Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Főként diplomásoktól, jó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Főként diplomásoktól, jó anyagi helyzetűektől kérdezném, volt vagy esetleg van olyan párod aki társadalmi rangban alattad volt/van? Ez okozot nehézséget, ha igen hogy vészelted át? Esetleg feljebb tudott valahogy lépni, ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
2023. febr. 24. 09:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Társadalmi rang?? :D A diploma egy iskolai végzettség, nem valamiféle nemesi cím…
2023. febr. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
Nekem volt olyan exem, akinek előttem diplomás párja volt. Ismertem a nőt, sokszor hallottam is őket beszèlni, mert a közös gyerek miatt, ès projektek miatt tartották a kapcsolatot. Hát èn nem mondanèk vèlemènyt, de mèg nőkènt is szörnyű volt hallgatni a visitozását, a hisztijèt, a stílusát. A diplomás fizetèse meg 400 ezer volt. Akinek az ilyen rang számít, ès nem a belső èrtèkek, azok meg is èrdemlik.
2023. febr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

#1:

Igazad van, csak kár hogy ezt sokan nem így gondolják.

Pl. egy orvos vagy jogász dr. már társadalmi rangnak tekinti a végzettségét. Kb. mint ahogy írtad a nemesi címhez hasonlóan.

Sokan vannak akik a hivatásuk miatt "nem ereszkednek le" a pórnép közé.

Tudok olyanról aki azért nem jött össze azzal akit szeret, mert az illetőnek nincs diplomája, neki van, olyan helyen dolgozik ahol fontosak a "rangok", és attól fél hogy lenézik azért, mert akit szeret az nincs vele egy szinten végzettség tekintetében.

Fél hogy megszólják, kibeszélik a háta mögött, így veszítene a társadalmi (és szakmai) elismertségéből.

Szerintem is h*lyeség, de van konkrétan ilyen ismerősöm.

2023. febr. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

#3

A kérdésben “diploma” szerepel, nem doktori titulus…



(És akkor se nemesi cím, ha nyomjátok a pirosat :’D )

2023. febr. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Volt. A múlt időből sejtheted, hogy okozott nehézséget, amit nem tudtunk kiküszöbölni.

És ez ráadásul akkor, amikor még csak egyetemre jártam. Engem nem érdekelt volna, hogy ő érettségi után nem tanult tovább, helyette kőműves segédmunkás lett, tényleg őszintén tojtam volna rá. De amit ő túlkompenzált emiatt, ahogy a kisebbségi komplexusát képtelen volt kezelni, na azt nem tudtam elnézni. Azt meg, hogy megcsalt, mert "nekem ő úgyis kevés", azt főleg nem tudtam elfogadni.

2023. febr. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van diplomám, páromnak nincs, mégis ő keresi a sok pénzt... Hagyjuk már ezt.
2023. febr. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Hans Pötterman ***** válasza:
Hasonló beállítottságú emberek közt működhetnének az ilyen kapcsolatok, csak a felesleges komplexusok tönkreteszik. Nekem nincs diplomám,máshogy alakult az életem de boldogulok, meg mindig is kíváncsi természetű voltam, így képben vagyok eléggé a minket körülvevő világgal kapcsolatban. Vannak diplomás barátaim,fel se merül egyikünkben sem, hogy "szintkülönbségek" lennének. Ezt az ellenségeskedést egyszerűen a tulok bunkók kezdik végzettségtől függetlenül.
2023. febr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#4

Tudom hogy diploma szerepelt a kérdésben, és nem a doktori, de nem tök mindegy?

Sok akármilyen diplomás ember nem alacsonyodik le azokhoz akiknek nincs diplomája (persze mindenkinek joga van eldönteni hogy ki felel meg neki kapcsolati szempontból).

Akiről írtam ő orvos (férfi) és akit szeretett (nő) annak csak érettségije van. Évekig(!) nem vállalta fel a csajt a "nagyközönség" előtt (már szakítottak), de "nem hivatalosan" azért jó volt.

Persze a normálisabbak nem a társadalom "felé" élnek, hanem az érzelmeiket megélve lesz*rják hogy ki mit gondol (ha nekik kettőjüknek ez így jó).

2023. febr. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8

Hogy a túróba lenne már tökmindegy? :D Nem lehet összehasonlítani egy bsc és egy phd szintet, eléggé másféle életmódot is tükröz szerintem. Írom ezt bsc diplomával.

De ettől még se a doktori, se a bsc, se a diploma hiánya nem “társadalmi rang”, hanem végzettség.

2023. febr. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9

Azt hogy "tök mindegy" nem végzettség szempontjából írtam (érzelmekkel összefüggésben gondoltam)!

Csak és kizárólag olyan szempontból, hogy ha két ember szereti egymást és a nyilvánosság kizárásával minden rendben van közöttük, akkor ne egy diploma vagy doktori megléte vagy nem léte miatt tegyék tönkre az egyébként jó kapcsolatukat.

Akikről írtam őket a sport (táplálkozás), állatok szeretete és a hasonló értékrend hozta össze, nem volt olyan hű de nagyon eltérő életmódjuk. De nem akarok veled vitatkozni, értem hogy mit akartál írni....

2023. febr. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!