites? Az autóval is úgy közlekedsz, hogy vagy a gázt nyomod tövig vagy a féket? A kormányon is csak a két végállás van?
2023. jan. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
87%
Lolz, a 20-as komment után én nem használnám a "2 bites" jelzőt, de te tudod. :DDDDDDD
2023. jan. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
0%
Szóval a vita nem megy, csak személyeskedsz. Oké, de ettől nem lesz igazad.:)
2023. jan. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
84%

26

Mehhvan? :D Azt mondod rám, hogy 2 bites vagyok, majd személyeskedéssel vádolsz. Beszarás, basszameg. XD


Na de figyelj, itt az érvelés:

A nyugati világban ezerszer jobban élnek a gyerekek, mint Kínában, Indiában, fekete Afrikában vagy az arab világban. Nem legalizált a gyerekmunka, a gyerekprostitúció, gyerekházasság, nem csonkítják meg a kislányok nemi szervét, van családi pótlék, van GYES, van szociális háló, vannak árvaházak (olyanok, amilyenek, de léteznek), van egészségügy - a beteg gyerekeknek / terhes anyáknak nem föltétlnül kell meghalniuk stb. Mindezt tudod miből finanszírozza az állam? Nos, bizony-bizony abból az adóból, amit te és én, és többi hozzánk hasonló csúnya, gonosz önző, kapitalista féreg befizet.


Persze meglehet, hogy a harmadik világban ész nélkül szotyogtatják a gyerekeket, mert nem gondolják át, hogy ez mivel jár, esetleg szarnak bele, ha 10-ből 8 még gyerekkorában meghal... Csak ettől nem önzetlenebb, hanem felelőtlenebb és ostobább lesz az ember.

2023. jan. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
85%

20.


Mégis az általad magasztalt "nem nyugati világ" az, ahol megtörténnek olyan kellemes események - nyilván az összetartás és az önzetlen magatartás nevében - hogy az indiai fazonnak azért van több felesége, mert ebből az egyiknek állandó feladata a vízhordás a sok-sok kilométerre lévő kútból (amire valószínűleg kényszerítve van), ahol az afgánok eladják a kiskorú lányukat egy 40 feletti embernek, vagy ahol a kedves kínai kormány mindenkit megfigyel és pontozófüzet alapján döntik el kinek mit lehet.


Szar a nyugati világ nagyon sok szempontból, de ilyen téren pont hogy haladó.

2023. jan. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
0%

27: "Azt mondod rám, hogy 2 bites vagyok"

Idézd kérlek, hogy hol tettem ilyet.


Az érvedre pedig ugyanazt tudom írni, mint az utánad levő válaszra is: sehol nem mondtam (írtam), hogy a harmadik világ a követendő példa. Vagy ha így gondoljátok, idézhetnétek tőlem ezt a részt is, hátha csak én vagyok feledékeny.

2023. jan. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
81%

Ha már politika: sokan tervezték a második-harmadik gyereket, aztán akkora szívás az első, hogy egy életre elment a kedvük. Nincs egy normális szülészet ebben a nyomorult országban, nincs gyerekorvos, az ingyenes fogászat középkori szinten van. Nincs bölcsi, ovi, ami van, az meg olyan is. Tele a szocializmusban megrekedt nyugdíjas óvónénivel, akik már évtizedekkel ezelőtt kiégtek, és a gyerekeket meg a szülőket is utálják. Az iskoláról szót se ejtsünk. Vagy ha nem tetszik, akkor havi 250-300 ezerért viheted magánba.

Menj vissza dolgozni minél előbb, de a munkaadók téged vesznek fel utoljára. Nem érdekli őket, ha 7-kor nyit az ovi, és az se, ha délután háromkor a te gyereked az utolsó, akit elvisznek. Beteg ne merjen lenni, te meg pláne, mert kapod is az útilaput.

Közben meg Kolompárék vidáman élnek a családi pótlékból, sorra gyártva a bevételi forrást, a gyerekeik agyonverik a tiédet, és rasszista szemétláda vagy, ha a 14 éves Armandókát feljelented, amiért a suli mögött szexuálisan zaklatta és megverte az elsős fiadat.

Ilyenkor a fiatalok egy része veszi a cuccát, és megy ki külföldre, mert ott (még egyelőre) jobb az élet, a másik fele még fogat összeszorítva igyekszik túlélni ebben a pöcegödörben, de a vágyott kistesókat már nem meri bevállalni. Örül, ha a meglévő egyszem gyereknek meg tud adni alap dolgokat, és el tudja indítani az életben.

Ami megint csak egyre nehezebb. Mi még walkmant akartunk, meg rádiós magnót, és örültünk, hogy eljut a család a vállalati üdülőbe. Ma meg már az ovisok is azt nézik, kinek van drágább márkás cucca. A kamaszok meg be akarnak illeszkedni, amihez ma már egy drága mobil, márkás ruhák, drága gyorséttermek, meg persze érettségiig egy új autó meg saját tehermentes lakás a beugró. Jobb esetben felfogja, hogy nem megy. De egyre több ismerősömnél látom, hogy a szülők erőn felül, rengeteg lemondással próbálják ezt megadni, miközben a hálátlan kamasz csak követelőzik. Ez is önmagát gerjeszti, mert amíg a szülők túlóráznak, addig se nevelik a gyerekeket. Inkább egymást majmolják. Nem mintha érdekelné őket, hogy az ősök mit vartyognak. Tiktokról meg youtube videókból tanulják az életet.

2023. jan. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!